یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
چجوري بخوابيد تا سلامت بدنتان حفظ شود؟

چجوري بخوابيد تا سلامت بدنتان حفظ شود؟

اختصاصی چاره چی/ بعد از یک روز کاری و خسته کننده سخت، تخت خواب بهترین جا برای آرامش و گذراندن زمان است. در حقیقت تخت خواب جایی است که افراد بیشترین زمانشان را در آن جا می گذرانند.

افراد ترجیه می دهند که به روش های مختلفی بخوابند. خوابیدن به سمت چپ یا راست، یا پشت یا به شکل یک جنین از وضعیت های خوابیدن مشترک افراد است. اما آیا می دانید هر وضعیت خواب چه تاثیری روی سلامتی تان دارد؟

برای مثال خوابیدن روی پشت برای افرادی که دچار آسم یا وقفه خواب دارند خوب نیست چرا که مشکلات تنفسی را بیشتر می کنند. خوابیدن به راست هم می تواند مشکلات گوارشی را بدتر کند.

اما خوابیدن به سمت چپ بهترین وضعیت برای خواب از نظر فواید آن است. یک فایده گوارش بهتر است. هم چنین سیستم گوارش را به صورت کلی بهبود می بخشد تا فرد مواد غذایی را بهتر جذب کند و سموم را سریع تر از بدن خارج کند. علاوه بر این، چنین وضعیت بدنی، روی گردش خون و سلامت قلب تاثیر می گذارد چرا که قلب به سمت پایین بدن بهتر پمپاژ می کند و خون با قدرت بیشتری به خون برمی گردد.

بنابراین اگر خوابیدن به سمت چپ را امتحان نکرده اید همین امشب امتحان کنید که فواید سلامتی زیادی دارد. هرکس عادت خواب خودش را دارد اما عادت ها قابل تغییرند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: unkownremedy.com

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *