یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
خواص لبو برای سلامتی بدن

خواص لبو برای سلامتی بدن

لبو خواص فراوانی دارد که اگر قصد دارید از خواص مفید لبو آگاه شوید بهتر است این مقاله را تا آخر بخوانید :

لبو با شروع فصل سرد سال کم کم وارد بازار می شود و کمتری جایی پیدا می شود که دکه هاي  لبو فروشی در ان نباشد. لبو حاوی فواید بسیاری است که دراین مقاله به پاره اي ازفواید لبو برای بدن اشاره خواهیم کرد با خواص بی نظیر لبو بیشتر اشنا شوید.

لبو یا لپتو :

در زبان آشور و بابل چغندر را لپتو می خواندند ودر زبان آرامی لپتا و لیپتا؛ پس بعید نیست كه اصل لبوی پارسی همین باشد! چغندر دو نوع است؛ یكی همین چغندر معمولی است كه به رنگ بنفش تیره یا قرمز «لبو» وجوددارد و نوع دیگر ان چغندر قند و به رنگ زرد روشن است. برای آنكه پوست چغندر پخته به سهولت كنده شود،

باید وقتی گرم است از آب گرم بیرون آورده و درون آب سرد قرار دهید تا به اسانی پوست ان جدا شود. این سبزی خوش طعم و شیرین كالری بسیار كمی دارد و به صورت آبپز و به تنهایی، یك دسر خوشمزه است اما نهایت استفاده اي كه طبق معمول ما ایرانی ها از ان می كنیم، در تزئین غذا یا نهایتا تهیه دسر ماست و لبوست!

درصورتی  كه اگر بدانید این خوراكی چقدر خاصیت دارد، حتماً از ان استفاده بیشتری می كنید؛ به خصوص كه هم عطر و طعم بی نظیری دارد و هم اینكه در تمام فصول سال در معرض نیست. پس باید تا آخر زمستان، حسابی قدرش را بدانیم! البته قدیمی ها می گویند که پیش تر چغندر انواعی متنوع تر از امروز داشته است و حتی از برگ انها بیشتر از مغز ان استفاده می کردند.

اما امروزی ها لبوی خوش آب و رنگ قرمز رنگ رابه هر چیزی ترجیح می دهند و اینروزها دسترسی به این گیاه زیر خاکی به یکی دو نوع محدود می شود. هر چند عطر لبو در فصل سرد و توی خیابانها، هوش از سر هر شخصی می برد اما برای پیشگیري از آلودگی هاي  احتمالی، خانگی اش  توصیه می شود. پس تا دیر نشده دست بکار شوید.

مطالعات نشان داده اند که این ماده غذایى فواید بسیارى دارد. به طورى که در شب یلداى ایرانیان، لبوى داغ را نیز بعنوان یکى از مواد غذایى ارزشمند تهیه و میل مى  کردند.

لبو مفید برای کنترل فشار خون

 از جمله فواید ان مى  توان به نظارت فشار خون بالا اشاره کرد به این ترتیب که در هر ۱۰۰ گرم از ان؛ ۳۸۰ میلى گرم پتاسیم وجوددارد که به کاهش فشار خون کمک مى  کند. به علاوه، در هر ۱۰۰ گرم از ان؛ ۳۶ کالرى انرژى وجوددارد و فولات و کاروتن ان نیز بالاست.

لبو در دروان بارداری

همان طور که گفتیم فولات در لبو به مقدار فراوانى وجوددارد ودر دوران باردارى بدلیل اهمیت این ماده مغذى خوردن این سبزى توصیه شده تا از بروز نواقص مادرزادى جلوگیرى کند.

از این رو، خوردن این سبزى در دوران باردارى یک عادت غذایى خوب به حساب مى  آید. از طرف دیگر، مطالعات بسیارى نشان داده اند که رنگ ارغوانى چغندر بدلیل وجود ترکیبى به نام بتاسیانین است که خاصیت ضد سرطانى داشته و از بروز سرطان ها به خصوص سرطان کولون جلوگیرى مى  کند.

آیا می خواهید رابطه ی بین لبو و فشار خون را بدانید؟

طی پژوهشی که در دانشگاه کوئین مری در لندن انجام شد، مشاهده شد آب چغندر فشار خون را در عرض ۴ هفته پایین می آورد. بر اساس گفته ي متخصصان علت اش وجود نیترات است که بدن ان رابه اکسید نیتریک تبدیل می کند. ودر این فرآیند عروق خونی باز می شود.

هم  چنین مصرف مرتب آب لبو میتواند این اثرات خوب را ماندگار کند. بنابر این اگر تا به حال نمیدانستید عصرها هنگام تماشای سریال تلویزیونی مورد علاقه تان چه چیزی را بعنوان تنقلات مصرف کنید، اکنون میدانید. مصرف ۲۵۰ میلی لیتر آب لبو در روز خیلی موثرتر از بیشتر داروهای ضد فشار خون است. اما حتماً قبل از ان با دکتر تان مشورت کنید.

پژوهش دیگری که در دانشگاه نیوکاسل لندن انجام شد یافته هاي  مشابهی داشت – نیترات غیرارگانیک و مکمل آب لبو به کاهش فشار خون کمک میکند. این می تواند برای کسانی که در معرض بیماری قلبی عروقی هستند مفید باشد.

سم زدایی لبویی

لبو سرشار از ریزمغذی گیاهی به نام بتالین «یكی از انواع رنگدانه هاي  گیاهی قرمز و نارنجی» است كه دو نوع از بهترین بتالین هاي  موجود در لبو «بتانین» و «ولگازانتین» است و هر دو خواص آنتی اكسیدانی، ضدالتهابی و زهر زدایی دارند. البته این رنگدانه ها در محصولات دیگری از جمله كلم و ریواس هم پیدا میشوند.

بتالین موجود در پوست و گوشت لبو بشما امكان استفاده از این خواص بی نظیر و تجربه یك زندگی سالم را میدهد. فقط حواس تان باشد بعضی از بتالین ها با افزایش زمان طبخ از بین می روند.

بهترین زمان بخارپز كردن لبو ۱۵ دقیقه «به صورت حلقه هاي  نازك» یا كمتر و كباب كردنش زیر یك ساعت است. حتی میتوانید لبو رابه صورت خام و رنده شده همراه با ماست، هنگام صرف غذا میل كنید.

پیشگیری از ابتلا به سرطان با لبو

تحقیقات آزمایشگاهی بر سلول هاي  تومور انسان نشان داده كه ذرات بتانین موجود در لبو میتواند با سركوب آنزیم هاي  ملتهب كننده، رشد سلول هاي  تومور را كاهش دهد. دراین آزمایش سلول تومورهای كولون، شكم، عصب، ریه، سینه، پروستات مورد بررسی قرار گرفتند و اگرچه خواص پیشگیری از سرطان توسط لبو اثبات نشده اما دانشمندان با خوش بینی بیشتری بتانین و سایر بتانین هاي  موجود در لبو را مورد بررسی قرار می دهند تا ارزش لبو در پیشگیری و درمان انواع خاصی از سرطان ها مشخص شود.

لبو سلامت مغز را بهبود می بخشد

گفته می شود لبو به واسطه ي اکسیژن رسانی به قشر حرکتی اولیه، یعنی ان بخش از مغز که طبق معمول در مراحل اولیه ي زوال عقل تحت تاثیر قرار میگیرد، انعطاف پذیری مغز را بالا میبرد. در پژوهشی دیگر، وقتی به سالمندانی که فشار خون بالا داشتند «علاوه بر ورزش» آب لبو داده شد، اتصالات مغزی شان به افراد جوان تر شباهت پیدا کرد.

همان  طور که قبلا گفته شد نیترات موجود در لبو در بدن به اکسید نیتریک تبدیل میشود. اکسید نیتریک سلول هاي  مغزی را قادر می سازد با یک دیگر ارتباط برقرار کنند، و به این طریق سلامت مغز را التیام می بخشد. هم  چنین نیترات جریان خون به مغز را التیام می بخشد.

منبع: تالاب

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *