دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
۱۰ راه برای غلبه بر ترس از مصاحبه کاری در محیط جدید

۱۰ راه برای غلبه بر ترس از مصاحبه کاری در محیط جدید

اکثر افراد ترس بزرگی از مصاحبه کاری دارند و بخاطر این ترس مدت هاست که بیکار هستند و نمی توانند شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند.

۷ راه برای غلبه بر ترس از مصاحبه شغلی

یکی از کارمندان موفق در مورد تجربه ی خود برای غلبه بر ترس از مصاحبه کاری می گوید: زمانی که من برای کار ، مصاحبه می کردم، در مورد لحجه ام احساس دستپاچگی و خجالت داشتم ، در سانتیاگو در کشور شیلی متولد شده بودم، مدرک دکتری را در آمریکا گرفته بودم و قبل از راه اندازی شرکتم برای دولت واشینگتون کار می کردم. زمانی که برای کار دولتی تقاضا دادم ، می ترسیدم که لحجه ام موجب مدل ذهنی شود، یک تصور ذاتی که افکار و رفتار ما را اداره می کند. نا خودآگاه ، می ترسیدم ، مصاحبه گران لهجه من را بشنوند و رفتار کلیشه ای داشته باشند.ترس از مصاحبه کاری

ما تصور می کنیم که چرا مصاحبه گران می توانند ما را رد کنند ، زیرا از نتیجه می ترسیم ، شاید شما در مورد یک سابقه پرش شغلی ، یک GPA کم یا تجربه کم ، خجالتی باشید ، که همه این ها می تواند یک مدل ذهنی ایجاد کند چنین تزلزلی ما را از انجام بهترین کارمان باز می دارد. شما نمی تواتید ترس های خود را از بین ببرید با این حال ، می توانید برای مصاحبه تان خود را با یک روش دقیق و جامع آماده کنید، که اعتماد به نفستان را افزایش دهد .

راهکارهای کاهش استرس و ترس از مصاحبه کاری

۱- با خود تکرار کنید :

آن ها در کنار من هستند، ترس شما هر چه می خواهد ، باشد، بدانید که مصاحبه گران می خواهند که شما موفق شوید . پروسه مصاحبه وقت گیر و گران است، و شرکت دیروز به شما نیاز داشت. وقتی مضطرب شدید تکرار کنید: مصاحبه شوندگان در کنار من و همراه من هستند و قصد شکست مرا ندارند.

۲- مانند یک فرد محلی به نظر برسید نه یک توریست:

هنگامی که در جست و جو یک فرصت هستید، توصیف شغل و محتوای وب شرکت را تشریح کنید سپس ، این زبان را به پاسخ هایتان اضافه کنید . چگونه تجارب و توانایی های شما در مورد توصیف شغل و زبان آن صحبت می کنند ؟ پاسخ شما اگر در شرکت ” محلی ” به نظر برسید ، نه به صورت یک گردشگر در یک سرزمین بیگانه ، بیشتر متقاعد کننده خواهد بود .

۳- چرا این شغل ؟ آیا شما اهمیتی به آن می دهید ؟

در نهایت هر مصاحبه کننده ای می پرسد ، ” چرا شما می خواهید در این جا کار کنید ؟ ” معنیش این است :آیا به اندازه کافی در مورد این شرکت می دانید و به آنچه ما انجام می دهیم، اهمیت می دهید ؟داوطلبانی که تاریخ ، ارزش ها ، ماموریت ، فرهنگ و محصولات و اخبار اخیر شرکت را می دانند ، پاسخ های قانع کننده ای را ارائه می دهند .

۴- محیط و جو را خوب شناسایی کنید:

قبل از این که برای مصاحبه بروید، محیط را شناسایی کنید ،در محله رانندگی کنید یا در فضای باز آن جا پیاده روی کنید .مردم چگونه لباس می پوشند – به طور معمولی یا به صورت رسمی ؟

چگونه می توانید به میز پذیرش درست دست پیدا کنید؟ چه مدت طول خواهد کشید تا از ماشین یا وسیله حمل و نقل عمومی پیاده شوید ؟ حساب کنید که چه زمانی باید راه بیفتید تا ۳۰ دقیقه قبل از مصاحبه در مکان باشید.

۵- به اتاق مصاحبه برسید:

از مخاطب خود در مورد مصاحبه سوال کنید آیا تخته سفیدی وجود دارد ؟ ممکن است قصد داشته باشید نمودار نقشه کار از آخرین تحقیقات خود را نشان دهید یا مصاحبه گران ممکن است از شما بخواهند که دلایل خود را روی تخته بیاورید .

شاید شما مجبور به ارائه نمونه کارهای بازاریابی ، انجام یک برنامه کدگذاری یا نشان دادن Github خود ، شوید .بدانید که چه منابع محاسباتی و کابل های پشتیبانی ای در دسترس است ، یک قلم USB و نسخه های مبتنی بر ابر را برای پوشش هر گونه موارد احتمالی تهیه کنید .

۶- بدن خود را آماده کنید :

به لحاظ جسمی آمادگی داشته باشید تا هوشیار و مطمئن باشید من عادت داشتم از مصاحبه گر بخواهم که ساعت ۱۰ مصاحبه انجام شود به طوری که بتوانم دو صبحگاهی را انجام دهم ، زیرا اندورفین ، انرژی من را افزایش می دهد .

ورزش ، زمان مناسب ، یک خواب شبانه خوب و یک غذای خوب قبل از مصاحبه ، تغییر ایجاد می کند .

۷- رابطه دوستانه ایجاد کنید:

کسی که مصاحبه انجام خواهد داد را پیدا کنید تا بتوانید با او ارتباط دوستانه برقرار کنید . پیشگاه وب آنها را برای یافتن تشابه بررسی کنید. آیا شما یک سرگرمی ، محل تولد ، تیم ورزشی بزرگ یا کالج محبوب مشترک دارید ؟

این ارتباطات رابطه فرهنگی بین شما و مصاحبه گران را تقویت می کند . ضمنا ، مصاحبه گران نیز از شما تحقیق خواهند کرد ، بنابراین نمونه کارها و پروفایل ها اجتماعی خود را ( ترجیحا قبل از این که برای شغل درخواست دهید ) پاک کنید .

برای موفقیت در مصاحبه شغلی در محیط یا حتی کشوری دیگر:

  • بر آن ها تمرکز کنید ، نه خودتان ؛ مصاحبه یک گفت و گو است ؛ اگر شما مبادله استخدام را برای مصاحبه انجام دهید ، برنده می شوید .
  • اگر تمرکز خود را بر روی لهجه یا ترس های دیگر تثبیت کنید ، تمرکز به سمت درون می رود و ارتباط را تضعیف می کنید .
  • یک مصاحبه شونده ترسو ، از دور معلوم است ، مانند کسی که سعی می کند به طور هم زمان صحبت کند و بنویسد .
  • زمانی که شما روشی را که من شرح داده ام آماده می کنید ، می توانید با دلایلی برای مطمئن بودن، ترس را مهار کنید .
  • در نهایت ، مصاحبه گران می خواهند یک همکار پیدا کنند که سال ها با آن کار می کنند .

منبع: نمناک

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *