شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۵ نشانه‌ای که از کمبود کلسیم بدن شما می‌گویند

۵ نشانه‌ای که از کمبود کلسیم بدن شما می‌گویند

اختصاصی چاره چی/ کلسیم ماده معدنی مورد نیازی است که نقش زیادی در سلامت استخوان دارد. بدن ما به کلسیم برای ثابت کردن فشار خون، تنظیم هورمونی و فرستادن صحیح پیام های عصبی نیاز دارد. در این مطلب ۵ نشانه ای را آورده ایم که اگر آن ها را در خود می بینید پس از کمبود کلسیم رنج می برید و بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید.

  • خشکی پوست: کمبود کلسیم باعث می شود که پوست شما همیشه ظاهری زبر و خشک داشته باشد.
  • خستگی: به عنوان یک قانون، کمبود کلسیم روی سلامت فیزیکی بدنتان تاثیر کلی می گذارد. بنابراین اگر تجربه خستگی های شدید، کمبود انرژی و احساس کسل بودن را زیاد دارید پس شاید از کمبود کلسیم رنج می برید.
  • افسردگی: کلسیم یک ماده اساسی برای تنظیم حالت روحی است. هر چه قدر کلسیم کم تری مصرف کنید احتمال این که حالت افسردگی بیشتری داشته باشید، زیادتر است.
  • بی خوابی: زمانی که می خوابید، سطح کلسیم شما بالا و پایین می رود. بنابراین اگر بدنتان سطح کلسیم پایینی داشته باشد، احتمالا در خوابیدن به مشکل می خورید. این مشکل به دلیل نقش مستقیم کلسیم روی ساخت هورمون ملاتونین رخ می دهد.
  • مشکل در قورت دادن: اگر مشکل قورت دادن دارید و یک حس سفتی را در عضلات گلویتان حس می کنید ممکن است به خاطر کمبود کلسیم باشد که موجب اسپاسم عضلانی شده است.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: brightside.me

(Visited 22 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *