جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
این نقاط را روی دستتان فشار دهید تا از تاثیر آن شگفت‌زده شوید!

این نقاط را روی دستتان فشار دهید تا از تاثیر آن شگفت‌زده شوید!

اختصاصی چاره چی/ طبق طب سنتی چینی، شما می توانید با فشار دادن بعضی نقاط روی دست درد را کاهش دهید. هر کدام از این نقاط به اندام خاصی مربوط است و با فشار دادن آن می توان مشکلات سلامتی متفاوتی را درمان کرد. در زیر چند نقطه توضیح داده شده است.

شست

نقطه شست مسئول بخش های طحال و معده است و به اظطراب و افسردگی هم مربوط می شود. بنابراین فشار دادن نوک انگشت شست به شما برای کاهش سردرد، درد شکم، استرس و مشکلات پوستی کمک می کند.

انگشت اشاره

نقطه انگشت اشاره عملکرد کلیه و مثانه را کنترل می کند. با فشار دادن آن می توانید سوزش قلب، درد عضله، درد دندان و مشکلات کمر را تسکین دهید. هم چنین برای کنار آمدن با ناامیدی، سردرگمی و ترس هم مفید است.

انگشت وسط

کلیه و کیسه صفرا به این نقطه متصل هستند. فشار دادن این نقطه از دست به شما برای بهتر شدن حالت روحی کمک می کند. هم چنین برای تقویت دید، گردش خون و تسکین میگرن هم مفید است.

انگشت حلقه

عملکرد ریه و روده را کنترل می کند. بعلاوه برای مدیریت ترس و منفی بافی مفید است. فشار دادن این نقطه برای کسانی که مشکلات تنفسی مثل آسم دارند و همین طور برای کسانی که مشکلات هضم غذا دارند مفید است.

انگشت کوچک

مهم ترین ارگان بدن یعنی قلب به این نقطه متصل است. با فشار دادن این نقطه، اعتماد به نفس شما بیشتر می شود و کم تر استرس و اظطراب خواهید داشت.

مرکز کف دست

این نقطه به شکم متصل است. با فشار دادن آن می توانید بعضی مشکلات هضم غذا و همین طور درد شکم را بهبود بخشید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: unknownremedy.com

(Visited 252 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *