سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نحوه تبدیل عکس و متن به فرمت PDF در ویندوز ۱۰

نحوه تبدیل عکس و متن به فرمت PDF در ویندوز ۱۰

قابلیت ویندوز ۱۰ برای فرمت فایل­ هایی است که می توانند به PDF تبدیل شوند.

فرمت PDF ترجیحا برای به اشتراک گذاری اسناد آنلاین به کار می ­رود و به همین علت از محدودیت ­های خاصی برخوردار است، همچنین، برای حفظ اسناد ورد می ­توان فرمت PDF را انتخاب کرد. ویندوز ۱۰ امکان تبدیل اسناد به PDF را می ­دهد که در ادامه مطلب به آن می پردازیم:

قابلیت ویندوز ۱۰ برای فرمت فایل­ هایی است که می توانند به PDF تبدیل شوند، به عنوان مثال، شما می­ توانید یک تصویر PNG را به یک فایل PDF تبدیل کنید، اما امکان تبدیل فایل MP3 به PDF وجود ندارد.

تبدیل فایل ­ها به PDF

ابتدا، فایل مورد نظر خود را باز کنید، در فایل باز شده به منوی  File رفته و print را انتخاب کنید، همچنین، می ­توانید از کلید میانبر Ctrl + P نیز استفاده  کنید. در صفحه print باز شده، از منوی پرینترها، گزینه Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید.

همچنین، امکان تغییر اندازه کاغذ و کیفیت چاپ نیز وجود دارد. در ادامه روی print کلیک کنید و فایل PDF را در محل مورد نظر خود ذخیره کنید.

البته، درنظر داشته باشید که با این روش گزینه ­هایی برای رمز گذاشتن بر روی PDF وجود ندارد و برای رمزگذاری و قفل باید از برنامه ­های جانبی استفاده کنید.

همچنین، برای ایجاد یک سند فایل چند صفحه ای نمی­ توانید از نرم افزار Microsoft Print to PDF استفاده کنید و برای تبدیل صفحات گسترده ممکن است تعداد صفحات بیشتر از اندازه مورد نظر باشد که دور از انتظار نیست.

در همه موارد قالب بندی اسناد حفظ می­ شود، برای چاپ کردن تمام فایل و وضوح آن، گزینه Fit picture to frame را علامت بزنید.

برای کنترل کیفیت فایل خروجی، گزینه­ های زیادی وجود ندارد. در بعضی موارد ممکن است با انتخاب گزینه Fit picture to frame کیفیت را تغییر داد اما همیشه مؤثر نخواهد بود.

منبع: کاویاب

 

(Visited 9 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *