یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
پیشنهادهای هیجان انگیز برای سفر در پاییز

پیشنهادهای هیجان انگیز برای سفر در پاییز

پاییز هزار رنگ پر است از زیبایی های خدادادی که هر انسانی از دیدن آن لذت می برد. در ایران بزرگ مکان های طبیعی و تاریخی فوق العاده ای وجود دارد که بهترین زمان دیدن آنها فصل پاییز است. از جمله پیشنهادهای خوب برای سفر در پاییز، می توان به جنگل ابر شاهرود، کویر ورزنه اصفهان، و روستای یوشیج اشاره کرد.

هر فصل عطر و بوی خودش را دارد. حال و هوایی خاص که با روحیه هر کس به نوعی سازگار است. عده ای سفر در سرما و کوه ها را می پسندند و دوست دارند ببینند مکان های مختلف زیر پوشش برف چگونه است. عده ای هم قدم زدن زیر باران بهاری را. اکثر مردم ما نیز ترجیح می دهند در تابستان سفر کنند. تعطیلی بچه ها و همچنین آب و هوای خوب در تابستان ای علاقه را به وجود آورده. اما گروه دیگری هستند که عاشق پاییزند.
پاییز هزار رنگ و دل انگیز. جایی که درختان رنگ های مختلفی به خود می گیرند و باد برگ های آن ها را به زمین می ریزد. سفر در پاییز از بخش های مختلف ایران عزیزمان لذت خودش را دارد، اگر دوست دارید در حال و هوای خیال انگیز این فصل به جاده بزنید و دیدنی های جذابی را مشاهده کنید، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که بهترین مکان های ایران برای یک سفر پاییزی کجاست.

جنگل لاویج، از آب گرم تا میوه های وحشی

اولین پیشنهاد سفر در پاییز، روستای لاویج است. لاویج یکی از روستا های جذاب گردشگری ایران است که در شهر چمستان نور واقع شده است. روستایی فوق العاده زیبا که در کنار کوه پایه های زاگرس و دره های عمیق قرار گرفته و ییلاقی برای مردم کوچ نشین منطقه محسوب می شود. خود روستای لاویج جز جاذبه های گردشگری در ایران است و مهمترین چیزی که مردم را به آنجا می کشد، آبگرم های معروف لاویج است.
شما می توانید پاییز خود را با سفر به اینجا آغاز کنید. هرچند که به جز روستا چیز جذاب تری منتظر شما است. جنگل انبوه و خاص لاویج که در ارتفاع ۲۵۰۰ متری قرار گرفته است در فصل پاییز رنگ و بوی فوق العاده ای به خودش می گیرد. درون این جنگل چشمه ها، آبشار ها و درختانی با میوه های وحشی و جنگلی جذابی وجود دارد که جان می دهد تا پاییز دل انگیز خود را در آن بگذرانیم.
مسیر از تهران: تهران- رودهن- جاده هراز- قبل از آمل وارد جاده امام زاده عبداله شوید- جاده امل به چمستان- چمستان- لاویج
زمان تقریبی: ۴ ساعت
مسافت: ۲۳۰ کیلومتر

جنگل دو هزار و سه هزار

پاییز در میان درختان رنگ و بوی خاصی دارد، برگ ها هزاران رنگ می شوند و مدام از بالا مانند برف روی سر شما می ریزند. پس کجا بهتر از جنگل های دو هزار و سه هزار. اگر علاقه مند به دیدن قدرت خداوند در نقاشی طبیعت هستید، مسیر تنکابن را پیش بگیرید. در پاییز هوای خنک بدون رطوبت منتظر شماست. اینجا در ارتفاعی بالای ۲۰۰۰ متری از سطح دریا خواهید بود، چیزی که روبه روی شماست شامل قله کوه ها، دشت، چمن زار و جنگل های انبوهی است که تمام نمی شود. ترکیب خانه های روستایی که از چوب ساخته شده و سقف شیب دار آن ها با طبیعت پاییزی منطقه، تصویری رؤیایی را پیش روی شما ایجاد می کند. در جنگل دو هزار و سه هزار رودخانه های بزرگ و معروفی واقع شده است که دلیل نام گذاری این جنگل ها هستند. اگر علاقه مند به سعود حرفه ای باشید، قله سیلان در انتظار شماست. مسیری ۲ روزه، ولی زیبا می تواند شما را از میان دره ها و دشت ها به این قله جذاب برساند.

مسیر از تهران:
تهران-چالوس-تنکابن-بخش خرم آباد-جاده دو هزار
زمان تقریبی: ۵ ساعت
مسافت: ۲۸۱ کیلومتر

جنگل گلستان

جنگل گلستان یکی از بزرگ ترین پارک های ملی حفاظت شده ایران است که در سمت شرقی استان گلستان واقع شده است. اینجا منطقه است که قدیمی ترین پناهگاه حیاط وحش و محیط زیست ایران برای جانوران گوناگون است. گفته می شود در اینجا حدود ۳۰۰ گونه جانوری و بیش از ۱۵۰۰ گونه گیاهی موجود است و به عنوان یکی از ذخایر زیست کره زمین در یونسکو به ثبت رسیده است. این منطقه حفاظت شده، حدود ۹۱ هزار هکتار وسعت دارد و مهم ترین بخش طبیعی ایران محسوب می شود. پس باید گفت که چه مکانی را می توان برای دیدن پاییز دل انگیز بهتر از جنگل گلستان پیدا کرد؟ شاید اینجا بهترین جایی باشد که بتوانید در آن به عکاسی پاییزی بپردازید. در این جنگل بیش از ۲۰ چشمه، ده ها رودخانه، در های عمیق و جذاب و کوه های بلند به همراه آبشار های زیبایی وجود دارد که در ارتفاع ۴۰۰ تا ۲۰۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

مسیر از تهران: تهران- جاده فیروزکوه-قائم شهر-ساری-گرگان- وارد جاده بجنورد به گرگان شوید- صادق آباد
زمان تقریبی: ۷ ساعت
مسافت: ۵۵۰ کیلومتر

جنگل ابر شاهرود، بهترین نمای ایران

اما یکی از متفاوت ترین پیشنهادها برای سفر در پاییز، جنگل ابر است. اینجا درختان در میان اقیانوسی از ابر ها قرار گرفته اند و رنگ های پاییزی پیش چشم شما خودنمایی می کنند. جذابیت اصلی این منطقه آن است که آنقدر ابر های و جنگل ها به هم نزدیک هستند که در لحظه اول حس می کنید که این جنگل روی ابر ها بنا شده است. هرکسی در پاییز از این منطقه بازدید کرده بر این باور بوده که اینجا زیباترین چشم انداز ایران محسوب می شود و هر ایرانی حداقل یکبار باید آن را از نزدیک ببیند. این منطقه حدود ۱۱ هزار هکتار وسعت دارد که درختانی، چون بلوط، افرا، شیرداد، توسکا، ون، ممرز، اقاقیا و… را می توانید از نزدیک ببینید. این منطقه در سال ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شد و جز مناطق محافظ شده درآمد. گفته می شود قدمت این جنگل به دوره سوم زمین شناسی بازمی گردد. در بخش هیرکانی و باستانی جنگل می توانید نایاب ترین گیاهان دارویی را پیدا کنید. پس توسعه می شود هنگام رفتن به جنگل ابر در فصل پاییز، دوربین خود را فراموش نکنید.

مسیر از تهران: تهران- بزرگراه امام رضا- سمنان-دامغان-شاهرود- جاده شاهرود آزادشهر- قلعه نو خرقان- جاده خط لوله نفت-روستای ابر- جنگل ابر
زمان تقریبی: ۵ ساعت
مسافت:۴۵۰ کیلومتر
منبع: ستاره
(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *