پنج شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
قواعد و اصول لباس پوشیدن در دانشگاه

قواعد و اصول لباس پوشیدن در دانشگاه

همزمان با آغاز پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بسیاری از کسانی که موفق شدند در کنکور امسال وارد دانشگاه شوند دوست دارند در دانشگاه بسیار خوشتیپ و در عین حال رسمی وارد شوند و ضوابط دانشگاه را نیز رعایت کنند.

برای انتخاب لباس مناسب دانشگاه حتما باید اصولی را رعایت کرد که در عین سادگی وقار و شخصیت و خوش تیپ بودن را حتما رعایت کنید. ما در ادامه نکاتی برای لباس پوشیدن در دانشگاه برای کسانی که می خواهند در این محیط شیک و متشخصی ظاهر شوند گردآوری کرده ایم, با ما همراه باشید.

نکاتی برای لباس پوشیدن در دانشگاه

دانشجویی و دانشجو بودن یک تعریف ثابت در همه جای دنیا دارد و انتظار می رود فرد ساده پوش باشد و تنها به تحصیل علم و دانش تمرکز کند. در ادامه پیشنهادهایی برای ساده و شیک بودن دانشجویان ارایه شده است.

لباس پوشیدن در دانشگاه, شلوار جین

شلوار جین را می توان بخش لاینفک تیپ دانشجویان زن و مرد دانست؛ به خصوص رنگ تیره آن. انتخاب تیشرت و شلوار جین می تواند انتخاب مناسبی برای مردها باشد، البته تیشرت آستین بلند در پاییز انتخاب مناسبی است. زن ها هم می توانند شلوار جین را با یک مانتو دکمه دار ساده و کتانی و کوله ست کنند و شیک و ساده به نظر برسند. مانتوهایی با آستین مچ دار هم با تیپ شلوار جین همخوانی خوبی پیدا می کند، پس دور مانتوهای آستین گشاد و کوتاه را خط بکشید.

به جنس لباس توجه کنید

پارچه لباسی که می پوشید هم تا حدودی روی تیپ شما تأثیر می گذارد پس برای دانشگاه مانتوهایی را انتخاب کنید که پارچه اش ترکیبی از نخ و کمی پلاستیک باشد. یادتان باشد مانتوهای خیلی نخی (با الیاف طبیعی) چندان رسمی نیست.

پوشش مناسب دانشگاه

لباس پوشیدن در دانشگاه, رنگارنگ نباشید

هیچ  اجباری به پوشیدن لباس های مشکی و سرمه ای نیست اما به ندرت می توان مانتو قرمز در فضای دانشگاه ها دید. بهترین رنگ ها برای دانشگاه رنگ های چرک تر است چون رنگ های روشن شما را به دردسر می اندازد و هر روز مجبورید دود اتوبوس ها و لکه های صندلی های سلف  دانشگاه را بشویید و اتو بکشید و این کار در نهایت باعث می شود بعد از مدتی تار و پود مانتو تان از هم باز شود، بنابراین رنگ های چرک تر مناسب تر به نظر می رسند.

البته نکته  دیگری که به نظر می رسد تأثیر دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو است. چون از دانشجوی رشته مهندسی انتظار می رود تیپ رسمی تری داشته باشد در عین حال که کسی از پوشیدن مانتوهای رنگی و گلدار دانشجوی رشته هنر تعجب نمی کند.

نحوه لباس پوشیدن در دانشگاه

به مقنعه فکر کنید

زمان خرید مانتو حتما این نکته را مدنظر قرار بدهید که قرار است آن را با مقنعه بپوشید پس به هماهنگی این دو توجه داشته باشید. شاید یک پانچوی نخی چهل تکه با یک شال بلند و باز قشنگ به نظر بیاید اما هم خوانی با مقنعه ندارد! اغلب مانتوها هرقدر هم که خوشگل باشند، با مقنعه ترکیب ناجوری را تشکیل می دهند! مقنعه با مانتوهای خیلی گشاد یا خیلی تنگ مسخره است! بنابراین بروید سراغ مانتویی که روی تنتان راسته بایستد. یقه های دارای تزیینات را هم بی خیال شوید و یقه گرد ساده یا یقه شومیز بگیرید. سعی کنید مانتو تزیینات زیاد مثل دکمه و جیب نداشته باشد که در ترکیب با یک مقنعه ساده بد می شود.

منبع: نیک صالحی

(Visited 82 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *