شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 مسئله این است!

چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 مسئله این است!

چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 محصول جدید شرکت مدیران خودرو است که این روزها با قیافه ای استتار شده در رسانه های مختلف جولان می دهد و به نظر می رسد این چینی تازه وارد که به قول معروف در نبود بزرگان خودروسازی دنیا حالا به یک جذاب خواستنی تبدیل شده به زودی وارد بازار خودروی کشورمان خواهد شد و توسط این شرکت داخلی به مشتریان فروخته خواهد شد که در ادامه به معرفی اجمالی این خودرو و قیمت احتمالی آن می پردازیم.

مشخصات فنی خودرو چری تیگو۴ :

در روزهای گذشته خبری در رسانه های مختلف منتشر شد که نشان می داد یک شرکت داخلی برای ورود یک کراس اوور جدید در حال برنامه ریزی است و نمونه اولیه آن را با ظاهری استتارشده روانه خیابان ها نموده تا جلب توجه اولیه مردم و رسانه ها را داشته باشد و به دلیل عدم توانایی و حضور شرکت های معتبر خارجی عملا حدس ها به سمت و سوی چند شرکت خاص رفت که احتمال ۹۹ درصدی چینی بودن این خودرو گزینه های معدودی همچون مدیران خودرو را تداعی می نمود و این حدس نیز درست از آب در آمد!

چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 محصولی است که به نظر می رسد با توجه به موفقیت نسبی نسخه های دیگر این خودرو وارد کشورمان خواهد شد و کیفیت به مراتب بهتر آن نسبت به دیگر محصولات مدیران خودرو نوید بخش بهبود کیفیت تولیدات این شرکت است که با توجه به عدم حضور خودروهای معتبر بین المللی، مشتریان را برای خرید بین خودروهای چینی با گزینه های جذاب تری روبرو می نماید.

طراحی جلوی چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 چیزی شبیه به تیگو ۷ بوده و عملا طراحی کلی سری خودروهای تیگو را حفظ کرده است و طراحی چراغ های این خودرو نیز به خوبی حس اسپورت بودن را به مشتری القا می کند. البته گفتنی است که طبق شنیده ها شرکت چری نسخه اختصاصی برای بازار ایران طراحی کرده و به همین دلیل است که مدیران خودرو با ظاهر استتار شده آن را در خیابان های تهران به نمایش گذاشته تا با لو رفتن ظاهر آن، خوراک خبریش را برای مراسم رونمایی رسمی این خودرو از دست ندهد!

در طراحی استایل کلی خودرو از یک طراحی پویا و بسیار جذاب استفاده شده و در صورتی که قیمت احتمالا بالای این خودرو را فاکتور بگیریم، یک گزینه خوب در سری خودروهای کراس اوور چینی به حساب می آید. در طراحی چراغ ها و دی لایت این خودرو نوآوری های خوبی صورت گرفته و به خوبی در اولین نگاه می توان به این موضوع پی برد.

از دیگر موارد قابل ذکر در مورد چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 استفاده از سقف پانوراما برای این خودرو است که لاکچری بودن را به مالک این خودرو منتقل کرده و جذابیت مضاعف برای خرید این خودرو به همراه دارد. از دیگر نکات جذاب این خودرو طراحی داخلی آن است که به شدت نشان از بلوغ طراحی چری داشته و برخلاف شلوغ کاری های قبلی چری در مورد طراحی داشبورد و سایر المان های داخلی می توان به به تلاش این کمپانی برای نزدیک شدن به استانداردهای خودروسازان معتبر پی برد.

صندلی های این خودرو متناسب با ارگونومی بدن طراحی شده و دارای گرمکن بوده و طبق اطلاعات منتشر شده از این خودرو و تجربه های موجود در سایت های بین المللی از کیفیت بسیار قابل قبولی برخوردار است. در مورد پیشرانه چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 نیز باید بگوییم که در بازار چین با دو نسخه ۱.۵ لیتری توربو و ۲ لیتری تنفس طبیعی عرضه شده و طبق اطلاعات واصله به نظر می رسد که نسخه توربو این خودرو در ایران به مشتریان عرضه خواهد شد.

مانیتور ۹ اینچی موجود در این خودرو از نظر امکانات در دسترس راننده بسیار مجهز بوده و از آخرین نسخه نرم افزارهای مرتبط برخوردار است. در مورد مسائل امنیتی نیز باید بگوییم که ایربگ های امنیتی این خودرو به طور کامل دور تا دور مسافرین را پوشش داده و شاید با حضور این خودرو بتوان ضریب تصادفات منجر به مرگ در خودروهای چینی را کاهش داد.

قبل از این نیز مدیران ارشد مدیران خودرو از عرضه خودرویی با نام ایکس۵۵ خبر داده بودند که به همین دلیل به نظر می رسد چری تیگو۴ بازطراحی شده برای بازار ایران همان خودرویی است که مدیران این شرکت از آن خبر داده بودند.

از دیگر مسائل مطرح شده در مورد چری تیگو۴ یا ام وی ام X55 این است که گفته می شود چری برای بازار خودرو ایران نسخه ارتقا یافته را تولید کرده و به همین دلیل تست های جاده  ویژه ای برای آن در نظر گرفته است تا نسخه متفاوت از بازار چین را در جاده های ایران تست نماید.

منبع: چرخان

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *