شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چگونه در زندگی هیجان ایجاد کنیم؟

چگونه در زندگی هیجان ایجاد کنیم؟

ایجاد کردن هیجان در زندگی مهارتی است که باید آنرا یاد بگیرید تا بتوانید از زندگی هیجانی لذت ببرید. اگر قرار بود کسی از روی زندگی شما کتاب بنویسد، آیا اسم آن کتاب چیزی می شد مثل «داستان قابل پیش بینی زندگی یکنواخت (آقا/خانم …)» یا «اتفاقات هیجان  انگیز زندگی ماجراجویانه (آقا/خانم …)»؟

زندگی واقعی شما احتمالاً چیزی بین این دو است، هم لحظاتی یکنواخت و کسل کننده دارد و هم اتفاقاتی هیجان  انگیز.

ما که موجوداتی اهل عادت هستیم، عادت هایمان یا راحت هستند یا آرامش بخش. ما انسانها حتی اگر دوست داشته باشیم زندگی پر شور و هیجانی هم داشته باشیم، دربرابر هیجان بیش از اندازه مقاومت می کنیم. داشتن یک زندگی هیجان انگیز شاید در تئوری جالب به نظر می رسد ولی وقتی با احتمال انجام دادن کارهایی که به زندگی مان هیجان می دهد روبرو باشیم به نظرمان کمی دلهره آور می آید.

شما چی؟ می خواهید زندگی ای هیجان  انگیز داشته باشید؟

به نظرتان این یعنی باید چتر بازی کنید؟

جاسوس شوید؟

یک اتومبیل گران اسپرت قرمزرنگ سوار شوید؟

البته همه اینها بسیار هیجان انگیز هستند ولی بیشتر ما، پول یا جرات لازم برای انجام این کارها را به صورت منظم نداریم. درواقع، هیجان تا حد زیادی به شخصیت هر کدام از ما و محیط زندگی مان بستگی دارد.

ایده هایی برای وارد کردن هیجان به زندگی

 1. جا باز کنید. اگر زندگی تان پر از کارها و مسئولیت های متعدد باشد، خیلی سخت خواهد بود که بتوانید هیجانی جدید وارد آن کنید. باید ببینید که اول می توانید کمی از مشغله هایتان کم کرده یا کارهایتان را ساده تر کنید. شاید بد نباشد بعضی از کارهای خسته کننده و کسالت بارتان را به طور کلی کنار بگذارید.
 2. برنامه صبحگاهی تان را تغییر دهید. به جای اینکه هر روز صبح با همان برنامه و عادت همیشگی از خواب بیدار شوید، هر از گاهی این برنامه را تغییر دهید. مثلاً برای خوردن صبحانه بیرون بروید، یا تا بیدار می شوید موزیک بگذارید. قبل از رفتن سر کار با همسرتان عشق بازی کنید. از مسیری متفاوت به سر کارتان بروید. متفاوت شروع کردن روز می تواند آن را به روزی هیجان انگیز تبدیل کند.
 3. میزبان باشید. برای سرگرم کردن دوستان یا خانواده پیش قدم شوید. آنها را برای شام یا عصرانه دعوت کنید و ساعاتی خوب را کنار هم بگذرانید.
 4. مبلمان خانه را جابه جا کنید. دکوراسیون خانه را کمی تغییر دهید، جای مبلمان را عوض کنید تا همه چیز به نظرتان جدید بیاید.
 5. بروید تشویق کنید. برای دیدن یک مسابقه ورزشی هیجان انگیز مثل تنیس، بسکتبال یا ماشین سواری بروید که هیجان آن به صورت مسری به شما هم سرایت کند.
 6. تغییری در ظاهرتان ایجاد کنید. مدل یا رنگ موهایتان را تغییر دهید. یک دست لباس جدید بخرید یا یک استایل جدید را امتحان کنید. اگر اینکار را همراه با یکی از دوستانتان انجام دهید، هیجانش دوبرابر خواهد شد.
 7. برقصید. حالا آن لباس جدیدتان را بپوشید و برای رقص به مهمانی خانوادگی بروید یا اگر جایی دعوت نشدید، چند نفر از افراد خانواده را دعوت کرده، موزیک عالی بگذارید و برقصید.
 8. آدم های جالب برای معاشرت پیدا کنید. نگاهی به دور و برتان بیندازید و کسانی که به نظرتان زندگی هیجان انگیزی دارند را پیدا کنید. قدم پیش بگذارید و برای آشنا شدن جلو بروید.
 9. یک سفر ماجراجویانه برنامه ریزی کنید. حتی اگر همین الان نمی توانید هزینه یک سفر را تامین کنید، همین که درمورد آن جستجو کرده و برنامه ریزی کنید، به زندگی تان هیجان اضافه خواهد کرد. پس انداز کردن پول را هم جزئی از برنامه تان قرار دهید!
 10. یک چیز جدید یاد بگیرید. یک زبان جدید، یک مهارت جدید یا یک سرگرمی جدید یاد بگیرید. با اینکار در را برای آشنا شدن با آدم های جدید و به اشتراک گذاشتن علایق و توانایی هایتان باز خواهید کرد و اعتمادبه نفستان هم بالا خواهد رفت.
 11. زندگی جنسی تان را کمی تغییر دهید. برای عشق بازی با همسرتان ماجراجو باشید. یک محل جدید را انتخاب کنید، یک حالت جدید را امتحان کنید. هر کاری که از دستتان برمی آید برای هیجان دادن به زندگی جنسی تان انجام دهید.
 12. از خانه بیرون بروید. از پشت تلویزیون و کامپیوتر بلند شوید و کاری بکنید. با یکی از دوستانتان برای پیاده روی بروید. به کتابخانه بروید، به یک گالری یا موزه بروید.
 13. آخرهفته به گردش بروید. برای ۳-۲ روز یک برنامه تفریحی ترتیب دهید. آژانس های مسافرتی زیادی تورهای یک تا دو روزه ارزان ارائه می کنند که می توانید در آنها شرکت کنید.
 14. یک ماشین اسپورت را امتحان کنید. خوب شاید نتوانید یک ماشین اسپورت برای خودتان بخرید ولی به این معنی نیست که نمی توانید یکبار پشت آن بنشینید و امتحانش کنید.
 15. یک قرار ملاقات پنهانی ترتیب دهید. عشق خود را با یک قرارملاقات رمانتیک در رستوران یا هتل غفلگیر کنید.
 16. یک دستورغذای جدید و غیرعادی را امتحان کنید. غذایی را که قبلاً حتی امتحانش هم نکرده اید درست کنید. یا به رستورانی بروید و یک غذای کاملاً جدید سفارش دهید.
 17. یک کتاب داستان ماجراجویانه بخوانید. با خواندن کتابی هیجان انگیز، هیجان را تجربه کنید.
 18. یه یک تئاتر کمدی بروید. یک شب فوق العاده آخرهفته را به همراه دوستانتان به یک برنامه یا تئاتر کمدی بروید و حسابی بخندید.
 19. نگرشتان را نسبت به زندگی بنویسید. وقت بگذارید و کمی درمورد زندگی  ایدآلتان فکر کنید. اینکه چه هیجانات، تفریحات و ماجراجویی هایی در زندگی تان می خواهید. دیدگاه هایتان را یادداشت کنید و کارهایی برای انجام و رسیدن به آن می توانید انجام دهید را هم بنویسید.
 20. یک حیوان خانگی بیاورید. این هیجان به اضافه مسئولیت پذیری است. بنابراین باید اول مطمئن شوید که آماده هر دو اینها هستید. یک حیوان خانگی (مخصوصاً یک سگ) همراهی فوق العاده برایتان خواهد بود که فرصت هایی عالی برای آشنایی با آدم های جدید هم در اختیارتان می گذارد.

منبع: آلامتو

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *