سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
با این ترفندها در عرض ۲۴ ساعت با سرماخوردگی خود خداحافظی کنید

با این ترفندها در عرض ۲۴ ساعت با سرماخوردگی خود خداحافظی کنید

اختصاصی چاره چی/ به فصل سرما نزدیک می شویم و هوا در حال سردتر شدن است. زمانی که سیستم ایمنی تان ضعیف شده باشد، موقع سرما شما دچار سرماخوردگی می شوید. در زیر لیست کارهایی که می توانید موقع سرماخوردگی بکنید تا در عرض ۲۴ ساعت خوب شوید را آورده ایم.

دوش گرفتن

سر صبح دوش آب گرم بگیرید تا منافذ بینی تان باز شود و بهتر بتوانید نفس بکشید.

صبحانه

به جای صبحانه همیشگی باید یک صبحانه ای درست کنید که به سیستم ایمنی  بدنتان کمک کند. پزشکان دو قاشق چای خوری شیره آقطی سه بار در روز را پیشنهاد می کنند. بعد از خوردن شیره آقطی، غذاهایی چون تخم مرغ بخورید و به جای قهوه چای بنوشید. تخم مرغ به دلیل آمینواسیدی که دارند با عفونت مبارزه می کند و چای هم اثر آرامش بخشی دارد و حتی اگر عسل به چای اضافه کنید ضد التهاب است.

نهار

یک لیوان سوپ مرغ، موز یا چیزی با نخود برای نهار بخورید. این غذاها سبک هستند اما پر از فیبر، پروتئین و پتاسیم هستند.

ورزش

بیشتر مواقع وقتی سرماخورده اید خسته هستید و نمی توانید فعالیت کنید. با این حال قدم زدن و انجام تمرینات سبک می تواند به شما برای از بین بردن ویروس ها کمک کند. با ورزش کردن نفس های عمیقی می کشید و مشکل آبریزش بینی تان بهتر می شود.

اسپری بینی

با این اسپری ها نفس کشیدنتان راحت تر می شود. از این اسپری ها یک بار در روز و یک بار قبل خواب استفاده کنید تا بهتر بتوانید بخوابید.

آب رسانی

باید مقدار کافی آب در روز بنوشید. با نوشیدن آب، شما از خطر کم آبی جلوگیری می کنید. هم چنین موکوز گلوی و بینی تان هم زودتر از بین می رود.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *