جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
کیف خود را متناسب با فرم بدنتان انتخاب کنید!

کیف خود را متناسب با فرم بدنتان انتخاب کنید!

احتمالا شما نمی توانید همانگونه که شلوار جین را با هر تیپ و لباسی ست می کنید، کیف دستی خود را نیز ست کنید. اما آیا می دانستید همانطور که شلوار جین مناسب می تواند تیپ شما را زیباتر کند، کیف دستی مناسب نیز می تواند فرم بدن شما را زیباتر نشان دهد؟

ما شما را راهنمایی خواهیم کرد. با روشی که در ادامه توضیح داده خواهد شد، می توانید کیف مناسب خود را پیدا کنید. با انتخاب کیف مناسب، نه تنها هیکل شما زیباتر جلوه خواهد کرد، بلکه تیپ شیک تری نیز پیدا خواهید کرد.

فرم کیف و فرم هیکل

اگر می خواهید خوش هیکل تر جلوه کنید، مدل کیفی انتخاب کنید که مخالف با فرم بدنتان باشد. برای مثال، اگر بلندقد و لاغر هستید، می توانید کیف گرد و شل و افتاده استفاده کنید تا کمی انحنا به بدن شما بیفزاید. اگر چاق و کوتاه قد هستید، برعکس کیفی را انتخاب کنید که بلند و زاویه دار یا طویل و نرم باشد.

در کل هر چه بدن شما گردتر باشد، کیف شما باید زاویه دار باشد. این بدان معنا نیست که حتما باید کیف جعبه مانند را با خود حمل کنید تا توازن در شکل بدن شما ایجاد کند: کیف های چرمی نرم یا پارچه ای با شکل مستطیل و مربعی گزینه های مناسبی هستند. برای مثال افراد ریزاندام بهتر است کیف های بزرگ زاویه دار حمل کنند.

انواع مدل کیف:

برخی اشکال محبوب کیف ها عبارتند از:

کیف کیسه مانند: کیف هایی که درب بالایی آنها باز است و بند یا دستگیره دارند.

کیف شل: کیف های جدید روی شانه که اغلب نرم و خمیده هستند.

کیف ساکی: کیف های با بند شانه ای بلند که اغلب دهانه عریضی بالای آن است.

کیف شونی: کیف هایی با بند بلند روی شانه و قفل های سگک دار، فشاری و …

کیف کوچک دستی: کیف های کوچکی که با دست نگه داشته می شوند یا بزرگتر و زاویه دار که زیربغل یا در دستان حمل می شود.

کیف مدرسه: کیف های بزرگ و دستی که بسیاری از آنها ساختار زاویه ای دارند.

کیف باگتی: کیف های شانه ای دراز و گرد شبیه نان باگت.

کیف سفری: کیف های بزرگ و نرم شانه ای که یک طرف شانه انداخته می شود.

کیف جعبه سیگار: کیف های کوچک و قوطی شکل سفت.

کیف بقچه ای: کیف های نرم و کوچک.

کیف کلی: کیف کلاسیک که نامش را از Grace Kelly گرفته است، کیف بزرگ و زاویه داری است با دهانه سفت و مشخص که مشخصه این مدل کیف است.

کیف بند دار بلند: کیف های کوچکی که معمولا یک وری روی بدن انداخته می شوند با یک بند یا زنجیر بلند.

اندازه کیف ها:

آیا کیف مناسب شما را لاغرتر نشان می دهد؟ در واقع خیر، اما می تواند اندام شما را زیباتر نشان دهد. علاوه بر اینکه شکل کیف باید برخلاف شکل اندام شما باشد، اندازه کیف نیز باید متناسب با هیکل شما باشد.

برای مثال خانمی با سایز ۴۲ و قد یک متر و ۸۲ سانتیمتر بهتر است کیف دستی کوچک استفاده کند. برای افراد ریزاندام با سایز کوچک کیف های خیلی بزرگ چندان مناسب نیست. هر قسمتی از انتهای کیف های شانه ای بلند که به بدن برخورد کند، آن قسمت بدن را برجسته تر نشان می دهد.

برای مثال، کیف های شانه ای که انتهای آن به اطراف کمر برسد، کمر را پهن تر نشان می دهند. برای برخی خانم ها کیف هایی که تا میانه بدن می رسند، مناسب تر است زیرا دور کمر آنها را بهتر نشان می دهد.

کیف های بنددار بلند برای خانم هایی که بالاتنه بزرگی دارند چندان مناسب نیست زیرا بند آن از میانه سینه ها رد می شود و سینه را بزرگتر نشان می دهد.

چند توصیه:

  • هنگام خرید کیف نیز مانند لباس زمانی را برای امتحان کردن کیف جلوی آینه بگذرانید تا مطمئن شوید برای اندام شما مناسب است.
  • سراغ کیف های مد روز که مناسب اندام شما نیست، نروید. مدل های دیگری هم هستند که برایتان مناسب تر باشند.
  • هنگام خرید کیف دستی به سبک زندگی خود توجه کنید. اگر پوشک بچه در کیف خود می گذارید، یک کیف هنری نمی تواند برایتان مناسب باشد.

منبع: کاویاب

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *