شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
با این روش ساده لکه‌های زرد روی روکش بالشت خود را از بین ببرید

با این روش ساده لکه‌های زرد روی روکش بالشت خود را از بین ببرید

اختصاصی چاره چی/ کار با پارچه سفید همیشه سخت بوده است. ریختن چیزی روی پارچه سفید یک عذاب است. پاک کردن و از بین بردن این لکه کار سختی است. بعضی رنگ ها همیشه روی لباس  می مانند. این قضیه برای روکش های بالشت سفید هم صدق می کند. بعد از مدتی روکش بالشت رنگ سفید خود را از دست می دهد و تبدیل به رنگ زرد می شود. یک راه حل برای حل این مشکل در زیر برایتان آورده ایم.

دلیل ایجاد رنگ زرد روکش بالشت بسیار ساده است. زمانی که خواب هستیم، مقدار زیادی رطوبت از دست می دهیم که تقریبا نیم لیتر است. یک بخش بزرگی از این رطوبت در رخت خوابتان ظاهر می شود و باعث می شود که سریع رنگ آن زرد شود. منافذ صورت هم پر از موادی است که باعث می شود رنگ بالشت تغییر کند. برای تمیز کردن روکش بالشت سفید به این مواد نیاز دارید:

  • ۲۵۰ میلی لیتر صابون مایع
  • پودر لباس شویی
  • ۱۲۵ میلی لیتر سرکه سفید
  • ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم سدیم کربنات

تمام مواد ذکر شده را در یک ظرف بریزید و تقریبا ۷۰۰ میلی لیتر آب داغ به آن اضافه کنید. این ترکیب را در محفظه ماشین لباس شویی قرار دهید و روکش بالشت سفید را داخل آن قرار دهید و ماشین را روشن کنید. سپس روکش  را بگذارید روی بند تا خشک شود. زمانی که خشک شد، خواهید دید که بالشت تان مثل روز اول سفید و روشن خواهد بود.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 19 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *