چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
درمان اورژانسی درد دندان عقل در خانه

درمان اورژانسی درد دندان عقل در خانه

درد دندان عقل می تواند به طور ناگهانی و بدون هشدار اتفاق بیافتد و میتواند درد غیر قابل تحمل داشته باشد بطوریکه مانع فعالیتهای روزانه شود اما شما می توانید با نسخه های خانگی این درد طاقت فرسا را درمان کنید.

دندان عقل، از آخر لثه خارج می شود و در هر گوشه ای از دهان قرار می گیرد در بعضی موارد، می توانند دردناک شوند، و در نتیجه زخم مشخصی در پشت لثه ها ایجاد می شود. تحقیقات نشان می دهد که حدود ۸۵ درصد از افرادی که دندان های عقل دارند باید آن را بکشند چون فضای خالی در لثه برای این دندان وجود ندارد بنابراین، چنین دندان هایی ممکن است در یک زاویه ناخوشایند ظاهر شوند و به راحتی می توانند غذا را به دام اندازند، که منجر به تکثیر باکتری ها می شود.درمان درد دندان عقل

درمان درد دندان عقل

در بعضی موارد، دندان های عقل می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند که موجب حساسیت و درد می شوند. متأسفانه اکثر مردم به ندرت فرصت دیدن دندانپزشک را دارند بنابراین، قبل از این که فرصتی برای بازدید از دندانپزشک داشته باشید، درد ناشی از دندان های عقل را با استفاده از داروهای خانگی محدود کنید.

۱۵ درمان گیاهی و طبیعی برای تسکین درد دندان عقل

کاهش درد دندان عقل با آب نمک گرم

دندانپزشکان معمولا توصیه می کنند که آب نمک به عنوان یک کاهش دهنده درد عمل می کند ؛ آب نمک شناخته شده دارای ویژگی های ضد عفونی کننده طبیعی است و مطالعات متعدد نشان داده است که استفاده ازا آب شور به عنوان یک شستشو برای دهان می تواند به طور قابل توجهی باکتری را کاهش دهد. بنابراین، آب نمک می تواند درمان را تسریع کند و به این ترتیب، ناراحتی در دندان عقل را به حداقل برساند.

میخک یک درمان مؤثر برای درد دندان عقل

گل میخک یک درمان موثر برای درد دندان است. می توان از خواص بیهوشی گل میخک استفاده کرد تا درد را کاهش داد همچنین از خصوصیات ضد باکتری گیاه می توان برای جلوگیری از عفونت استفاده کرد. برای استفاده از گل میخک، می توانید روغن گل میخک را روی یک پنبه اعمال کنید و آن را به طور مستقیم بر روی دندان عقل و لثه های اطراف دندان قرار دهید تا درد کاهش یابد.

ایبوپروفن از داروهای ضد درد برای درمان درد دندان عقل

ایبوپروفن نوعی از داروهای ضد درد است که به کاهش التهاب کمک می کند ، این دارو می تواند برای کاهش ناراحتی و درد در اطراف دندان های آسیب دیده استفاده شود. چنین داروهایی به عنوان داروهای موقت موثر عمل می کنند تا زمانی که یک فرد بتواند به دندانپزشک مراجعه کند.

درمان درد دندان عقل با نعناع تند

نعناع تند به عنوان یک کشنده درد عالی برای دندان های عقل محسوب می شود. برگ آن دارای خواص بیهوشی و بی حسی برای محدود کردن درد است. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است که از عفونت جلوگیری می کند. برای استفاده از این گیاه برای این منظور می توانید یک توپ پنبه ای را در عصاره نعناع قرار دهید و آن را به آرامی در ناحیه آسیب دیده اعمال کنید.

کاهش احساس درد در لثه و دندان عقل با ژل نامبینگ

ژل نامبینگ برای لثه ها می تواند برای کاهش احساس درد در لثه استفاده شود.ماده فعال در این ژل معمولا بنزوکائین است ؛ معمولا ژل های دندانی به لثه ها اعمال می شود، اما اگر به بنزوکائین حساسیت دارید، استفاده نکنید.

وانیل در کاهش درد ناشی از درد دندان مؤثر است

وانیل در کاهش درد ناشی از درد دندان موثر است. با استفاده از یک سواب پنبه، می توانید چند قطره عصاره را در حدود ۱۵ دقیقه در محل آسیب دیده قرار دهید ؛ این عصاره دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها و دارای ویژگی های بی حس کننده فعال است.

درمان درد دندان عقل با زردچوبه

زردچوبه به دلیل خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری خود در درمان درد دندان شناخته شده است ؛ برای درد دندان ها، زردچوبه را روی دندان ماساژ دهید، تا درد و تورم را کاهش دهد. به جای آن، دهان را با آب مخلوط شده با زردچوبه شستشو دهید.

درمان درد دندان عقل با خمیر جوش شیرین 

استفاده از خمیر جوش شیرین می تواند به تورم دندان و نیز کاهش درد کمک کند. این درمان خانگی را می توان به راحتی با استفاده از خمیر دندان بکار برد، آن را در ظرف کوچکی قرار دهید و آن را با جوش شیرین مخلوط کنید. می توانید این مخلوط را مستقیما روی دندان بزنید که با استفاده از این روش درد چند دقیقه بعد کاهش می یابد.

درمان درد دندان عقل با پیاز

این درمان خانگی برای تسکین درد و التهاب مفاصل به کار رفته است ؛پیاز به این دلیل موثر است که حاوی مواد گیاهی شیمیایی است که میکروب های مسئول این عفونت را هدف قرار می دهند و درد را تسکین می دهند می توانید پیاز خام بخورید، هرچه پیاز تند تر باشد، تسکین درد نیز بهتر خواهد شد. پیاز ملایم، مانند پیاز شیرین، درد را تسکین می دهد ، اما نتیجه بهتر با خوردن پیاز قرمز یا زرد صورت می گیرد. با اولین نشانه دندان درد ، یک تکه پیاز بردارید و آن را بجوید آب پیاز به دندان نفوذ می کند. اگر متوجه شدید که درد شدید است، می توانید از انگشت برای نگه داشتن تکه پیاز به طور مستقیم روی دندان استفاده کنید.

توصیه های دیگر برای درمان درد دندان عقل

در اینجا چند توصیه آورده شده است که می تواند از بدتر شدن دندان درد جلوگیری کند:
  1. اجتناب از غذاهایی که سخت و یا پر از قند هستند ، جویدن غذاهای سفت می تواند درد را بدتر کند در حالی که شکر در غذاهای شیرین می تواند به داخل وارد شود و عفونت دندان را بدتر کند.
  2. مقدار زیادی آب بنوشید تا مطمئن شوید لثه تمیز شده است.
  3. برای این که عفونت را به حداقل برسانید ، دندان ها را بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و نخ دندان را تا جایی که می توانید در ناحیه آلوده بکشید.
منبع: نمناک
(Visited 47 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *