جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۴ راه برای این که پاهایتان را در زمستان گرم نگه دارید

۴ راه برای این که پاهایتان را در زمستان گرم نگه دارید

اختصاصی چاره چی/ زمانی که دمای هوا نزدیک یا زیر صفر می شود، بدون یک کلاه و شال نمی توانیم خانه را ترک کنیم. هم چنین جوراب های ضخیم و کفش های گرم می پوشیم. اما تمام این کارها به نظر کافی نیست چرا که باز هم احساس می کنیم که پایمان در حال یخ زدن است. خوشبختانه راه هایی وجود دارد.

غذاهای گرم بخورید

ما عادت کرده ایم که غذای گرم برای شام بخوریم. اما شاید بهتر باشد موقع سرما مواقع بیشتری غذای گرم بخورید. سوپ گرم یا یک آش خوشمزه برای ناهار بخورید و ادویه هایی چون زنجبیل، چیلی و خردل را به غذا اضافه کنید تا گردش خون بهتر شود.

پریدن

بالا و پایین بپرید و فعالیت کنید. با این کار گردش خون تان بهتر می شود و خون و اکسیژن بهتر در بدن به جریان می افتد.

لباس های گشاد بپوشید

پوشیدن لایه های زیاد لباس چندان راه خوبی نیست. هم چنین با پوشیدن لباس های تنگ مثل جوراب و کمربند، شاید احساس کنید که گردش خون تان ضعیف شده است. به همین دلیل بهتر است لباس های گشاد بپوشید.

پایتان را ماساژ دهید

پا بیش از ۲ هزار پایانه  عصبی دارد. اگر می خواهید که به گردش خون در پا کمک کنید، بهتر است که پایتان را یک ماساژ بدهید. یک دست را روی پا و دست دیگر را زیر پا بگذارید. با هر دو دست خوب و محکم پا را مالش دهید. از پاشنه تا نوک انگشتان را خوب ماساژ دهید. در نهایت همه انگشتان را بفشارید و سپس ماساژ دادن پای  دیگر را شروع کنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *