جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۶ درمان خانگی سریع برای درد معده

۶ درمان خانگی سریع برای درد معده

درد معده یکی از مزمن ترین دردهای دستگاه گوارش است به طوری که بعد از سردرد، معده درد یکی از بدترین دردها گزارش می شود. کمتر کسی را می توان سراغ داشت که با این درد آشنا نباشد. در بسیاری از موارد علت معده درد مشخص نیست. اما طیف وسیعی از دلایل می تواند موجب درد در ناحیه شکم و بیشتر به سمت معده باشد. از جمله این علت ها می توان به سوء هاضمه، بد هضم شدن غذا، سندرم روده تحریک پذیر، رفلاکس معده ، زخم معده و … اشاره نمود.

۱- یک فنجان چای بابونه بنوشید

اولین درمان معده درد به روش خانگی خوردن چای بابونه است. بابونه با عملکردش به  عنوان یک ضدالتهاب، می تواند درد معده را تسکین دهد و عضله ی بالایی مجرای گوارشی را شل و آرام کند. وقتی این عضله شل می شود، فشردگی ها و انقباضاتی که غذا را در طول سیستم گوارش پیش می برند، کمی راحت و آزاد شده و درد ناشی از گرفتگی ها و اسپاسم ها کاهش پیدا می کند.

۲- کمپرس گرم بگذارید

لازم نیست کمپرس تان داغ باشد، کافیست گرم باشد و احساس راحتی کنید. همچنین می توانید از یک بطری آب گرم برای این کار استفاده کنید. گرما کمک می کند تا عضلات، شل و آرام شوند، بنابراین اگر دچار قولنج معده شدید، کمی گرما می تواند کمک زیادی به تسکین درد و ناراحتی تان بکند. همچنین می توانید زیر پتوی برقی تان بروید و استراحت کنید تا علائم تان برطرف شود. گرما باعث می شود هر گونه درد و انقباض از شما دور شده و به شما کمک می کند عضلات تان ریلکس شده و احساس تهوع تان کاهش یابد. طولانی اش نکنید چون ممکن است به پوست تان آسیب برسانید.

جایی برای دراز کشیدن پیدا کنید و کیسه ی آب گرم را روی شکم تان بگذارید. دمای آن نباید اذیت تان کند اما گرمایش را احساس کنید. دست کم ۱۵ دقیقه در این حالت بمانید؛ تا هر وقت که فکر می کنید لازم است این کار را تکرار کنید و اگر لازم بود کیسه را مجددا گرم کنید.

۳- آب برنج بنوشید

سومین درمان معده درد به روش خانگی نوشیدن آب ِ برنج است. آب ِ برنج دقیقا همان چیزی است که از اسمش پیداست؛ آبی که بعد از آبکش کردن برنج به جا می ماند. آب ِ برنج مانند یک مرهم عمل می کند، یعنی ماده ای که با تشکیل نوعی محافظ نرم روی یک سطح، التهاب را کاهش می دهد که در اینجا این سطح، مخاط معده ی شماست.

برای تهیه، برنج تان را با دوبرابر مقدار آبی که معمولا برای پختن آن استفاده می کنید بار بگذارید. از حرارت کم یا متوسط استفاده کنید و زمانی که برنج نرم شد، دیگ را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید دیگ با در ِ بسته، ۳ دقیقه بماند. سپس برنج را آبکشی کنید. در صورت تمایل می توانید به آب ِ برنج، کمی عسل اضافه کنید و آن را گرم بنوشید. برنجی که باقی مانده است را برای استفاده در غذایی دیگر نگهداری کنید.

۴٫ -دمنوش نعنا بنوشید

معمولا گفته می شود نعنا برای رفع تهوع و ناراحتی معده مفید است؛ چون منتول موجود در برگ های آن، یک ضد درد و مسکن طبیعی است. می توانید یک فنجان چای نعنا فلفلی یا نعنای تند بنوشید، عصاره ی نعنا را بو بکشید، آب نبات نعنایی بمکید و یا برگ های خود نعنا را بجوید. با این راهکارها دردهای ناگهانی معده مهار شده و احساس تهوع کاهش پیدا می کند. چای نعنای تازه یا به طور کلی چای نعنا، به آرام سازی و شل کردن عضلات معده کمک کرده و جریان صفرا را بهبود می بخشد که در نهایت برای گوارش خوب است. مخصوصا اگر دچار بدهضمی یا نفخ شده باشید، چای نعنا بسیار مفید است.

۵- آب لیمو سنگی گرم بنوشید

اگر مشکل تان بدهضمی است، آب لیمو سنگی به رفع ناراحتی تان کمک می کند. خاصیت اسیدی زیاد لیمو سنگی به تولید اسید هیدروکلریک کمک کرده و در نتیجه غذای خورده شده، بهتر تجزیه می شود. با بالابردن میزان اسیدهیدروکلریک تولید شده، شما به گوارش غذا با سرعتی مناسب کمک می کنید. ضمنا آب رسانی خوبی به بدن تان می شود و سیستم گوارش تان، روان و خوب کار می کند.

۶- چای زنجبیل بنوشید

پیشینیان از دوران باستان برای درمان هر چیزی از درد گرفته تا تهوع، سراغ زنجبیل می رفتند و این خرافه نیست. خوردن چای زنجبیل ششمین راه درمان معده درد به روش خانگی است. زنجبیل به طور طبیعی حاوی موادی است که به آنها جینجرول و شوگاول می گویند. این مواد شیمیایی به آرام سازی عضلات نرم کمک می کنند؛ مثلا عضله ای که روده ها را دربر می گیرد، در نتیجه انقباض های معده کاهش پیدا کرده و درد قولنج تسکین می یابد. زنجبیل به عنوان یک ضدالتهاب طبیعی به صورت های مختلفی وجود دارد که همه  ی آنها مفید هستند. آدامس های زنجبیلی و مکمل های آن مصرف راحتی دارند، و خیلی ها نیز نوع نوشیدنی آن را ترجیح می دهند.

۲ تا ۵ سانتیمتر از ریشه ی زنجبیل تازه را بشویید، پوست بکنید و سپس رنده یا خرد کنید. ۱ تا ۲ فنجان آب را به جوش بیاورید و سپس زنجبیل را به آن اضافه کنید. اجازه دهید ۳ دقیقه بجوشد و ۲ دقیقه ی دیگر هم روی حرارت ملایم باشد. آن را از روی حرارت بردارید، صافش کنید و کمی عسل به آن بیفزایید. نوشیدنی تان را آرام آرام بنوشید.

منبع: دلگرم

(Visited 3 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *