دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
با رعایت این ۱۰ موضوع در بین دیگران محبوب تر می شوید!

با رعایت این ۱۰ موضوع در بین دیگران محبوب تر می شوید!

اختصاصی چاره چی / در زندگی با افراد بسیاری روبرو می شویم که تنها جذب عده ی خاصی از آن ها شده و شخصیت آن ها را محبوب می دانیم.فکر می کنید این محبوبیت از کجا نشات می گیرد؟

عموما این افراد نه تنها برای ما که برای بسیاری دیگر هم دوست داشتنی هستند و مطالعات نشان داده این موضوع ناشی از ویژگی های ذاتی که فرد با آن ها متولد می شود نیست بلکه این افراد توانسته اند این توانایی ها را با گذشت زمان در خود پرورش دهند.

ما در این مطلب به چند عادت مثبت در این افراد اشاره می کنیم.

۱- ادب

این افراد تا جاییکه می توانند در مقابل همه افراد مودب هستند و این ویژگی آن ها محدود به افراد خاصی نمی شود . آن ها غالبا از الفاظ مودبانه ای مثل “خواهش می کنم”، لطفا”، “متشکرم” و از این دست استفاده می کنند.

۲- سپاسگزاری

این افراد در مقابل کاری که دیگران برایشان انجام می دهند، قدردان هستند و این قدردانی را به طرف مقابل هم نشان می دهند.

۳- تملق نکردن

این افراد به هیچ عنوان چاپلوس نیستند و بیهوده از دیگران تعریف نمی کنند و تنها در صورتی که آن ها قابل ستایش باشند این کار را می کنند.

۴- همدلی

زمانیکه فردی با آن ها درد و دل کند، به هیچ عنوان پشیمان نمی شود، چرا که آن ها به خوبی به حرف طرف مقابل گوش داده و با جملاتی مثل ” می توانم تصور کنم چقدر عصبانی بودی “، “حتما خیلی خوشحال بودی” یا “احساس افتخار می کردی” و … احساس واقعی شان را برای همدردی با او نشان می دهند.


۵- سهیم شدن اطلاعات مفید با دیگران

این افراد اطلاعات مفیدی دارند و البته آن ها را از شایعات تشخیص می دهند و این اطلاعات را با دست و دلبازی زیاد در اختیار دیگران هم می گذارند.

۶- پیشنهاد کمک

این افراد علاقه زیادی به کمک به دیگران در جامعه، میان دوستان، خانواده و … دارند و از هر فرصتی برای پیشنهاد کمک استفاده می کنند، حتی اگر این کار باز نگاه داشتن در برای نفر بعدی آن ها در یک محیط عمومی باشد.

۷- اعتماد به نفس

آن ها با اعتماد به نفسی که در صحبت کردن دارند، بر زندگی بقیه تاثیر می گذارند.مخصوصا اگر زمانی کسی به آن ها احتیاج داشته باشد به دنبال راه حل می گردند و در حرف هایشان حامی آن ها هستند.

۸- صدا زدن دیگران با عناوین خوب

آن ها سعی می کنند اسامی دیگران را در خاطر داشته باشند و زمان هایی که مناسب است با الفاظ بهتری در کنار اسامی شان مثل دکتر، عزیزم و … آن ها را صدا بزنند.


۹- تشویق دیگران

آن ها سعی می کنند به دیگران برای پیشرفت انگیزه بدهند و تنها به موفقیت خودشان فکر نمی کنند.این افراد سعی می کنند اطرافیانشان از اینکه در کنار آن ها هستند احساس ارزشمندی و اعتبار داشته باشند.

۱۰- روابط عمومی

این افراد گروه های محدودی از دوستان ندارند و دائما در حال گسترش آن هستند و به دیگران هم برای این کار کمک می کنند و زمانی که در جمعی قرار می گیرند با بیشتر افراد در تعامل هستند و تلاش می کنند افراد دیگر را هم به یکدیگر نزدیک کنند.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.nathansgibson.wordpress.com

(Visited 88 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *