شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
راهنمای خرید در استانبول و گشت و گذار در بازار

راهنمای خرید در استانبول و گشت و گذار در بازار

شهر استانبول با بازارها، خیابان های پر از مغازه های متعدد و بوتیک های معروف در مراکز خرید یکی از بهشت های خرید دنیاست. در نتیجه با خواندن راهنمای خرید در استانبول می توانید با بهترین مکان ها برای خرید آشنا شوید. یاد می گیرید که در استانبول چگونه خرید کنید و همچنین چه نکاتی را قبل از خرید بدانید.

کجا به خرید بروید

  • گرند بازار

یک مکان عالی برای انجام یک معامله خوب، بازار بزرگ مشهور استانبول است. این بازار بزرگ با ۶۱ خیابان ارتباط داشته و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارها در جهان است. گرند بازار بیش از ۳۰۰۰ فروشگاه داشته که تعداد گردشگرانی بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ نفر را در هر روز، به خود جذب می کند. بهترین سوغاتی ها و بهترین لذت خرید در ترکیه را در اینجا و با قیمت های مناسب می توانید داشته باشید. در راهنمای خرید در استانبول حتما به شما توصیه می کنیم که به دیدن این بازار بروید.

  • خیابان استقلال در محله بی اوغلو

در سمت اروپایی استانبول و در محله بی اوغلو خیابانی قرار گرفته که خیابان استقلال نام داشته و در میان گردشگران، بسیار مشهور است. خیابانی با طول ۱٫۶ کیلومتر که از میدان تکسیم ادامه یافته و پر از مغازه ها، رستوران ها و هتل است. این خیابان هر روزه حدود ۳ میلیون نفر را به خود جذب می کند. می توانید به راحتی در طول خیابان قدم بزنید و هر چه را که می خواهید از برندهای معتبر دنیا خرید کنید.

مراکز خرید

یکی از راه های خرید در این شهر که در راهنمای خرید در استانبول به شما معرفی می کنیم، رفتن به مراکز خرید است. مراکز خرید متعددی در استانبول وجود دارد که حتی در دنیا نیز مشهور هستند. از بهترین این مراکز خرید می توان به سیتیز این نیشانتاشی، مرکز جواهر در شیشلی، ایستینی پارک و کانیون در لونت اشاره کرد. مرکز خرید سیتیز به صورت ۲۴ ساعته باز بوده و می توانید رستوران ها، مغازه ها، کافه ها، بوتیک ها و حتی پارکینگ را در آن پیدا کنید. مرکز خرید جواهر حدود ۱۰ سال است که افتتاح گردیده و مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی در استانبول است. در این مرکز خرید می توانید تمام برندهای معتبر دنیا و ترکیه را یک جا و در یک مکان بیابید. نقشه مغازه ها و فروشگاه ها را از اطلاعات مرکز خرید جواهر می توانید بگیرید.

مرکز خرید ایستینی پارک یکی دیگر از مراکز خرید استانبول بوده که نه تنها فضاهای سرپوشیده بلکه فضاهای روباز بسیاری را به عنوان فروشگاه دارد. برای خانواده هایی که به این مرکز خرید می روند، یک مرکز سرگرمی کودکان، یک باشگاه تفریحی و باشگاهی، یک بازار سرپوشیده به سبک قدیمی و یک سالن تئاتر دارد. مرکز خرید کانیون، بسیاری از برندهای معتبر دنیا را به خریداران ارائه می دهد. در این مرکز هرید همچنین رستوران های بسیاری را پیدا می کنید که پس از گشت و گذار و خرید در بازار می توانید به آنجا بروید. استراحت کنید و غذا یا دسری سفارش دهید.

  • ناحیه نیشانتاشی

اگر اهل مد و فشن هستید، بهترین نقطه برای شما منطقه تسویکیه در نیشانتاشی است. در این منطقه می توانید تمام برندهای زیبا و معتبر ترکی و بوتیک های متعدد را پیدا کنید. قطعا که در این مغازه ها و بوتیک ها نمی توانید بر سر قیمت با فروشندگان صحبت کنید چرا که قیمت ها ثابت هستند. مگر اینکه در هنگام حراجی به این مغازه ها و بوتیک ها بروید تا با قیمت های عالی بهترین لباس ها روبرو شوید.

  • بازار ادویه

دقیقا پس از اینکه از بازار بزرگ استانبول بیرون آمدید، در منطقه ایمنونو می توانید بازار ادویه یا میسیر کارشیشی را پیدا کنید که به بازار مصری نیز معروف است. این بازار یکی از بزرگ ترین بازارها در شهر است که حدود ۳۸۴ حجره دارد. این حجره هاو در کل بازار از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز می شوند. تمام مغازه های این بازار ادویه نمی فروشند. بلکه دیگر مغازه ها نیز، در اینجا پیدا خواهید کرد با این وجود حدود ۸۵ حجره در این بازار به فروش بهترین ادویه ها از سرتاسر دنیا می پردازند. بازار ادویه همچنین یکی از بهترین مکان ها برای تجربه قهوه ترکی ست.

چه زمانی به خرید بروید

همانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا، استانبول نیز یکی از شلوغ ترین بازارها را در آخر هفته ها دارد. بنابراین در راهنمای خرید در استانبول به شما توصیه می کنیم که تا جایی که می توانید از آخر هفته ها دوری کرده و در روزهای وسط هفته به خرید بپردازید. با این وجود اگر باز هم می خواهید که به شلوغی بازار برخورد نداشته باشید، بهتر است که در هنگام صبح به خرید بروید. بهترین موقع برای خرید در استانبول هنگام صبح تا زمان ناهار است. پس بهتر است تمام خریدهای خود را در این زمان انجام دهید و بعد از ناهار از بازار بیرون بزنید.

کارت استانبول بگیرید

با خرید کارت استانبول برای رسیدن به مراکز خرید، بازارها و سوار شدن به سیستم حمل و نقل در حقیقت پول کمتری پرداخت خواهید نمود. برای گرفتن کارت استانبول لازم نیست که آن را از ایستگاه های حمل و نقل استانبول بگیرید. چرا که اغلب در این ایستگاه ها گردشگران را گیج می کنند.

در راهنمای خرید در استانبول به شما توصیه می کنیم که کارت استانبول خود را از الدای وای فای (Alldaywifi) بخرید. در این صورت شما در هر بار استفاده از کارت در هنگام سوار شدن به اتوبوس و مترو، حدود ۴۶ درصد تخفیف خواهید گرفت. این کارت بسیاری گزینه های دیگر همانند وای فای نیز دارد. یکی از مزیت هایی که اینترنت وای فای چنین کارت هایی دارد این است که شما نیازی به بیرون آوردن سیم کارت خود از گوشی ندارید.

منبع: الی گشت

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *