سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
۱۲ نکته که بهتر است در دکوراسیون پاییزی تان رعایت کنید

۱۲ نکته که بهتر است در دکوراسیون پاییزی تان رعایت کنید

در پاییز با ایجاد این تغییرات کوچک و ساده در خانه می توانید دکوراسیون پاییزی زیبایی را داشته باشید. دکوراسیون و چیدمان خانه نقش مهمی در آرامش و خلق و خوی شما خواهد داشت.

پیشنهاد ما برای دکوراسیون پاییزی چیدمان گرم میباشد.

 

۱- سیب های  تازه را دریک سبد بچینید

این سبد چوبی بسیار ساده و زیبا که با سیب های  سبز تازه پر شده و با برگ های  قرمز و ذرت خشک شده تزیین شده، یک گزینه مناسب برای ایجاد یک فضای پاییزی در خانه است.

۲- تزیین میز با حلقه بزرگ گل و شمعدان

تزیین میز، ساده و راحت ودر عین حال، مهم است. می توانید از ۱۸ حلقه گل به رنگ های  نارنجی و طلایی استفاده کنید. شمعدان های  برنجی، دکوراسیون را تکمیل می کنند.

۳- تزیین دورتادور آینه یا عکس

تزیین دورتادور آینه یا عکس با برگ های  قهوه ای، سبز و طلایی کار ساده ای است که زمان زیادی نمی برد.

۴- کدوهای کوچک روی طاقچه

نحوه چیدمان این کدوها به صورت ردیفی درکنار هم بسیار جالب است؛ مخصوصا اگر در طاقچه های  باریک یا قسمت پایین یک میز ناهارخوری بزرگ باشد. شما می توانید چند کدو تهیه کنید؛ انها را جدا از هم بچینید و اطراف آن ها را از برگ های  مصنوعی پر کنید.

۵- حلقه ای چوبی از برگ های  قرمز

یک حلقه چوبی تهیه کنید و ان رابا برگ های  درخت بلوط به رنگ های  قهوه ای، سبز و طلایی بپوشانید. حلقه را روی در یا روی میز کنار شمعدان های  تان بگذارید.

۶- تزیین میوه دریک ظرف تزیینی

یک ظرف ۲ طبقه با کدوهای کوچک، برگ های  خشک و با میوه های  مصنوعی مانند پرتقال، سیب و انگور تزیین شده و به میز ناهارخوری نمای زیبایی داده است. اگر ظرفتان تزیینی باشد بهتر است.

۷- گیاه رابا برگ های  قرمز تزیین کنید

با استفاده از برگ های  قرمز، طلایی یا قهوه ای رنگ و تزیین آن ها روی گیاه می توانید حال و هوای پاییز رابه هر خانه ای بیاورید.

۸- تزیین یک سینی با سبزیجات

برگ ها یا سبزی ها را داخل سینی بگذارید. چند کدوی کوچک و سبزیجات موجود در فصل پاییز رابه ان اضافه کنید و فضاهای خالی رابا سبزیجات پر کنید. تزیین این سینی بسیار جذاب و زیبا است. می توانید پس از پژمرده شدن سبزی ها ان را تعویض کنید.

۹- دکوراسیونی ساده با استفاده از کدو

اگر دوست دارید با دکوراسیونی ساده، حال و هوایی پاییزی به خانه تان بیاورید، یک کدوتنبل را دریک سینی فلزی یا سطح چوبی قرار دهید و چند برگ مصنوعی همراه با چند شماره ذرت خشک شده دورتادور ان بچینید. کدوها بعلت رنگ و شکل ظاهری شان جالب هستند. از اندازه ها و مدل های  مختلف کدو برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق هایتان استفاده و انها رابا گیاه و گل های  مخصوص پاییز ترکیب کنید. به این ترتیب، شما یک دکوراسیون ساده و خیره کننده برای میز یا آشپزخانه تان خلق کرده اید.

۱۰- دریک ظرف نقره، گیاه بکارید

چیدمان خانه با رنگ نارنجی برای همه ی منازل مناسب نیست. با به کاربردن رنگ های  دیگر هم می توانید یک دکوراسیون زیبا مخصوص فصل پاییز داشته باشید. گیاهی را دریک گلدان، قوری یا ظرف زیبای نقره بکارید و دو شمعدان نقره هم در دو طرف ظرف قرار دهید. چند برگ طلایی یا قهوه ای را روی گیاهی که کاشته اید یا دور تا دور گلدان روی میز بگذارید.

۱۱- قرار دادن کدو و ذرت در سبد چوبی

با قرار دادن یک یا چند کدو تنبل درکنار برگ ها و خوشه ذرت دریک سبد چوبی و قرار دادن ان روی میز آشپزخانه نیز می توانید خانه را تزیین کنید.

۱۲- تزیین سبد چوبی با برگ های  پاییزی و گندم

این سبد که با برگ های  قرمز، سبز و طلایی پر شده برای روی طاقچه و میز ناهارخوری انتخاب بسیار خوبی است. حتی می توانید اندازه کوچک ان را برای میز قهوه یا کنار میز درست کنید. می توان از شاخه های  گندم هم برای پر کردن این سبد استفاده کرد.

چیدمان گرم در فصل پاییز

تغییر چیدمان خانه زمانی که قطار زندگی دوباره در ایستگاه رنگ به رنگ شدن فصل ها توقف می کند و چهره طبیعت رنگی متفاوت بخود میگیرد، ضروری است تا با این تغییر، فضای گرم و صمیمی خانه چند برابر شود.

از آنجایی که اکثر افراد در فصل سرما ترجیح میدهند روزهای تعطیل و اوقات فراغت شان را در خانه سپری کنند و گشت و گذار در طبیعت و فضای خارج از منزل کاهش پیدا می کند، به وجود آوردن تغییراتی هرچند کوچک در خانه، لحظات زیباتری را برای مهمانان و افراد خانه فراهم خواهد کرد.

با طراحی داخلی و ایجاد تغییرات کوچک در خانه میتوان  هیجان بزرگی را خلق کرد و بدون صرف هزینه های  کمرشکن، روزمرگی های  زندگی آپارتمان نشینی را دور زد ودر فضاهایی هرچند نقلی و کوچک، از بیشترین میزان هنر آرایی و خلاقیت استفاده کرد.

دور زدن غم ها با فن های  ساده

حتماً تا به حال برای شما هم پیش آمده که در خانه احساس غم و دلتنگی کنید. این حالت می تواند ناشی از افسردگی  فصلی  ناشی از تغییر در وضعیت تابش نور خورشید یا کوتاه شدن طول روز  باشد.

این حالت ها با استفاده از رنگ و نور درمانی  در چیدمان خانه قابل نظارت اند.  بین دیوارها و مبلمان کمی فاصله بگذارید. این فاصله باعث میشود کمتر احساس دلزدگی کنید. اگر قاب عکسی دارید که ساختار درخت دارد، با برگ های  رنگی خشک یا تازه قاب عکس های  خالی را تزئین و انها را روی دیوار یا طاقچه خانه نصب کنید.

وسایل اضافی و دکوری بیش از حد و بدون استفاده را در اتاق قرار ندهید. درصورت نبود دسترسی به برگ های  طبیعی از انواع مصنوعی ان استفاده کرده یا از مقواهای رنگی یا پارچه برای ساخت برگ کمک بگیرید. جا تخم مرغی ها گزینه مناسبی برای قرار دادن میوه های  کوچک خشک شده و تزئین قفسه های  دکوری به شمار می روند. سبدهای حصیری را با کلاف ها یا نمدهای رنگی پر کنید و داخل اتاق  نشیمن بگذارید.

از تکه پارچه ها برای تزئین درها یا درست کردن رومیزی، جاجورابی و دستمال سفره های  نو استفاده کنید.

منبع: تالاب

(Visited 19 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *