دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
معرفی روش هایی برای رد شدن سریع از قسمت امنیت فرودگاه!

معرفی روش هایی برای رد شدن سریع از قسمت امنیت فرودگاه!

اصولا هر کسی برای رد شدن از گیت امنیت فرودگاه استرس در دل خود دارد. اصلا هم به این موضوع ربطی ندارد که ممکن است تخلفی از ما سر زده باشد یا نه به هر حال آنقدر حساسیت های امنیتی بالاست که اکثرا دچار حسی می شوند که در انتها به دلشوره و استرس می انجامد. ما امروز می خواهیم تا به شما راهکارهایی درباره ی رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه یاد بدهیم تا هم بدون دردسر و هم با سرعتی هر چه بیشتر این قسمت را در فرودگاه پشت سر بگذارید.
راهکارهایی درباره ی رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه:

فرقی نمی کند که شما برای اولین بارتان است که سوار بر هواپیما می شوید و یا نه، به هرحال لازمه ی سفرهای هوایی برای هر شهروندی رفتن به فرودگاه است و هر فرودگاهی هم دارای گیت های امنیتی است و یک قسمت از پروسه ی قبل از سوار بر هواپیما شدن، رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه است.

این نکته را برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه از یاد نبرید که هنگام آماده شدن تا جای ممکن از جواهرات خود استفاده نکنید. اصولا در فرودگاه مسافران هر چیز فلزی که با خود به همراه داشته باشند باعث می شود که وقت بیشتری را در گیت امنیت فرودگاه بگذرانند و به علت حساسیت هایی که دستگاه های امنیتی دارند، اصولا در آوردن این زیورآلات وقت اضافه ای را از آن ها خواهد گرفت.

پس نکته اولی که شما باید قبل از رفتن به فرودگاه رعایت کنید این است که بدانید که نباید از زیورآلات غیر ضروری خود حتی الامکان استفاده نمایید زیرا در غیر این صورت وقت بسیار زیادی از شما گرفته خواهد شد. اگر آویزهایی دارید که مورد استفاده ی همیشگی شماست و از آن ها استفاده ی مستمر دارید، به شما درباره ی آن ها پیشنهاد می  کنیم که آن ها و یا هر شی فلزی دیگری را در کیف دستی یا چمدانی که با خود داخل هواپیما می  برید قرار دهید و تا پایان پرواز نیز از آن  ها استفاده نکنید.

در لحظه ای که می خواهید از گیت عبور کنید، می  توانید زیورآلات خود را در آورده و بعد از خارج شدن از گیت امنیتی، مجددا آن  ها را دوباره استفاده نمایید. یک راه حل دیگر ما برای شما این است که تمام زیورآلات و جواهرات همراه خود را در جیب کتی که بر تن دارید بگذارید زیرا این کت با شما به هر حال باید از قسمت فلزیاب عبور نماید و عبور این وسایل فلزی همراه شما از آن قسمت راحت تر است و وقت کمتری نیز می گیرد.

نکته ی بعدی که ما برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه در کمترین زمان ممکن می خواهیم به شما بگوییم این است که اگر با خود ماده ای مایع به همراه دارید، قبل از این که پایتان به فرودگاه و بخش بازرسی امنیتی فرودگاه برسید، بسته بندی نمایید.

البته باید این نکته را بدانید که در اکثر کشورها درباره ی بسته بندی مواد مایع مانند آمریکا، مواد مایعی که با خود به عنوان وسایل همراه به داخل هواپیما می  برید باید حتماً در بسته  های جدا جدا که هر کدام بزرگ  تر از ۱۰۰ میل نیستند بسته  بندی شوند و سپس آن  ها را داخل یک کیسه ی پلاستیکی شفاف قرار دهید و به صورتی که کاملا دیده شوند، بسته بندی نمایید.

اگر این مشکل برای شما هم پیش آمد و دچارش شدید، اشتباهی که اکثر افراد انجام می دهند را مرتکب نشوید! چیزی که بسیاری از مردم در این شرایط متوجه آن نیستند این است که نباید حتماً این کیسه  ها را از فرودگاهی که می خواهند از آن پروازشان را انجام دهند، تهیه نمایند تا وقت بسیار زیادی از آن ها گرفته شود بلکه شما می  توانید تا تمام این کارها را در خانه ی خود و قبل از سفر انجام داده و به همراهتان، کیسه  های خودتان را بیاورید تا روند گذر از بخش امنیتی با سرعت و امنیت خاطر بیشتری پیش برود.

اگر شما ساکن خارج از کشور هستید و یا قرار است که به نقاط بسیار زیادی سفر کنید، برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه و تسریع روند آن از گلوبال اینتری استفاده نمایید. الان برایتان حتما سوال پیش آمده است که گلوبال اینتری چه چیزی است؟ گلوبل اینتری (Global Entry) در واقع خدمات دولتی است که روند قسمت امنیت و مهاجرت را برای مسافران سریع تر می  کند.

نام دیگر گلوبال اینتری، TSA check-in است. این خدمات برای این که مسافران بتوانند روند سریع تر و راحت تری را در فرودگاه ها طی نمایند طراحی شده است. شما می توانید در هر جای دنیا که باشید برای دریافت خدماتی معادل با گلوبال اینتری اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که برای بهره  مندی از این سرویس  ها باید هزینه ای را به صورت جداگانه پرداخت کنید اما با وجود این هزینه، بسیاری از کارت  های اعتباری تعرفه های مناسبی را به مشتریان خود ارائه می دهند و تخفیفات بسیاری را برای آن ها تخصیص می  دهند و همچنین تا ۵ سال هم از شارژ و پرداخت مجدد بی  نیاز می باشند.

جالب است بدانید که از نظر بسیاری از افرادی که از کارت های گلوبال اینتری استفاده نموده اند، این کارت ها بسیار ارزشمند است زیرا شما به عنوان یک مسافر حتی در ۵ سال پیش رویتان یک بار هم سفر بین  المللی داشته باشید، باید حتماً از خدمات این کارت بهره ببرید و استفاده ی راحت از آن را تجربه کنید زیرا دقیقا در فرودگاه است که متوجه می شوید که این کارت چقدر ارزش زیادی دارد.

برای رد شدن از قسمت امنیت فرودگاه به عنوان توصیه ای دیگر که این روند قبل از سفر شدن به هواپیما را برای شما سرعت ببخشد، به کفشی که می پوشید بسیار دقت کنید!  شما در قسمت امنیتی فرودگاه اکثر اوقات مجبور می شوید تا کفش هایتان را برای بازرسی بهتر و بیشتر در بیاورید، به همین سادگی! از این رو ما به شما پیشنهاد می  کنیم که تا کفشی را برای فرودگاه انتخاب نمایید که به سادگی از پایتان دربیاید.

منبع: بیتوته

(Visited 38 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *