شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
با این ایده ها در کمال سادگی خانه‌ای شیک و امروزی داشته باشید!

با این ایده ها در کمال سادگی خانه‌ای شیک و امروزی داشته باشید!

آیا می خواهید خانه یا شاید یکی از اتاق هایتان را به سبک مُد روز درآورید؟ شما می توانید با الهام گرفتن از ایده های امروزی و پیاده سازی آن در معماری و دکوراسیون داخلی یک دکوراسیون مدرن و زیبا برای خانه تان ایجاد کنید.

ایده های کاربردی در طراحی خانه های شیک:

۱- ترکیب های نامتناسب

خانه ی مدرن هم مانند ساکنانش، باید منحصربه فرد به نظر بیاید و حس خاصی را منتقل کند. این کار را بدون استفاده از ست های از پیش آماده شده ی مبلمان خیلی راحت تر می توان انجام داد. اگر می خواهید ظاهر دل پذیری در اتاق ایجاد کنید، می توانید به جای خرید یک  دست مبلمانِ ست، میز و صندلی ها را جداگانه تهیه و با هم ست کنید.

این ترکیب می تواند حس خاصی را منتقل کند، که البته لزوما هم عجیب وغریب نیست. برای مثال، میز چوبی می تواند ترکیب زیبا و خاصی با یک نیمکت مشکیِ ایجاد کند. و احتمالا شما تنها عضو فامیل خواهید بود که چنین ترکیب خاصی در منزل دارد!

۲- تیره و تاریک

دکوراسیون مدرن با کاربرد رنگ های سیر و تیره وتاریک مخالفتی ندارد. البته چنین دکوراسیونی می تواند با سایه ها و بافت های ملایم تر هم همراه شود تا آن خشونت بصری ایجادشده را کاهش دهد. البته باید هم همین طور باشد؛ واقعیت این است که رنگ های تیره متعلق به فضاهای روشن اند و در چنین فضاهایی جلوه ی بهتری دارند.

۳- مواد اولیه متنوع

مبلمانی که از مواد گوناگون ساخته شده اند، جالب و منحصربه فرد هستند، و به همین خاطر است که در فضاهای مدرن جذابیت خاصی دارند. چرا فقط از صندلی تمام چوب استفاده می کنید، وقتی می توانید صندلی ای داشته باشید که مثل تصویر بالا از آکریلیک، چوب و بافت خردلی رنگ ساخته شده است؟ ایده های دکوراسیون مدرن درحقیقت می خواهند خودِ درون شما را به نمایش بگذارند، و مطمئنا استفاده از مواد گوناگون به شما کمک می کند تا این خودِ درون تان را بهتر به تصویر بکشید.

۴- طرح های حیوانات

خانه های مدرن پر از طرح های حیوانات در اندازه های بزرگ و کوچک هستند. یک بالش معمولی روی کاناپه یا تخت خواب می تواند پاسخ گوی سلیقه و سبک خاص شما باشد. اگر نه، می توانید از الگوهای طبیعی در مقیاس های بزرگ تر هم استفاده کنید؛ برای مثال پوشاندن پله های شناور با این طرح ها، درست مثل تصویر بالا. چنین پله هایی در ورودی خانه توچشم هستند و تحسین همه را برمی انگیزند.

۵- آشپزخانه کرومیومی

آشپزخانه ی براق و زیبا هم یکی از ایده های دکوراسیون مدرن است، که طرفداران زیادی دارد. آشپزخانه ای با سطوح براق مانند پیشخوان های مرمرین یا گرانیتی، لوازم آشپزخانه ی استیل و جزئیات کرومیوم روی ابزار آشپزی و چهارپایه ها، می تواند از جذاب ترین جاهای خانه باشد.

۶- گیاهان گلدانی

این ایده صرفا به فضاهای مدرن مربوط نمی شود. استفاده از گیاه کمی جلوه متفاوت به خطوط صاف و فضاهای خالی اضافه می کند. گیاهان گلدانی، از درختچه های پهن برگ بزرگ در گوشه ی اتاق گرفته تا تراریوم های کوچک، زاویه ها را تعدیل کرده و به خانه حس زندگی می دهند.

۷- نورپردازی انتزاعی

استفاده از رویکرد انتزاعی  برای روشن کردن فضای داخلی (و خارجی) خانه، به عنوان یک مفهوم طراحی، سال هاست که طرفداران زیادی دارد. فضای سفیدرنگ میان این روشنایی انتزاعی و شاخه ای، حسی واهی، لوکس و البته پیچیده به هر خانه ای می دهد.

۸- نور طبیعی

اگرچه پرده های سنگین زمانی نشانه ی توانگری و کمال صاحب خانه بودند، اما امروزه یکی از طراحی های لوکس در دکوراسیون مدرن، استفاده ی حجم فراوانی از نور طبیعی در فضاهای داخلی است. به حداقل رساندن چیزهایی که جلوی پنجره ها را می گیرند یا در صورت امکان حذف کامل آنها، یکی از ساده ترین ایده ها در دکوراسیون مدرن است که تقریبا در هر فضایی اجرایی است.

۹- استفاده از وسایل فلزی

هر دوره ای فلز انتخابی خاص خودش را داشته، اما فضاهای داخلی خانه های امروزی پُر از فلزات مختلف یا ترکیبی از آنها هستند. فلز عنصر مهمی در دکوراسیون مدرن است؛ از کوچک ترین جزئیات فلزی همچون ابزارآلات یا ناخن گیر گرفته، تا فلزاتی در ابعاد بزرگ تر مثل چهارچوب مبلمان.

۱۰- جزئیات خاص

شاید این ایده  در مفهوم کمی انتزاعی  باشد، اما در اجرا ملموس تر است؛ و آن استفاده از جزئیات خاص در دکوراسیون است. از مثلا عروسک کانگوروی غول پیکری که گوشه ی اتاق نشیمن ایستاده، تا نیمکتی که چند بالش روی آن هستند که در کنار هم طرح یک ببر را تشکیل می دهند، ایده های زیادی هستند که می توانیم از آنها حس سرخوشی بگیریم و البته شیک هم هستند.

منبع: چطور

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *