شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
چگونه بدون دکلره موهایتان را هایلایت کنید؟

چگونه بدون دکلره موهایتان را هایلایت کنید؟

هایلایت مو بدون دکلره یکی از کم عارضه ترین روش ها برای روشن کردن تکه هایی از مو است که زیبایی و جذابیت خاصی به مو خواهد بخشید. هایلایت یکی از روش های متنوع در رنگ کردن مو است که به وسیله آن می توان زیبایی و جذابیت خاصی به مو های خود بخشید.

آیا می دانید که هایلایت کردن مو بدون دکلره نیز امکان پذیر بوده و خطرات آن به مراتب کمتر از هایلایت به وسیله دکلره است؟ هایلایت یکی از پر طرفدار ترین روش های زیبایی مو به شمار می آید. در این مقاله به روش هایلایت کردن مو بدون دکلره و نیز معرفی روش خانگی آن پرداخته ایم.
هایلایت به ایجاد دسته هایی روشن از مو در میان مو های تیره گفته می شود. اگرچه روش های متعددی برای هایلایت کردن مو در منزل نیز وجود دارد، اما برای گرفتن نتیجه بهتر و اطلاع از مدل های جدید هایلایت مو باید به سالن های آرایش مراجعه کرد. هایلات کردن مو هم به همراه استفاده از پودر دکلره انجام می شود و هم بدون استفاده از دکلره قابل انجام است.

روش های انجام هایلایت مو

به طور کل برای انجام هر یک از مدل های هایلایت چه با دکلره چه بدون دکلره از دو روش زیر استفاده می شود:
 • انجام هایلایت با استفاده از کلاه
در این روش از کلاهی استفاده می شود که دارای سوراخ های مخصوص در سطح آن است و تکه هایی از مو را به میزان دلخواه از آن ها خارج کرده و هایلایت را بر روی آن ها انجام می دهند.
 • هایلایت مو با استفاده از فویل
در این روش تکه هایی که بر روی آن از مواد هایلایت مو استفاده شده است درون فویل قرار گرفته تا به وسیله آن ها مو به راحتی رنگ هایلایت را به خود گیرد.

اگرچه روش معمول برای روشن کردن و یا هایلایت کردن موها استفاده از پودر دکلره است، اما راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که می توان بدون استفاده از پودر دکلره مو را هایلایت کرد. برای این منظور می توان تنها از اکسیدان   هایی با شماره های مختلف استفاده کرد. به مثال های زیر توجه کنید:

 • اگر کسی بخواهد موهایش را تا ۳ درجه روشن کند باید از مایع اکسیدان با شماره ۲ یا با میزان ۹ درصد استفاده کند. این روش بیشتر برای مو های نازک مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت تیره تر بودن مو میتوان از اکسیدان ها درصد و بالاتر استفاده کرد.
 • همچنین در صورتی که بخواهید مو های خود را تنها یک درجه روشن کنید می توانید از اکسیدان شماره ۱ یا ۶ استفاده کنید.
 • اکسیدان های ۱۲ درصدی نیز مناسب برای روشن کردن مو تا ۴ یا ۵ درجه است.
نکته قابل توجه اینکه در هر کدام از روش های فوق باید رنگ موی مورد نظر خود را نیز با اکسیدان ترکیب کرده تا از نتیجه دلخواه خود بهره مند شوید. به عنوان مثال کسانی که بیش از ۵۰ درصد آن ها را موی سفید تشکیل داده است باید از رنگ موی ۰۰ به همراه اکسیدان مناسب استفاده کنند.

هایلایت مو یک روش خانگی آسان

یکی از بهترین روش های طبیعی هایلایت مو بدون دکلره و در منزل به کار بردن آبلیمو برای این منظور است. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای این کار بهتر است از آب لیموی تازه استفاده کنید.
 • روش کار به این صورت است که بعد از جدا کردن دسته های دلخواه از موی خود آبلیموی تازه را به روی آن ها اسپری کنید.
 • برای نتیجه گیری بهتر موهایتان را در معرض مستقیم نور آفتاب قرار دهید تا بدین وسیله اسید سیتریک موجود در آبلیمو به کمک اشعه فرابنفش خورشید شروع به روشن کردن مو نماید.
 • بعد از مدت زمان حدود ۳۰ الی یک ساعت مو های خود را به وسیله یک شامپوی حاوی نرم کننده بشویید و سپس به آرامی آن ها را خشک کنید.

نکات پایانی

به دلیل مواد مضر شیمیایی موجود در پودر دکلره، هایلایت مو بدون دکلره روش بسیار مناسب تری برای سلامت مو به شمار می آید. پس برای سلامت و زیبایی هر چه بیشتر موهایتان موارد زیر را به خاطر داشته باشید:
 • از آنجایی که هایلایت نیز نوعی رنگ مو است که به هر حال مواد مورد استفاده در ترکیبات آن شیمیایی بوده و ممکن است مصرف بیش از حد آن آسیب و مشکلاتی برای مو های شما به همراه داشته باشد، استفاده از آن را به حدقل برسانید.
 • همیشه سعی کنید که رنگی را که برای هایلایت کردن مو های خود استفاده می کنید مناسب با رنگ پوستتان انتخاب شود.
 • در پایان توصیه می شود که همیشه نسبت به تقویت و مراقبت از مو های خود کوشا باشید و سعی کنید از رنگ مو و اکسیدان های استاندارد و مناسب برای این منظور استفاده کنید.

منبع: ستاره

(Visited 280 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *