دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
۱۱ نشانه که می گوید شما تعادل هورمونی ندارید!

۱۱ نشانه که می گوید شما تعادل هورمونی ندارید!

عدم تعادل هورمونی یکی از اختلالات جدی و البته خطرناکی است که اغلب زنان بدون آنکه متوجه باشند دچار هستند، بهترین راه در قدم اول شناخت نشانه هایی است که با فرد همراه شده است.

چگونه متوجه عدم تعادل هورمونی می شوید؟

نشانه اول : عدم تعادل هورمون ها موجب عصبانیت، افسردگی و تغییر حالات میشود، خانمها قبل از قاعدگی و در دوران قاعدگی این حالات را تجربه می کنند و ممکن است سطح استروژن پایین باشد.

نشانه دوم :علت مشکلات خواب قبل از دوره ی ماهیانه چیست ؟ به علت سطح بالای پروژسترون است این تغيیرات هورمون باعث اختلال خواب می شود.

نشانه سوم : کورتیزول، هورمون استرس موجب اختلال سیستم گوارشی می شود . نفخ شکم ، درد ، نامنظم کار کردن شکم می تواند نشانه استرس باشد.

نشانه چهارم : بعضی از خانم ها وقتی عدم عدم تعادل هورمون دارند تعرق زیادی را تجربه می کنند چون هورمون ها دمای بدن را تنظیم می کنند.

نشانه پنجم:سر درد ها در دوران قائدگی یکی از نشانه های عدم تعادل هورمونها است ، اگر سر درد به دلیل عدم تعادل هورمون ها باشد در صورت به تعادل رسیدن هورمون سردرد تسکین می یابد.

نشانه ششم :خستگی بدون دلیل خاصی نشانه عدم تعادل هورمون تیرویید به نام تیروکسین است.

نشانه هفتم :اگر گیجی و حواس پرتی را قبل از دوره ماهیانه تجربه می کنید به دلیل نوسان هورمون ها است.

نشانه هشتم : بعضی وقت جوش و آکنه قبل از دوره ماهیانه به دلیل عدم تعادل هورمن ها است.

نشانه نهم : هورمون اشتها را کنترل می کند . هورمون گرلین و لیپتین مسئول گرسنگی هستند وقتی احساس گرسنگی زیادی می کنید عدم تعاد هورمن ها است.

نشانه دهم : تعرق شبانه در طول قائدگی اتفاق می افتد که باعث بی خوابی و افسردگی می شود که به علت عدم تعادل هورمون ها است و در بعضی خانم ها تغییرات هورمون منجر به آویزانی سینه ها می شود.

نشانه یازدهم : وقتی استروژن بالا باشد ممکن است خشکی واژن و درد یا خارش را داشته باشد اما سطح پایین استروژن روی محرک های جنسی تأثیر می گذارد.

منبع: نمناک

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *