جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
چگونه روزی ۵۰۰ کالری کمتر مصرف کنیم؟

چگونه روزی ۵۰۰ کالری کمتر مصرف کنیم؟

اساسی ترین راه برای کاهش وزن کاهش کالری است. اما شما چگونه میخواهید برای دیدن نتیجه ی رضایت بخش کالری اضافی را قطع کنید یا بسوزانید؟ جواب ساده است: شما می توانید با حذف ۵۰۰ کالری در هر روز یک پوند در هفته کم کنید.

در واقع، با چند مبادله و تعویض در روز می توانید ۱۰ پوند در ۵ هفته از وزن خود را کاهش دهید . بنابراین سعی کنید این ۱۵ ترفند آسان را امتحان کنید:

 1. با پای خود ضربه بزنید.

دوستان لاغر شما احتمالا آدم های بی قراری هستند، که فقط با ضربه زدن با پای خود و یا بی قراری در طول روز ۳۵۰ کالری می سوزانند.

برای چند روز در حالی که با تلفن حرف می زنید راه بروید، و یا با دست و یا پای خود ضربه بزنید.

 1. از آجیل ها فاصله بگیرید.

به خصوص اگر آجیل ها در یک ظرف بزرگ هستند، چون هرچه کاسه بزرگ تر باشد میل به خوردن بیشتر می شود.

آجیل ها دارای چربی هایی هستند که برای قلب مفید هستند، اما کالری بالایی دارند، مقدار کمی (حدود ۱ اونس) از آجیل مخلوط دارای ۱۷۵ کالری است. ۳ مشت آجیل دارای ۵۲۵ کالری است پس با قطع آجیل ها بیش از ۵۰۰ کالری کم کنید.

آیا نمی توانید در مقابل آجیل ها خود را کنترل کنید؟ پسته بخورید: ۲ مشت پسته فقط دارای ۱۵۹ کالری می باشد، و همچنین پوست آن باعث کاهش سرعت خوردن آن می شود.

 1. در مقابل تلویزیون غذا نخورید.

با توجه به تحقیقاتی از دانشگاه ماساچوست هنگامی که شما در مقابل تلویزیون هستید تا ۲۸۸ کالری بیشتر می خورید. در عوض، روی میز غذا بخورید. و به جای یک ساعت تماشای تلویزیون یک ساعت برای پیاده روی با همدیگر وقت بگذارید، که ۵۲۷ کالری می سوزاند.

 1. مصرف سالادهای بزرگ را محدود کنید.

سالادها ممکن است سالم به نظر برسند، اما با وجود تمام خوبی ها می تواند پر کالری تر از لازانیا باشند. کارامل پنیر، آجیل، بیکن، آووکادو و میوه خشک، می تواند مقدار زیادی کالری به شما اضافه کند.

فقط با خوردن یک سالاد خیلی ساده و سبک ۵۰۰ کالری صرفه جویی کنید. سبزیجات کم کالری مانند (فلفل، پیاز کبابی، یا قارچ) را مصرف کنید و از کمی سس گوجه فرنگی استفاده کنید.

 1. از بشقاب های کوچکتر استفاده کنید.

بشقاب ۱۲ اینچی خود را با یک بشقاب ۱۰ اینچ تعویض کنید. شما با این کار ۲۰ تا ۲۵٪ کمتر می خورید و تا ۵۰۰ کالری صرفه جویی می کنید. و طبق گفته ی محققان احساس سیری کمتری نمی کنید.

 1. خامه را حذف کنید.

یا حداقل اندازه آن را کم کنید. دسر قهوه با اندازه های بزرگ و گزینه هایی مانند خامه، شیر و شربت می تواند ۶۷۰ کالری داشته باشد.

وسوسه مصرف خامه دارید؟ سعی کنید یک فنجان اسپرسو که در مجموع فقط ۳۰ کالری دارد را بخورید. با این کار شما ۶۴۰ کالری سود می کنید!

 1. تنقلات و بسکویت.

شما نباید یک جعبه ی بزرگ تنقلات را به عنوان میان وعده کنار بگذارید زیرا بسیار وسوسه انگیز است که شما همه ی ظرف را خالی کنید.

 1. خوردن و نشستن.

وعده های غذایی به سبک خانواده، با بشقاب بزرگ و کاسه غذا روی میز، مردم را به مصرف برای بار دوم و سوم دعوت میکند.

صدها کالری را با پر کردن بشقاب قبل از آوردن آنها به روی میز را قطع کنید. همچنین مصرف غذا در آشپزخانه را قطع کنید. و در آنجا ننشینید

 1. نوشیدنی ها را کم تر کنید.

شربتها، مخلوط های ترش، آب میوه های شیرین و نوشابه ها می توانند بیش از ۸۰۰ کالری داشته باشند.

 1. ماکارونی بخورید.

یک فنجان ماکارونی دارای فقط ۲۲۰ کالری است. اما بر اساس تحقیقات دانشگاه نیویورک حجم یک شام معمولی که در رستوران می خورید می تواند تا حد ۴۸۰٪ بیشتر از ۱ فنجان ماکرونی باشد، که دارای ۱۰۵۶ کالری است. حتی اگر شما ۲ فنجان ماکارونی هنوز هم می توانید ۶۱۶ کالری ذخیره کنید.

 1. مهمانی ها را محدودتر کنید.

غذا خوردن با هفت نفر یا تعداد بیشتری مهمان می تواند باعث شود که شما ۹۶ درصد بیشتر غذا بخورید. مثل این است که شام خود را دو برابر کنید، ناهار خوردن با تعداد مهمانان کمتری باعث ذخیره ۵۰۰ کالری یا بیشتر می شود.

 1. بشقاب خود را کامل خالی نکنید.

در هر وعده غذا ۲۵ درصد از غذای خود را در بشقاب رها کنید. آنچه باقی می ماند را که به عنوان پس مانده ی غذا مانده را برای ناهار در روز بعد کنار بگذارید.

اگر شما به طور معمول ۲۰۰۰ کالری یا بیشتر در هر روز می خورید، شما با این کار ۵۰۰ کالری از آن را کاهش می دهید.

 1. حجم دسر را کم کنید.

در منوهای غذا دنبال اندازه های کوچک از دسر های بزرگ بگردید، بنابراین شما می توانید کالری های اضافی را کنار بگذارید و پایان وعده غذایی خود را شیرین سازید.

 1. اسموتی نخورید.

یک اسموتی بزرگ ۳۲ اونسی دارای ۸۰۰ کالری یا بیشتر است. واقعا مناسب نیست که شما چندین بار در هفته برای صبحانه آن را مصرف کنید.

اگر سعی کنید یک پیش غذای کم کالری از جو دوسر با شکر قهوه ای و تکه های موز و یک فنجان قهوه سیاه را بخورید. شما ۵۱۸ کالری نجات می دهید.

 1. مواد غذایی به اصطلاح سالم نخورید!

وقتی که منوی غذا پر از غذاهای سالم است مردم گارد خود را پایین می آورند، دست کم کالری این غذا ها تا ۳۵٪ است.

شما نیز به احتمال زیاد وقتی غذای سالم می خورید تا ۱۳۱ درصد نوشیدنی و دسر با کالری بیشتر سفارش می دهید. از غذاهای پر کالری صرف نظر کنید تا ۵۰۰ کالری صرفه جویی کنید.

منبع: آلامتو

(Visited 21 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *