سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۱۱ ايده خلاقانه جهت استفاده از نردبان در دکوراسیون منزل

۱۱ ايده خلاقانه جهت استفاده از نردبان در دکوراسیون منزل

اگر نردبانی در خانه دارید که دیگر چندان قابل استفاده و مطمئن نیست، می توانید آن را در دکوراسیون منزل استفاده کنید. این المانی است که امروزه بسیاری از متخصصان دکوراسیون از آن بهره می برند. نردبان های قدیمی جلوه کلاسیک به خانه می بخشند. اما در عین حال نردبان های مدرن نیز وجود دارند که می توانید مورداستفاده قرار دهید.

با استفاده از ایده های زیر می توانید نردبان را در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

۱- استفاده از نردبان در سقف

می توانید نردبان را در سقف خانه استفاده کنید. در این تصویر از نردبان چوبی در حدفاصل دو اتاق استفاده شده است. اگر سقف خانه بلند باشد، می توانید از یک نردبان به همین شکل در چارچوب در استفاده کنید.

۲- استفاده از نردبان به عنوان طاقچه

به راحتی می توانید یک نردبان طاقچه ای درست کنید. تخته چوب های بلندی را به صورت طاقچه در نردبان نصب کنید. می توانید خودتان نیز این تخته ها را درست کنید. می توانید دو نردبان را به صورت باز شده کنار هم رو به دیوار قرار دهید طوری که به صورت W قرا بگیرد. سپس تخته های چوبی در طول و عرض های مختلف بین پله های نردبان قرار دهید.

مرحله بعد آن است که ببینید چه چیزی را می خواهید روی طبقات آن قرار دهید. نوع وسایل دکوری می تواند جلوه متفاوتی به نردبان دهد.

ایده هایی در این زمینه عبارتند از:

 • از همه طبقات آن به عنوان طاقچه استفاده کنید.
 • از آن برای نگهداری ظروف در آشپزخانه استفاده کنید.
 • از آن در اتاق خواب برای نگهداری کیف و کفش استفاده کنید.
 • در حیاط برای نگهداری گلدان ها استفاده کنید.
 • وسایل اتاق کار را در بسته های دکوراتیو قرار داده و روی طبقات بگذارید.

۳- آویز کردن سبدهای فلزی از پله های نردبان برای استفاده در حمام

با استفاده کردن از سبدهای فلزی، مورد مصرف این نردبان چندبرابر می شود. مانند تصویر می توانید در حمام یا دستشویی از این سبدها برای نگهداری وسایل استفاده کنید. از این روش می توانید در آشپزخانه برای نگهداری محصولات تازه نیز استفاده کنید.

۴- استفاده از نردبان به عنوان آویز روشنایی

یک روش دیگر برای استفاده از نردبان، آویز کردن زنجیرهایی برای لامپ است تا به عنوان روشنایی روی سقف به کار رود. باید طوری نصب شود که وزن آن زیاد نباشد و بتواند به خوبی آویزان شود. اگر بیشتر جنبه دکوری آن مدنظر شماست می توانید با نصب زنجیر و بندهای دکوراتیو، از آن در بالای میز غذاخوری استفاده کنید.

موارد دیگری که می توانید روی نردبان آویزان برای دکوراسیون استفاده کنید، عبارتند از:

 • قابلمه و ماهی تابه
 • گل و سبزه
 • لامپ های تعبیه شده در شیشه مربا
 • دسته های سبزیجات خشک

۵- استفاده از نردبان برای نمایش عکس های خانوادگی

اگر نردبان را روی دیوار نصب می کنید، می توانید از آن به روش های مختلف استفاده کنید و مدل آن را تغییر دهید. اگر پله های آن به اندازه کافی باشند، می توانند در نگهداری از وسایل کوچک دکوراتیو مورداستفاده قرار بگیرند.

از نردبان های کوچک و باریک می توانید در نمایش عکس ها در سایزهای مختلف استفاده کنید. برخی نردبان رنگ شده ای را به دیوار نصب می کنند و چیزی روی آن قرار نمی دهند. برای نردبان های بلندی مانند آنچه در تصویر می بینید، بهتر است در فضایی مانند بالای کاناپه استفاده شود.

۶- افزودن چرخ به نردبان برای استفاده در کتابخانه

به جای آنکه یک اتاق را به طور کامل به کتابخانه اختصاص دهید، می توانید روی یکی از دیوارها کتابخانه نصب کنید و از نردبان متحرک برای دستیابی به قسمت های مختلف آن استفاده کنید.

۷- استفاده از پله های نردبان برای گلدان ها

از نردبان های کوچک می توانید در کنار میز نهارخوری یا تخت نیز استفاده کنید. می توانید گلدان های خود را در اندازه های مختلف در نردبان قرار دهید.

۸- استفاده از نردبان به عنوان یک کمد درباز

یکی از ایده ها برای نگهداری لباس در صورتی که کمد در اتاق ندارید، استفاده از نردبان است. همانطور که در تصویر می بینید، از یک نردبان به صورت پایه های جدا از هم استفاده شده و طبقات بالایی نردبان باز گذاشته شده است تا لباس ها را بتوان در آن آویز کرد.

۹- آویز کردن لباس و پارچه روی نردبان در اتاق خواب

این روش بسیار ساده است، فقط یک نردبان پیدا کنید، آن را به دیوار تکیه دهید و تصمیم بگیرید که می خواهید چه چیزی را به آن آویز کنید. اگر کودکی در خانه دارید یا می خواهید اجسام سنگین روی نردبان بگذارید، اطمینان حاصل کنید که نردبان به خوبی به دیوار یا کف زمین چسبیده است.

مواردی که می توانید روی نردبان آویز کنید، عبارتند از:

 • پتو
 • حوله
 • ملافه
 • مجله
 • شال
 • گردنبند
 • کفش های پاشنه بلند

۱۰- آویز کردن تاج گل روی نردبان

می توانید مانند تصویر، متناسب با هر فصل آویز گل و وسایل دکوری آویزان کنید و بطری های شیشه ای لامپ دار را برای روشنایی روی آن نصب کنید.

۱۱- استفاده مجدد از نردبان به عنوان میز

بهترین روش برای استفاده از وسایل آن است که آنها را به شیوه جدیدی به کار بگیریم. در این تصویر از نردبان قدیمی در یک میز استفاده شده که هم کاربردی است و هم دکوراسیون زیبایی ایجاد کرده است.

منبع: کاویاب

(Visited 40 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *