سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نشانه‌های مشکل تیروئیدی را بشناسید

نشانه‌های مشکل تیروئیدی را بشناسید

اختصاصی چاره چی/ زمانی که احساس خوبی نداریم، معمولا تقصیر را گردن سرماخوردگی، آنفولانزا یا پیری می اندازیم. با این حال ممکن است نشانه چیزی کاملا متفاوت باشد.

البته نباید بترسید اما به بعضی نشانه ها به سادگی بی توجهی می شود. نشانه هایی که شاید مربوط به بیماری تیروئیدی باشد. غده تیروئید بسیار کوچک است اما نقش مهمی در بدن ما ایفا می کند. این غده مسئول پروسه متابولیکی بدن است و حتی پروسه رشد را هم تحت تاثیر قرار می دهد. اگر غده تیروئیدی سریع یا کند کار کند ممکن است مشکلات جدی را به همراه داشته باشد. بیماری تیروئیدی نشانه های زیادی دارد از جمله:

  • غمگینی یا افسردگی: اگر غده تیروئیدی شما به خوبی عمل نکند، حالت روحی تان ضربه بزرگی ممکن است ببیند. به این معنی که ممکن است دچار بی خوابی، خستگی زیاد و افسردگی شوید.
  • مشکل ادرار: از آن جایی که تیروئید روی پروسه متابولیک بدن شما تاثیر می گذارد، شما ممکن است دچار مشکل ادرار شوید یا حتی به یکباره وزن کم کنید یا اضافه کنید و همین طور اسهال و شکم درد به سراغتان بیاید.
  • مشکلات قلبی: غده تیروئید روی ریتم و ضربان قلب تاثیر می گذارد. آیا مشکل قلبی دارید و هیچ چیز به شما کمک نمی کند؟ خب شاید مشکل از تیروئید باشد.
  • ادما: یک نشانه مهم مشکل تیروئیدی جمع شدن غیرطبیعی مایعات است. این مورد ممکن است شما را دچار غده های ورم کرده، صورت باد کرده و چشم های پف کرده کند.

اگر هرکدام از این نشانه هایی که ذکر شد را در خود دیدید، پیشنهاد می کنیم به دکتر سر بزنید.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 14 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *