جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارت و فعال کردن اسلات دوم این گوشی‌ها

نحوه رجیستری گوشی های چند سیم کارت و فعال کردن اسلات دوم این گوشی‌ها

بسیاری از کاربران در انجام رجیستری گوشی های چند سیم  کارت خود با مشکل مواجه شده اند و سیم کارت دوم آن ها غیر فعال شده و فقط می توانند از یک سیم کارت استفاده کنند. در ادامه با روش صحیح رجیستر کردن این گوشی ها و نحوه فعال کردن اسلات سیم کارت دوم آشنا می شویم.

مدتی است که طرح رجیستری با هدف جلوگیری از قاچاق گوشی های موبایل شروع شده است. در این بین تعدادی از کاربران با مشکل های گوناگونی مواجه شده اند. یکی از این مشکل ها، رجیستری گوشی های چند سیم  کارت است. برخی از کاربران پس از شروع این طرح تنها از یک اسلات سیم کارت گوشی خود استفاده کردند و حالا پس از قرار دادن سیم کارت در اسلات دوم با پیام رجیستر نبودن و غیرقانونی بودن گوشی خود مواجه شده اند. پس از بررسی های انجام شده کمیته اجرایی طرح رجیستری راه  حل های این مشکل را منتشر کرده که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

رجیستری گوشی های چند سیم  کارت نو

کسانی که گوشی های چند سیم کارت نو (آکبند) خریداری می کنند با فعال سازی یک شناسه (سیم کارت اول) سایر شناسه ها یا سایر اسلات های سیم کارت گوشی نیز فعال می شود و نیازی نیست برای دیگر شناسه ها این فرایند را تکرار کنند.

رجیستری گوشی های چند سیم  کارت کارکرده

برخی از کاربران قبل از اینکه طرح رجیستری شروع شود گوشی های چند سیم کارت داشته و از یک سیم کارت آن استفاده می کردند که حالا پس از قرار دادن سیم کارت در اسلات دوم با هشدار غیر قانونی بودن گوشی مواجه شده اند؛ چرا که شناسه دوم گوشی موبایل شما توسط اپراتوری ثبت نشده است و به همین دلیل شبکه به صورت خودکار آن را غیرقانونی تشخیص می دهد.

برای حل این مشکل ابتدا به آدرس سامانه همتا (hamta.ntsw.ir) مراجعه کنید. سپس با وارد کردن شماره موبایل خود (همان شماره سیم کارتی که قبل از شروع طرح در اسلات اول گوشی وارد کرده اید) به قسمت کارتابل بروید و از بخش افزودن دستگاه، هر دو شناسه (IMEI) را به سامانه اعلام کنید.

منبع: گجت نیوز

(Visited 94 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *