یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
 لوازم مورد نیاز برای کمپینگ یک شبه

 لوازم مورد نیاز برای کمپینگ یک شبه

دانستن اینکه چه لوازمی واقعا برای سفر یک روزه و کمپینگ یک شبه شما لازم و ضروری است گاهی می تواند سخت باشد. مخصوصا اگر اولین تجربه کمپینگ خود را می گذرانید. همچنین بسته به طبیعتی که وارد آن می شوید و شرایط مختلفی که ممکن است تجربه کنید، وسایل بسیاری در بازار وجود دارد. باید تمام شرایط سفر خود را بدانید. اینکه تنها سفر می کنید یا اینکه همراه دارید و با گروه به درون طبیعت پا می گذارید؟

آیا تنها یک شب را در چادر سپری خواهید نمود یا اینکه به فکر سفری چند روزه به درون طبیعت هستید؟ در هر صورت اشتباهات فاحش برای افرادی که برای اولین بار وارد طبیعت می شوند و به فکر کمپینگ یک شبه در طبیعت هستند، موضوعی عادی است. همچنین هیچ چیزی به اندازه کوله پشتی سنگین شما را در حین پیاده روی عذاب نخواهد داد! با این حال، باید بتوانید وسایل ضروری خود را بردارید تا به خاطر کوچک ترین نیاز به مشکل برنخورید.

به همین خاطر دانستن وسایل لازم برای کمپینگ یک شبه در طبیعت اهمیت دارد. این وسایل برای کمپینگ یک شبه درون طبیعت نیز مناسب است. آن ها را بخوانید. سپس بسته به سلیقه و وسایلی که دارید یا شرایطی که به آنجا می روید، تطابق دهید.

لباس

بسته به اینکه در کدام اقلیم زندگی می کنید و می خواهید به ه منطقه با چه شرایط آب و هوایی سفر کنید، تعداد لباس ها و نوع لباسی که برمی دارید، متفاوت خواهد بود. با این وجود برای انتخاب لباس مورد نیاز برای کمپینک یک شبه می توان یک کار هوشمندانه انجام داد! می توانید به صورت لایه لایه لباس بپوشید. لباس هایتان را در یک کت حجیم یا کاپشنی بزرگ خلاصه نکنید. سعی کنید که چندین دست لباس نازک را بر روی هم بپوشید. لباس هایی را بردارید که نه تنها سبک بوده و حجم کمی را در کوله شما آشغال می کنند، بلکه در صورت خیس شدن، به راحتی و سریع خشک می شوند.

– همیشه لباس زیرپوش می تواند بهترین گرم کن برای شما باشد.

– یک لباس میانی آستین دار که هم نازک و سبک بوده و هم گرم باشد بر روی زیرپوش بپوشید.

– برای زمانی که هوا خنک می شود یا باد سردی می وزد، یک لباس یا پلیور می تواند جوابگو باشد.

– شلواری انتخاب کنید که با آن به راحتی به پیاده روی می روید.

– حداقل یک دست جوراب اضافه داشته باشید. همیشه به جوراب ها در سفر اهمیت بدهید. پاهای شما به راحتی با کمی پیاده روی خسته می شود. دقت کنید که جوراب های گرم و نرمی بپوشید. جوراب های پشمی قطعا بهتر از جوراب های نخی و پنبه ای هستند.

– کلاه و دستکش. کلاه برای جلوگیری از آفتاب و کلاهی برای  گرم نگه داشتن سر و پیشانی لازم دارید. همچنین دستکش هم بردارید.

– عینک دودی می تواند به دردتان بخورد.

نکته: اگر به مناطقی سفر می کنید که خرس دارد، برای هنگام خواب، یک دست لباس اضافه جداگانه داشته باشید.

سرپناه

خوابیدن در میان طبیعت و در زیر آسمان پرستاره قطعا بسیاری لذت بخش است اما حداقل باید به فکر سرپناهی در کمپینگ یک شبه خود باشید. دور بودن از حشرات و عناصری که در خواب باعث آزار و اذیت شما می شود، بسیار اهمیت دارد. باید بتوانید خستگی روزانه خود را در هنگام خواب رفع کنید تا دوباره صبح توان حرکت داشته باشید.

– حداقل باید یک چادر مسافرتی با خود به همراه داشته باشید. اگر به تنهایی به کمپینگ می روید، یک  چادر جمع و جور تک نفره عالیست.

– همچنین باید کیسه خوابی مناسب با دمایی که در شب در منطقه کمپینگ با آن مواجه می شوید، به همراه داشته باشید.

– به همراه داشتن پدهای گرمایی نیز می تواند شما را در طول شب و به هنگام خواب گرم نگه دارد.

غذا

زمانی که به پیاده روی در طبیعت می روید، در حقیقت کالری بسیاری می سوزانید و در نتیجه سریع گشنه می شوید. به همین دلیل باید مواد غذایی مناسبی برای برگرداندن انرژی و کالری به بدنتان به همراه داشته باشید. همچنین برای بسیاری از افراد که به کمپینگ یک شبه درون طبیعت می روند، نوشیدن غذاها و نوشیدنی های گرم بسیار اهمیت دارد. چرا که دمای بدنشان را این گونه گرم نگه می دارند.

بعضی از افراد نیز تنها با مواد غذایی سرد همانند آجیل، ماهی یا گوشت سیر شده و این مواد برایشان کافیست. بدن خود را بشناسید. به جای اینکه غذاهای بسیاری را درون کوله پشتی خود بگذارید، به دنبال یک غذای سالم، کافی و مقوی باشید. کمی حساب شده پیش بروید. دقیقا بدانید که برای ناهار و شام چه می خواهید بخورید. بسیاری از کسانی که پیاده روی در طبیعت می روند، روز خود را با صبحانه ای گرم شروع کرده، ناهار را ساندویچی آماده و سرد می خورند و برای شب خود را مهمان غذایی آتیشی و گرم در کمپینگ یک شبه درون طبیعت می کنند.

منبع: بیتوته

(Visited 6 times, 1 visits today)