شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
فوت‌وفن تمیز کردن و برق انداختن لوازم استیل

فوت‌وفن تمیز کردن و برق انداختن لوازم استیل

لوازمی که از جنس استیل ضدزنگ هستند، مثل یخچال، گاز و فر، به خانه شما ظاهر مدرن و شیکی می دهند. اما متأسفانه این زیبایی مدت زمان زیادی دوام نمی آورد زیرا با جذب اثر انگشت، دوده و لکه های غذا کثیف می شوند و مانند روز اول دیگر جلوه گری نمی کنند.

خوشبختانه، با چند راهکار ساده و البته غیرشیمیایی می توانید به سرعت لوازم استیل آشپزخانه و دیگر اتاق های منزل را برق بیندازید و تمیز کنید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • بطری اسپری
  • یک پیمانه آب
  • یک پیمانه سرکه رقیق
  • روغن زیتون
  • حوله یا پارچه تمیز
  • پارچه میکروفیبر

مراحل تمیز کردن و برق انداختن لوازم استیل

مرحله اول: تهیه اسپری پاک کننده

یک پیمانه آب و یک پیمانه سرکه را با استفاده از پیمانه اندازه گیری یا قیف به داخل بطری بریزید. سپس، درب بطری را ببندید و خوب تکان دهید تا محتویات با هم مخلوط شوند.

مرحله دوم: اسپری و پاک کردن

محلول پاک کننده را به لوازم استیل خود اسپری کنید. سپس، از حوله تمیز برای پاک کردن همه دوده ها و اثر انگشت استفاده کنید. حتما در جهت دانه ها و منافذ استل دستمال بکشید تا لکه ها خوب پاک شوند.

مرحله سوم: با روغن زیتون برق بیندازید

چند قطره روغن زیتون را روی یک تکه پارچه میکروفیبر بریزید. سپس با کشیدن پارچه روی لوازم استیل، آنها را برق بیاندازید و بار دیگر از همان جهت دانه ها و منافذ استیل دستمال بکشید تا لوازم خانگی استیل خود را پاک کنید.

حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس تمامی لکه های روغنی را با پارچه میکروفیبر خود پخش کنید و استیل را برق بیندازید. خودتان خواهید دید که نسبت به قبل چه تفاوت بزرگی را شاهد خواهید بود.

حالا، لوازم خانگی استیل شما بدون هر گونه لکه و اثر انگشت هستند و مثل لوازم نو برق می زنند.

منبع: فوت وفن

(Visited 29 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *