چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸
بهترین آموزشگاه های زبان چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین آموزشگاه های زبان چه ویژگی هایی دارند؟

برای یادگیری زبان انگلیسی، راه های متفاوتی وجود دارند، ولی خیلی از افراد ترجیح می دهند این زبان را در یک آموزشگاه معتبر و با استفاده از استادان حرفه ای و باتجربه بیاموزند. در اینجا سوال اصلی این است که یک آموزشگاه زبان انگلیسی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد و معیارهای انتخاب بهترین موسسه زبان چه هستند؟

 ویژگی های بهترین آموزشگاه های زبان

حالا دیگر کمتر کسی در کل دنیا و از جمله در کشور ما باقی مانده که از میزان اهمیت آموزش زبان انگلیسی خبر نداشته باشد. زبان انگلیسی، زبان رسمی بیش از ۵۰ کشور دنیاست. ۱.۵ میلیارد نفر از جمعیت جهان یا زبان مادری شان انگلیسی است یا به این زبان تسلط دارند. انگلیسی، زبان اصلی تجارت، تحصیل و ارتباط در دنیاست. به نظر نمی آید نیاز به توضیح بیشتری باشد، پس می رویم به سراغ اصل مطلب!

برای یادگیری زبان انگلیسی، راه های متفاوتی وجود دارند، ولی خیلی از افراد ترجیح می دهند این زبان را در یک آموزشگاه معتبر و با استفاده از استادان حرفه ای و باتجربه بیاموزند. در اینجا سوال اصلی این است که یک آموزشگاه زبان انگلیسی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد و معیارهای انتخاب بهترین موسسه زبان چه هستند؟

در اینجا، تلاش کرده ایم که درباره این ویژگی ها توضیح دهیم تا بتوانید برای یادگیری زبان انگلیسی آموزشگاه مناسبی انتخاب کنید. در انتها، برای شما پیشنهاد ویژه ای هم داریم! با ما همراه باشید!

یک موسسه زبان خوب، تنها یک زبان را آموزش می دهد!

درک این موضوع بسیار ساده است:شما نمی توانید با یک دست چند هندوانه را بردارید! هدف شما چه یادگیری زبان انگلیسی باشد، چه آلمانی و چه هر زبان دیگر، موسسه ای را انتخاب کنید که که صرفا روی آموزش همان یک زبان خاص تمرکز کرده و تمام انرژی خود را روی آن یک کار گذاشته است. موسسات فراوانی وجود دارند که دوره های مربوط به چند زبان مختلف را با هم برگزار می کنند تا از این طریق پاسخگوی نیازهای زبان آموزان بیشتری باشند، اما نتیجه این کار صرفا از بین رفتن کیفیت آموزشی تک تک آن زبان ها خواهد بود.

آموزشگاه هایی که شعبه های فراوانی دارند، لزوما بهترین نیستند!

بسیاری از موسسه های معتبر آموزش زبان بعد از چند سال فعالیت موفقیت آمیز، معمولا تصمیم به گسترش کار خود گرفته و اقدام به افتتاح شعبه های جدید در محله ها یا شهرهای مختلف می کنند. این کار باعث افزایش رضایت زبان آموزان شده (به خاطر بیشتر در دسترس بودن) اما گاهی هم ممکن است به افت کیفیت آموزش منجر شود.

وجود شعبه های فراوان این ریسک را دارد که مدیران شعب از نظر سیاست های آموزشی کاملا با هم هماهنگ نبوده و یکپارچگی کار از بین برود.

آموزشگاه های تک شعبه شاید برای اهالی یک محله یا شهر خاص خوب باشند و زبان آموزان ساکن جاهای دورتر را به دردسر بیندازند، اما معمولا از نظر مدیریت و کیفیت آموزش همواره وضعیت ثابتی داشته و زبان آموزان از این بابت نگرانی نخواهند داشت.

منابع آموزشی مهم هستند!

کتاب های فراوانی در زمینه آموزش زبان انگلیسی یا زبان های دیگر در بازار موجود هستند و هر یک از آنها هم ویژگی های خاص خود را دارند. بعضی آموزشگاه ها به سراغ منابع سنگین و پرمحتوا رفته و بعضی هم برای راحتی کار زبان آموز، به سراغ آسان ترها می روند. نکته اصلی اینجاست که منابع آموزشی زبان انگلیسی باید به روز بوده و با سطح تحصیلات، فرهنگ و علاقه زبان آموز تناسب داشته باشند. این تناسب باعث می شود روند آموزش از ابتدا تا انتها به صورت روان پیش رفته، اعتماد به نفس زبان آموز حفظ شده و در نیمه راه دچار دلزدگی یا سرخوردگی نشود.

آموزشگاهی را انتخاب کنید که روند نظارتی دقیق و سختگیرانه ای داشته باشد.

موسسه های خوب، معمولا سیستم نظارتی دقیقی روی روند آموزش، استخدام استادان و ارزیابی وضعیت پیشرفت زبان آموزان دارند. البته که سختگیری بیش از حد باعث از بین رفتن انگیزه افراد می شود اما اگر دیدید در موسسه ای شاگردان به صورت شرطی از ترمی به ترم دیگر می روند (و احتمالا هم قول می دهند ترم بعد حتما نمره های خوبی بگیرند!)، استادان موسسه زود به زود عوض می شوند یا اینکه کسی پیگیر وضعیت آموزشی شما نیست و بعد از ثبت نام خودتان می مانید و کلاستان، محل را به سرعت ترک کنید!

صحبت نهایی

در این مطلب تلاش کردیم ویژگی های یک آموزشگاه خوب را معرفی کنیم تا اگر قصد یادگیری سریع زبان انگلیسی را دارید، بتوانید تصمیم درستی گرفته و بهترین موسسه زبان را انتخاب کنید. امیدواریم این نکات برای شما مفید بوده باشند!

منبع: نمناک

(Visited 18 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *