جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
چند ايده جالب براي تزیین غذای کودكان

چند ايده جالب براي تزیین غذای کودكان

معمولا کودکان شیرینی جات و خوردن تنقلات و خوراکی های دم دستی را بیشتر از سبزیجات و غذاهای مفید دوست دارند. شما می توانید با تزیین کردن غذای کودکان آن ها را برای خودن غذاها ترغیب کنید. برای درست کردن غذای مقوی با ظاهری زیبا و خوشایند برای او زمان زیادی را باید در آشپزخانه صرف کنید.

پس بهتر است به فکر استفاده از ایده هایی جالب برای این کار باشید. شما می توانید از دستورهای غذایی خانواده مواردی را پیدا کنید و با صرف کمی خلاقیت در دورچین غذا، آن ها را برای کودکانتان تزئین نمایید. در این صورت مجبور نیستید برای کودک بدغذای خود غذای متفاوتی را درست کنید. در این مطلب شما را با ایده های خلاقانه برای تزیین غذای کودکان آشنا می نماییم. شما نیز با کمی خلاقیت می توانید غذاهای متنوع تری را برای کودکتان تزئین کنید.

مدل های تزیین برای غذای کودکان به شکل حیوانات

استفاده از طرح هایی به شکل حیوانات در تزیین غذا می تواند توجه کودکان را به غذا جلب کرده و آن ها را به خوردن ترغیب نماید.

آشپزی غذای کودک برای ناهار

 

اگر کودک شما به خوردن برنج علاقه ایی ندارد می توانید ترکیب مرغ و برنج و … را برای کودکتان داخل قالب بریزید و به فرم خاصی درآورید تا ظاهر جالبی به خود بگیرد. این غذا را به صورت ته چین مرغ نیز می توانید درست کنید.

مینی پیتزای کودک

قطعا بچه های شما این پیتزاهای کوچک و لقمه ایی را دوست خواهند داشت. زمانی که در منزل برای خانواده پیتزا درست میکنید می توانید مقداری از مواد پیتزا را برداشته و در ابعاد کوچک تر برای کودکتان درست نمایید.

کلوچه های خوشمزه برای کودکان بدغذا

مدل تزیین میوه برای جشن تولد کودک

آیا فرزندان شما سیب دوست ندارند؟ با پوشاندن روی سیب به وسیله خوراکی های مورد علاقه آن ها و تزئین روی سیب قطعا به خوردن سیب نیز علاقمند خواهند شد.

برنج با پوشش شکلات برای غذای کودک

سالاد ماکارونی رنگارنگ برای کودکان

ماکارونی های فرمی در رنگ های مختلف می تواند کودکان بدغذا را به خوردن تشویق کند. سالاد ماکارونی با این ماکارونی های فرم دار و مخلوط کردن مواد مغذی دیگر در سالاد گزینه بسیار مناسبی برای جذب کودکان به خوردن غذا می باشد.

شیرینی خانگی سالم جایگزین آب نبات برای کودک

تزیین کردن میوه برای کودکان

بچه های شما ممکن است سوشی را دوست نداشته باشند ولی مطمئنا این جایگزین شیرین و خوشمزه را حتما امتحان می کنند.

ایده تزیین بشقاب میوه کودک به شکل لاک پشت

با کمی فکر و خلاقیت می توانید میوه های متنوعی را به شکل حیوانات تزئین نموده و کودکتان را به خوردن آن علاقمند نمایید.

مدل تزئین صبحانه کودک با نان تست

برای جذب کودکتان به صرف صبحانه می توانید نان تست را شیوه ایی که در تصویر مشاهده می کنید تزئین نمایید. استفاده از میوه در تزیین بشقاب غذای کودک کمکی بزرگ به تشویق او در خوردن میوه های متنوع می باشد.

منبع: سیمرغ

(Visited 39 times, 1 visits today)