شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

در این مطلب، برایتان توضیح می دهیم چگونه محتواها برای نمایش در این صفحه انتخاب می شوند، چگونه می توانید با مخاطبانتان از این راه ارتباط برقرار کنید، چگونه نرخ تعامل کاربران (Engagement) صفحه ی خود را افزایش دهید و در نهایت، چشم انداز ارزشمندی به دست آورید. سپس با استفاده از ویژگی های آن، کسب و کار خودتان را بهتر معرفی کنید و بیشتر دیده شوید.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه ای است که پست هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام (چه آن ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پست ها طبق فعالیت های قبلی شما انتخاب می شوند و از الگوریتم هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می کنند؛ جایی که می توان گفت صادقانه ترین مکان در دنیای اینترنت به شمار می رود. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان تان را نیز زیر نظر می گیرد.

برای دسترسی به بخش Explore، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. پایین صفحه چند آیکن می بینید. آیکنی که به شکل ذره بین است و بین دو آیکن خانه و علامت + قرار دارد، همان بخش اکسپلور اینستاگرام است.

گزینه اکسپلور اینستاگرام در اپلیکیشن

اگر کمی ساده تر برایتان توضیح دهم، اینطور می شود گفت که پست های نمایش داده شده در بخش اکسپلور، به این که شما چه پیج هایی را فالو کرده اید ارتباط مستقیمی ندارد. برخلاف صفحه ی اصلی اینستاگرام که تنها پست های صفحاتی را نمایش می دهد که شما آن ها را فالوو کرده اید. الگوریتمی که برای بخش اکسپلور در نظر گرفته شده است، (کاملاً صادقانه) فعالیت هایی که در اینستاگرام تان داشته اید را بازتاب می دهد.

بخش اکسپلور نیز پست های جدید و مرتبط با فعالیت های شما را نشان می دهد. همچنین، استوری ها یا لایو استوری هایی که در محدوده جغرافیایی شما ثبت شده اند یا اینستاگرام تصور می کند که شما به آن ها علاقمندید نیز در بخش اکسپلور به شما نمایش داده می شود.

حالا که درک بهتری از این بخش اپلیکیشن اینستاگرام داریم، برویم به سراغ اینکه چطور می توانیم محتوای صفحه اینستاگرام خود را در این بخش نمایش دهیم. در ادامه چند نکته ی عملی به شما می گوییم تا بتوانید به مرور تغییرات لازم را ایجاد کنید.

محتوای بخش اکسپلور اینستاگرام چطور انتخاب می شود؟

وقتی بحث به محتوای نمایش داده شده در اکسپلور می رسد، داده ها حکم پادشاه را دارند. اینستاگرام سعی دارد محتوای نمایش داده برای هر کاربر مختص به خود او باشد. این اختصاصی سازی (یا همان شخصی سازی) به این شکل اتفاق می افتد که اینستاگرام پست های موجود در اکسپلور را بر اساس لایک ها و صفحاتی که فالوو می کنید، به نمایش می گذارد.

با اینکه الگوریتم انتخاب محتوا به طور دقیق برایمان مشخص نیست، اما به نظر می رسد طبق قوانین زیر انتخاب می شوند:

  • محتوای نمایش داده شده بر اساس پست هایی است که کاربر قبلا با آن ها درگیر شده است.
  • محتوای نمایش داده شده، پست هایی هستند که تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام جذب آن ها شده اند.
  • محتوای نمایش داده شده در اکسپلور، پست هایی بر اساس محتوای صفحات فالو شده توسط کاربر است.

با گذشت زمان، اینستاگرام الگوهای فعالیت کاربران را شناسایی کرد و از آن به بعد، محتواها را بر اساس آن الگوها نمایش می دهد. همچنین، اینستاگرام سعی کرد طرز کار اکانت های مشابه و چگونگی عملکرد آن ها را بررسی کند و فرض را بر نتایج بررسی هایش اعمال کند.

چهار نکته ساده برای نمایش محتوا در اکسپلور اینستاگرام

در ادامه به شما سه روش را معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید محتوای خود را در بخش Explore اینستاگرام نمایش دهید.

۱- مخاطبان خود را بشناسید

شما که نمی خواهید یک کیف سامسونت را به یک نوزاد بفروشید، اینطور نیست؟

اگر می خواهید محصولاتتان را به فروش برسانید، ابتدا باید بدانید قرار است به چه کسانی بفروشید. باید از خود بپرسید که مخاطبان شما واقعاً به چه چیزی احتیاج دارند و کسب و کار شما چطور می تواند به آن ها کمک کند؟ برای اینکه کار با بخش Explore اینستاگرام را آغاز کنید، به پرسش های زیر کمی فکر کنید:

  • مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟
  • آن ها به چه چیزهایی علاقه مند هستند؟
  • اکانت اینستاگرام آن ها چگونه است؟
  • چه کسانی را فالو می کنند؟

به این فکر کنید که در بخش اکسپلور اینستاگرام چه فردی می خواهید نمایش داده شوید؟ فرد موردنظرتان به چه چیزهایی علاقه خواهد داشت؟ یک ایده ی خوب این است که پرسونای مخاطب موردنظرتان را بسازید. با شناخت بهتر مخاطب هدفتان، راحت تر می توانید با آن ها تعامل کنید.

۲- به مخاطب گوش دهید

اهمیت دادن به مخاطب می تواند بین به اشتراک گذاشته شدن محتوا یا نادیده گرفته شدن آن تفاوت ایجاد کند. برای اینکه محتوای تان متناسب با مخاطب تان باشد، لازم است بدانید کاربران با چه نوع محتوایی بیشتر تعامل دارند. اگر تاکنون اکانت های مرتبط با صنعت خود و مخاطب هدفتان را دنبال کرده باشید، احتمالاً می دانید باید چه نوع محتوایی تولید کنید تا در بخش اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشید.

رعایت چند نکته ی ساده شما را به حضور در این بخش اینستاگرام نزدیک می کند:

  • از قابلیت های جستجوی اینستاگرام استفاده کنید: با استفاده از این قابلیت می توانید بدانید در منطقه ی جغرافیایی تان چه محتوایی محبوب است. برای این کار می توانید در جستجوی اینستاگرام بر روی تب Places کلیک کنید و تگ دقیق تری از موقعیت جغرافیایی خود بدهید و نوع محتواهایی که نمایش داده می شوند را یادداشت کنید.
  • فالووینگ ها و فالوورهای خود را بررسی کنید: فالویینگ ها و فالوورهای تان چه محتواهایی را لایک کرده اند؟ روی آیکن قلب در نوار پایین اپلیکیشن کلیک کنید، سپس از بالای صفحه، فالویینگ را انتخاب کنید. به این ترتیب، می توانید ببینید افرادی که دنبال می کنید با چه نوع محتوایی سروکار دارند

۳- از هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ ها چاشنی شبکه های اجتماعی هستند. فرق نمی کند مردم از آن ها استفاده می کنند یا نه، هشتگ ها برای بازاریابان اهمیت زیادی دارند. اولین کاری که برای دیده شدن محتوایتان می توانید انجام دهید این است که از هشتگ  استفاده کنید و محتوای تان را از گم شدن در میان انبوه محتوا نجات دهید!

هشتگ ها شبانه روزی کار می کنند و هرکس که آن ها را جستجو کند، نشان داده می شوند. با کشاندن مخاطبان به صفحه شما کار راحت تر می شود. به هرحال خیلی مهم است که روش صحیح استفاده از هشتگ ها را بدانید. یادتان باشد، هرچیزی را هشتگ نکنید و مشخصاً درباره ی موضوع کسب و کارتان باشد.

منبع: دیدوگرام

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *