جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
چگونه کمرویی را درمان کنیم؟

چگونه کمرویی را درمان کنیم؟

 

آیا کمرو هستید؟ اگر این چنین است، شما تنها نیستید. بسیاری از مردم در جهان از کمرویی خفیف تا شدید رنج می برند و در تلاش برای غلبه بر آن هستند. در این بخش خواهید خواند برای غلبه بر کمرویی، نیاز به درک شرایطی دارید که باعث کمرویی شما می شوند، تغییر وضعیت ذهنی و چشم انداز در مورد این شرایط و تمرین کردن در موقعیت های ناراحت کننده، تا زمانی که نگرانی ها را پشت سر بگذارید و راحت شوید؛ به یاد داشته باشید که شکستن پوسته تان جادویی نیست و یک شبه اتفاق نمی افتد طول می کشد، تلاش و البته تمایل به تغییر می خواهد.درمان کمرویی

راهکارهایی طلایی برای درمان کمرویی به توصیه روانشناس

۱٫ فهمیدن و شناخت ریشه کمرویی خودتان:

در مورد ریشه کمرویی خود فکر کنید، کمرویی لزوما معادل درون گرا بودن یا خود را دوست نداشتن، نیست به این معنی است که به دلایلی اذیت میشوید و خجالت زده.

ریشه کمرویی شما چیست؟ این به طور کلی علامت یک مشکل بزرگتر است، در اینجا چند گزینه وجود دارد:

شما یک تصویر ضعیف از خودتان دارید:

این اتفاق زمانی می افتد که ما خودمان را ارزیابی می کنیم و این صدا در سرمان، منفی است. گوش ندادن به آن دشوار است، اما در پایان روز، صدای شماست که صحبت می کند و شما می توانید به آن بگویید که چه بگوید.

شما با چگونگی کنار گذاشتن خود مشغول هستید:

این زمانی اتفاق می افتد که بیش از حد روی خودمان تمرکز می کنیم. چون ما تمام روز را بر اقدامات و کارای خودمان دقت می کنیم و اطمینان حاصل می کنیم که به هم نریخته باشیم و فرض می کنیم که بقیه هم همین کار را می کنند.

شما توسط دیگران خجالت می کشید:

گاهی اوقات، هنگامی که کودک هستیم، خجالتی هستیم. متأسفانه مردم روی آن موضع قرار می گیرند و حتی اگر شخصیت رشد کند، همان گونه با ما رفتار می کنند، این باعث می شود که دیگران شما را در جای خود نگه دارند.

۲٫ تصویر کمرویی خودتان را بپذیرید:

یکی از اولین قدم ها برای غلبه بر کمروییتان این است که سعی کنید احساس خجالت خود را بپذیرید و با آن راحت باشید. هر چه بیشتر شما ناخودآگاه یا آگاهانه با آن مقاومت کنید، بزرگتر خواهد شد. اگر شما خجالتی هستید، آن را بپذیرید. یکی از راه های انجام این کار این است که با خودتان بگویید ‘بله من خجالتی هستم و این را قبول دارم’.

۳٫ عوامل خود را کشف کنید:

آیا شما در مقابل مخاطبان جدید کمرو می شوید؟ هنگامی که در حال یادگیری یک مهارت جدیدی هستید؟ هنگامی که در حال تجربه یک وضعیت جدیدی هستید؟ وقتی که توسط افرادی که می شناسید محاصره شده اید و تحسینتان می کنند؟

وقتی در جایی کسی را نمی شناسید؟ قبل از اینکه خجالت بکشید، سعی کنید دقیقا افکاری که از فکر شما می گذرد را مشخص کنید. همه شرایط ها شما را خجالتی نمی کنند ؛ هنگامی که در اطراف خانواده خود هستید، حالتان خوب است، درست است؟ آنها چه تفاوتی با غریبه های در اطراف شما دارند؟

آنها نیستند، شما فقط آنها را بهتر میشناسید و بیشتر و آنها نیز شما را میشناسند؛ این شما نیستید، فقط وضعیتی است که در آن هستید. ثابت می کند که این جهانی نیست و ۱۰۰% مربوط به زمان چیزهاست و این عالی است.

۴٫ لیستی از موقعیت هایی را که موجب اضطراب شما می شود، تهیه کنید:

آنها را مرتب کنید تا اولین چیزهایی که باعث کمترین اضطراب شما می شوند، اول باشند و کسانی که بیشترین اضطراب را به شما وارد می کنند، آخرین باشند. هنگامی که همه چیز را در شرایط خاص قرار می دهید، به نظر می رسد این کاری است که می توانید با آن کنار بیایید و حتی با موفقیت.

حالا آنها را طبق راحت تر انجام دادنشان مرتب کنید؛ مثلا “صحبت در مقابل مردم” ممکن است یک پرتاب باشد، اما شما می توانید راحت ترش کنید. صحبت کردن در برابر کسانی که قدرت بیشتری از شما دارند؟ صحبت کردن با کسانی که برایتان جذابیت دارند؟ هر چه مشخص تر باشد، شناسایی وضعیت برایتان آسان تر خواهد بود که از طریق آن کار کنید.

۵٫ لیستی که تهیه کرده اید را تسخیر کنید:

هنگامی که شما یک لیست از ۱۰-۱۵ وضعیت استرس زا را کامل کردید، شروع کنید تا روی تک تک آنها کار کنید. چندین مورد موقعیت “ساده تر” به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را بالا ببرید تا بتوانید در لیست خود به شرایط سخت تر ادامه دهید.

نگران نباشید اگر مجبور باشید گاهی اوقات در لیست به عقب برگردید مهم نیست، آن را با سرعت خودتان پیش ببرید، اما تلاش کنید تا خودتان را به جلو هل دهید.

درمان کمرویی

این بخش را تیتر وار عنوان می کنیم چراکه به سادگی مراحل قابل درک هستند.

۱٫ اطلاعات تان را بالا ببرید.

۲٫ به مراحل مختلف یک مکالمه فکر کنید.

۳٫ مکالمه را شما آغاز کنید.

۴٫ از مکالمات قبلی به عنوان دست گرمی استفاده کنید.

۵٫ دوستانه نگاه و اقدام کنید.

۶٫ لبخند بزنید و ارتباط چشمی برقرار کنید.

۷٫ به وضعیت بدن تان توجه کنید.

منبع: نمناک

(Visited 4 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *