جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
آموزش ساخت کارت پستال دست ساز سه بعدی

آموزش ساخت کارت پستال دست ساز سه بعدی

ساخت کارت پستال دست ساز سه بعدی طاوس خیلی ساده آماده می شود و بچه ها می توانند درست کنند و آنرا هدیه بدهند. ساخت  طاووس نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و با چند رنگ کاغذ، قیچی و چسب آماده می شود. ساخت کارت دست ساز کودکان لذت فراوانی دارد. حتما امتحان کنید. کودک شما از اینکه کارت پستال دست ساز خودش را بسازد یک یادداشت روی آن بگذارد و آنرا هدیه به دوستان، مادر بزرگ، پدر بزرگ، مامان و بابا بدهد، کلی لذت خواهد برد. احساس غرور ناشی از تحت تاثیر قرار دادن دیگران با نتیجه تلاش کار دست خودشان باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس کودک می شود.

برای ساخت کارت پستال دست ساز سه بعدی چه نیاز هست:

  • کاغذ رنگی ( سه رنگ سبز، زرد، آبی)
  • چسب کاردستی
  • قیچی
  • ماژیک

روش ساخت کارت پستال دست ساز سه بعدی :

کاغذ سبز را تای مدل آکاردئونی بزنید. یک تا زیر و یک تا رو بزنید. یک نوار مدل بادبزن درست کنید. نوار تا شده را از وسط تا بزنید. دم طاووس درست شد.

کاغذ آبی را وسط تای نوار سبز مطابق شکل زیر قرار دهید. با ماژیک تنه طاووس را بر روی کاغذ بکشید. دور آنرا برش بزنید و مطابق شکل زیر وسط تای نوار سبز بچسبانید. طرف دیگر نوار سبز را هم روی تنه طاوس بخوابانید و با چسب محکم کنید. یک نوک برای طاووس بر روی کاغذ زرد بکشید و دور آنرا قیچی کنید و بچسبانید. اگر چشم کاردستی دارید، آنها را بچسبانید. اگر ندارید با کاغذ سفید و مشکی چشم در آورید.

کارت مقوایی سفید از وسط تا بزنید. پاهای طاوس را بر روی کاغذ زرد بکشید و برش بزنید. مانند تصویر بر روی کارت پستال بچسبانید. دو پای طاوس نزدیک خط وسط تای کارت قرینه هم چسبیده شوند. دو طرف نوار سبز تا شده را چسب بزنید و داخل کارت پستال بچسبانید.

ساخت کارت پستال دست ساز سه بعدی طاوس بسیار ساده هست و کودکان دبستانی به تنهایی می توانند درست کنند برای بچه های خردسال هم تا کردن کاغذ و چسب زدن خیلی لذت بخش هست. در انتهای ساخت کارت پستال وقتی کارت را باز می کنند یک طاوس زیبا وسط کارت نمایان می شود و یک اتفاق جالب است.

منبع: کاویاب

(Visited 52 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *