یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
۱۲ نکته کاربردی برای زیباشدن بدون آرایش

۱۲ نکته کاربردی برای زیباشدن بدون آرایش

این روزها شیک بودن دیگر در استفاده زیاد از لوازم آرایش نیست بلکه در سادگی است. از حداقل لوازم آرایش استفاده کنید و در خانه هم کمتر این مواد را به کار ببرید.حجم کمتر کرم ها و پودرها در صورت حتی موجب زیبایی بیشتر هم می شود. خانم ها مجبور نیستند تا هر روز زمان زیادی را نگران استفاده از انواع کرم های شل و آبکی با پودرهای عطسه آور گران قیمت باشند تا زیبا به نظر برسند، بیشتر وقت دارند تا به خود زندگی بپردازند.

با اینکه خیلی از خانم ها برای اینکه به خود یا خانواده شان برسند خیلی وقت ندارند اما ناخودآگاه زمان زیادی را جلوی آینه تلف می کنند. اولین حسن آرایش کم هم این است که کمی به وقت های آنها اضافه می کند. اما به همین راحتی هم نمی توان از کنار زیبایی و شیک بودن گذشت.

 توصیه هاي ساده برای زیبایی بدون آرایش:

۱- به جای آرایش به سلامت پوست صورت تان توجه کنید. شرط لازم و کافی برای استفاده نکردن از لوازم آرایش داشتن یک پوست سالم و باطراوت است. غذای سالم بخورید. بهداشت پوست تان را مراقبت کنید و مراقب جوش های مزاحم باشید.

۲- پول لوازم آرایش را بدهید و یک صابون صورت خوب و یک شوینده مناسب برای پوست تهیه کنید

۳- یک لایه بردار ملایم دارای spf بالا هم می تواند در صاف و سالم به نظر رسیدن پوست مفید باشد

۴- اغلب کرم های ضد پیری پوست برای خانم های زیر ۳۰ سال خیلی قوی هستند و نیازی به استفاده از آنها نیست اما اگر هنوز فکر می کنید که باید از یکی از این انواع کرم ها استفاده کنید یک مدل ملایم تر و ضعیف آن را انتخاب کنید.

۵- سعی کنید موها و ناخن های مرتبی داشته باشید. آرایش ساده و مناسب مو در زیبا به نظر رسیدن ظاهر بسیار موثر است. داشتن مو و ناخن مرتب موجب می شود حتی بدون استفاده از لوازم آرایش هم نامرتب به نظر نرسید.

۶- به جای انواع رژلب سعی کنید فقط از یک مرطوب کننده ساده استفاده کنید

۷- اگر لب ها سالم و مرطوب به نظر برسند زیبایی خاص خود را خواهند داشت

۸- اگر خیلی اصرار دارید که حتما چیزی روی پوست صورت تان استفاده کنید سعی کنید کرم ضدآفتابی که ته رنگ مختصری دارد به کار ببرید

۹- این نکته را از یاد نبرید که حتی بدون آرایش هم باید هر روز از ضدآفتاب استفاده کنید

۱۰- اگر قرار است فقط کمی آرایش کنید سعی کنید فقط ایرادهای کلی را برطرف کنید. لکه گیری روی پوست صورت با یک کرم ملایم یا یک نوک انگشت از ماسک صورت روی جای آبله کوچکی که دارید کافی است

۱۱- لوازم آرایش اضافه خود را دور بریزید. یک میز آرایش خلوت کمتر شما را برای آرایش کردن تحریک می کند.

۱۲- اگر قرار باشد فقط دو نوع ماده آرایشی انتخاب کنید فقط یک پودر یا پن کیک ساده و یک مرطوب کننده و براق کننده لب از مارک های معتبر را انتخاب کنید.

در مجموع در مورد مواد آرایشی به کلمه ارگانیک یا مواد طبیعی و همچنین گیاهی نمی توان براحتی اعتماد کرد. چون قطعا در حین ساخت، این مواد تغییر ماهیت می دهند و نمی توان یک محصول آرایشی را صددرصد گیاهی تلقی کرد. اما ممکن است درصدی از آن ماده مورد استفاده را مواد گیاهی تشکیل دهد. قطعا برای این که آن ماده به شکل مواد آرایشی مصرفی در آورده شود، لازم است به آن مواد شیمیایی افزوده شود.

این نکته را هم باید گفت صرف گیاهی بودن و ارگانیک بودن یک ماده به این معنی نیست که آلرژی و عوارض به دنبال نداشته باشد. برای مثال گاهی مالیده شدن موادی که منشا گیاهی دارد روی پوست باعث ایجاد قرمزی و حساسیت می شود. برای مثال گیاه گزنه اگر اتفاقی به پوست بخورد، می تواند باعث ایجاد حساسیت های شدید پوستی شود یا خوردن میوه هایی مثل توت فرنگی یا صیفی جات مثل گوجه فرنگی می تواند باعث ایجاد حساسیت شود.

بنابراین صرف استفاده از کلمه ارگانیک یا گیاهی نمی تواند این ذهنیت را ایجاد کند که واکنش حساسیتی نسبت به آنها بروز نمی یابد. البته همه این صحبت ها با فرض این است که ماده مورد نظر صددرصد گیاهی باشد. اما بیشتر مواد در دسترس ما مخلوط گیاهی و مواد شیمیایی هستند و آنها هم محدودیت هایی دارند..

منبع : پرشین وی

(Visited 13 times, 1 visits today)