دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
آموزش ساخت ریسه چراغانی با کاغذ رنگی

آموزش ساخت ریسه چراغانی با کاغذ رنگی

کاردستی کاغذ رنگی ریسه چراغانی با کاردستی کاغذ رنگی بسیار ساده و شاد هست و مطمئنن کودک شما از درست کردن آن کلی لذت می برد. ریسه های تزیینی امروز کاربرد خیلی زیادی دارد و به عنوان تزیین اتاق کودک تان خیلی شاد و زیبا هستند. همانطور که قبلا بارها اشاره شد، هیچ چیز برای بچه ها لذت بخش تر از این نیست که در تدارکات جشن تولدشان شرکت داشته باشند.

شما بجای پرداخت هزینه اضافی برای تم تولد با کاردستی کاغذ رنگی دست ساز کودک تان یک جشن تولد به یاد ماندنی خواهید داشت. مربی های مهد کودک و پیش دبستانی و معلمین مدارس ریسه چراغانی با کاردستی کاغذ رنگی برای تزیین جشن های کودکانه جالب هستند. می توانید ریسه های تزئینی را برای مناسبت های اعیاد مذهبی عید مبعث، میلاد پیامبر، عید غدیر، عید فطر و نیمه … استفاده کنید.

مواد لازم:

  • کاغذ مقوایی در رنگ های مختلف
  • پانچ
  • نخ یا طناب
  • چسب مایع

روش درست کردن کاردستی کاغذ رنگی:

ابتدا نوارهای کاغذی به ابعاد ۱۰*۳ سانتی متر برای دور حباب لامپ برش بزنید. کاغذهای رنگی را به شکل نوارهایی در ابعاد ۲۰*۲٫۵ سانتی متر برای لامپ برش بزنید.

نوار کاغذی طوسی که برای دور لامپ در آورده بودید را به فواصل ۱ سانتی متر علامت گذاری کنید و بعد از هر سه قسمت یک سوراخ با پانچ ایجاد کنید. اولین و آخرین قسمت را روی هم گذاشته و چسب بزنید.

برای لامپ نوارهای کاغذی رنگی را نصف تا کنید. یک خط تای نازک درست کنید. مانند شکل ۲ لبه را کنار هم گذاشته تا شکل لوزی درست شود.

همانطور که ۲ سر نوار را در دستتان گرفته اید با پانچ یک سوراخ دو سر ایجاد کنید.(تقریبا .۵ سانتی متر پایین از لبه ها در وسط، سوراخ را درست کنید).

نخ یا طناب را از داخل نوار طوسی و نوار رنگی لامپ مانند شکل عبور دهید. همین مراحل را برای بقیه نوارهای رنگی تکرار کنید تا به طول دلخواه ریسه تزئینی برسید.

منبع: کاویاب

(Visited 186 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *