شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
با این رفتارها در محیط کارتان بی ارزش می شوید!

با این رفتارها در محیط کارتان بی ارزش می شوید!

مراقب رفتارتان در محل کار باشید چرا که یک رفتار اشتباه و غیر اصولی باعث می شود که اعتماد دیگران از شما سلب شود و همچنین موجب بدنامی شما در محیط کاری شود.

کار و رفتاری که نباید هرگز در محل کارتان انجام دهید:

حفظ و ارتقا ارزش در محیط کار مسئله ای نیست که به راحتی از آن گذشت ، افراد موفق دهها فرمول و روش برای آن که زمینه ای است برای موفقیت به کار می گیرند. محیط کار هم مثل اجتماعات دیگر مستلزم رعایت یکسری از کارهاست که برخی از کارمندان به خوبی آن را اجرا و برخی دیگر در ان ضعف دارند و در محیط کار دچار عصبانیت، بی حوصلگی می شوند به همین خاطر در این بخش چندین کاری که نباید درمحیط کار انجام دهید را به اشتراک می گذاریم.

face tanner

یکی از بخش های مهم کاری و موفقیت هر فردی داشتن ارزش در محیط کار است. افراد شاغل همیشه باید مواردی را رعایت کنند که باعث احترام به خود و شغلشان باشد. رفتارهایی وجود دارد که با رعایت این نکات باعث اصلاح شخصیت و پیشرفت شغلی می شود که در ادامه مطلب به چند مورد از این نکات اشاره خواهیم کرد.

رفتارهای اشتباهی که نابود کننده ارزش در محیط کار هستند

در نگاه اول به این موارد شاید آنها را ساده و پیش پا افتاده بدانید اما واقعیت اینگونه نیست چرا که لیست این رفتارهای اشتباه بعد از مدتها تحقیق و بررسی های جامعه شناختی منتشر شده است.

بازگو کردن صحبتهای که در ذهنشان است

لازم نیست در مورد همه چیز هایی که در ذهنتان است صحبت کنید در عوض شما می توانید یادداشت های ذهنی در مورد کار بردارید.

جلب توجه کردن

همیشه بهترین نیستید روزهای وجود دارد که شما هم اشتباه کرده اید. شما همیشه موقع اشتباه کردن در معرض دید نیستید.

چه رفتار هایی در محل کار درست نمی باشد؟

شکایت کردن

شنیدن انتقاد دیگران با ارزش است اما انتقاد کردن با لحنی تند بسیار بد است.

خشن رفتار کردن

رفتارخشن در محیط کار باعث می شود شخصی با شما احساس دوستی و راحتی نداشته باشد، پس بهتر است کمی ملایم تر و مهربان تر با دوستان و همکارنمان باشیم.

همیشه دیر کردن: دیر رسیدن کار پسندیده ای نیست مخصوصا اگر تبدیل به عادت شود ، دیر کردن از فرد یک شخص بی نظم و خودخواه می سازد.

استفاده از تماس های تلفنی شخصی عصبانی

حتما خبر بدی است . اما این به این معنا نیست که باید هر کس دیگری را به نمایش خود اختصاص دهید. دفتر محلی برای دعوا با کودکان و فامیل نیست. مسائل مربوط به روابط خود را خارج از محل کار حل کنید چون ممکن است صدای شما را بشنوند. استراحت کنید و به جایی خصوصی بروید، یا بهتر است، تا زمانی که به خانه برسید، این کار را نکنید.

رفتار در محل کار چگونه باید باشد؟

ایمیلی بفرستید که نمی خواهید رئیس تان ببیند

اگر می خواهید چیزی توهین آمیز بفرستید، این کار را نکنید. این اشتباه ممکن است به شهرت شرکت و خودتان آسیب برساند. و هرگز فرض نکنید که ایمیل تان خصوصی است. اینطور نیست.

سپری کردن ساعاتی در رسانه های اجتماعی

به شما حقوق داده می شود تا مفید باشید نه بازی کنید از رسانه های اجتماعی باید زمان نهار یا استراحت استفاده کنید مگر اینکه بخشی از شغل شما باشد.و برای فعالیت های شخصی خود از کامپیوتر شرکت استفاده نکنید.

رفتار های نادرست در محل کار:

دروغ گفتن برای خوب جلوه دادن خود

تکنولوژی این کار را آسان کرده که چیزی را مورد اغراق قرار دهید. هم چنین پیدا کردن حقیقت را آسان کرده است . دروغ های کوچک به روش های بزرگ به شما آسیب می رساند و کسی همیشه هست که حقیقت را آشکار کند.

زمان بیماری وارد محل کار شدن

تعهد شما به شغل تان تحسین برانگیز است، اما با شیوع آنفولانزا به کل اداره ثابت نکنید کارگر خوبی هستید. اگر می توانید درخانه کار کنید، اما میکروب ها را وارد محیط کار نکنید.

ضربه زدن به رئیس، همکار، یا کارمندتان

اینکه همیشه دنبال راهی باشید تا به همکار خود ضربه بزنید تا جای او را بگیرید اصلا کار درستی نیست.

رفتارهای غیر حرفه ای در محل کار:

پاسخ دادن هنگام عصبانیت

تنها چیزی که بیش از عصبانیت برای بدن استرس دارد ، احساس گناه و ترس از انعکاس خشم شما در دفتر است. راه هایی برای استراحت و کنترل عصبانیت خود پیدا کنید تا به طور منطقی و حرفه ای عمل کنید.

قطع کردن حرف دیگران

وقتی حرف را قطع می کنید، نه تنها فردی را که می خواهید با او صحبت کنید ناامید می کنید، بلکه به آن ها احساس منفی می دهید. یاد بگیرید که گوش کنید. تحسین و احترام را بیشتر به دست خواهید آورد.

 بیش از حد راحت بودن

بدیهی است که جامعه بیش ازحد غیر جدی شده است. مردم برای رفتن به کار لباس خاصی نمی پوشند و عادی صحبت می کنند. این بدان معنا نیست که پوشیدن عرق گیر و فحش دادن رفتاری قابل قبول است.

نحوه رفتار درست در محل کار:

استفاده بیش از حد عطر و ادکلن

 در یک محیط محصور ، عطر می تواند برای برخی جز سردرد چیزی نداشته باشد و بسیار آزاردهنده است محیط را پاک و خنثی نگه دارید.

پخش صدا، موسیقی، با کامپیوتر بدون هدفون

محیط کار محیطی است که برای تفکر و بهره وری طراحی شده است. تا بهتر فکر کنید ، اما این کار به احتمال زیاد باعث می شود تمرکز از دست رود.

اصول رفتاری در محل کار:

برداشتن چیزی

هیچ دلیلی وجود ندارد که چیزی که به شما تعلق ندارد بردارید . شرکت چیزی به شما بدهکار نیست اگر حقوق کافی نیست، با رئیس خود درباره آن صحبت کنید و نه اینکه از دفتر سرقت کنید.

مورد توجه قرار دادن زندگی شخصی

وقتی در محیط کار هستید به کار فکر کنید نه به درگیری های های روزمره.

قلدری کردن

اگر با تمام افراد با مهربانی و احترام برخورد کنید، بهتر و بیشتر مورد احترام قرار می گیرید.

منبع: نمناک

(Visited 23 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *