دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
۸ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون

۸ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون

کره شمالی رازآلودترین و منزوی ترین کشور دنیا به شمار می آید. مرز ۱۶۰ مایلی این کشور با کره جنوبی را بسیاری خطرناک ترین منطقه جهان می دانند و این در حالی است که ارتش این کشور به سلاح هسته ای دسترسی دارد. علیرغم این واقعیت های ترسناک، جمهوری دموکراتیک خلق کره رهبری دارد که اطلاعات بسیار اندکی از او در دست است. کیم جونگ اون در دسامبر ۲۰۱۱ جانشین پدرش، کیم جونگ ایل، شد و از آن زمان تاکنون بر این کشور حکمرانی می کند. در فرهنگ عامه مردم جهان، کیم جونگ ایل به عنوان یک حکمران ظالم و خونخوار به تصویر کشیده شده و در دو فیلم ساخته شده در ایالات متحده به سنگدل بودن و ظلم های او به طور مستقیم اشاره شده و هر دو مورد با واکنش تند مقامات کره شمالی روبرو شده است.

تاکنون بارها و بارها در این رسانه و رسانه های دیگر در مورد رهبر جنجالی کنونی این کشور صحبت شده است اما آیا تابحال از خود پرسیده اید که کیم جونگ اون چگونه شخصیتی دارد؟ کجا درس خوانده است؟ غذای مورد علاقه او چیست؟ کدام یک از نزدیکانش را اعدام کرده و با چه دلایلی؟ ما هم این سوالات را پرسیده و در ادامه به چند مورد از سوالات این چنینی اشاره خواهیم کرد و پاسخ هایی کامل در مورد هر کدام از آن ها ارایه خواهیم داد.

۱- ورزش مورد علاقه او بسکتبال است

بسکتبال ورزش مورد علاقه رهبر کره شمالی و مایکل جوردن بازیکن محبوب اوست. یکی از همکلاسی های سابق او ادعا کرده کیم جونگ اون چنان به مایکل جوردن علاقه داشته که سعی کرده تصویر او را با جزییات و دقت بسیاری بکشد.

۲- دنیس رودمن بهترین دوست کیم جونگ اون است

مایکل جوردن تنها بازیکن بسکتبالی نیست که کیم جونگ اون به او علاقه دارد زیرا یکی از ستارگان سابق ان بی ای به نام دنیس رودمن بهترین دوست او به شمار می آید.

رودمن در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ برای دیدار با کیم جونگ اون به پیونگ یانگ سفر کرد و به خاطر هدایای لوکس و میلیون دلاری که برای دوست خود برده بود به شدت توسط اداره خزانه داری ایالات متحده مورد بازجویی قرار گرفت. دنیس رودمن، جزیره خصوصی رهبر جوان کره شمالی را شبیه هاوایی یا ایبیزا دانسته، با این تفاوت که تنها خود وی در آن زندگی می کند. وی همچنین گفته که کیم جونگ اون بهترین پدر برای دخترش کیم جو آئه است. با این وجود، بسیاری دوست بودن کیم و رودمن را اتفاقی نادر در دنیا می دانند.

۳- روز تولد او در کره شمالی تعطیلی رسمی ملی محسوب می شود

در مورد سال تولد کیم جونگ اون اختلافات بسیار است اما روز هشتم ژانویه هر سال در کره شمالی به خاطر روز تولد رهبر جوان کشور تعطیل رسمی محسوب می شود. دنیس رودمن در طول دومین سفر خود به کره شمالی در سال ۲۰۱۴، به افتخار جشن تولد رهبر کره شمالی موسیقی مخصوص جشن تولد برای او اجرا کرده و شخصاً تولدش را با سخنانی آهنگین به وی تبریک گفت.

۴- او تنها ژنرال جهان بدون تجربه نظامی است

بسیار ترسناک است که کشوری با بیش از ۱٫۱۹۰٫۰۰۰ نیروی نظامی فعال و ۶۰۰٫۰۰۰ سرباز رزرو و نزدیک به ۶ میلیون شبه نظامی و همچنین دسترسی داشتن به سلاح های هسته ای هم رهبر کشور است و هم درجه ژنرالی دارد هر چند از لحاظ دانش و تجربه نظامی کوچکترین شرایط یک افسر بلند مرتبه در حد ژنرال را ندارد. با این وجود مقام «daejing» چهار ستاره که به معنای ژنرال چهار ستاره است را در سپتامبر ۲۰۱۰ و پیش از آنکه در دسامبر ۲۰۱۱ کنترل کامل ارتش و سپس مارشال ارتش در جولای ۲۰۱۲ را بدست آورد به وی اعطا شد.

۵- کیم جونگ اون برای شبیه شدن بیشتر به پدربزرگش جراحی پلاستیک انجام داده است

ظاهراً به دلیل شایعات و تشکیک هایی که در مورد نحوه جانشینی کیم جونگ اون و قانونی بودن این موضوع وجود داشته است، رهبر جوان کره شمالی تصمیم می گیرد با انجام جراحی پلاستیک در سال های اولیه دهه ۲۰۰۰ خود را بیشتر شبیه پدربزرگش کیم سونگ ایل کند. وی همچنین قصد داشته با این جراحی ظاهری «پدرانه تر» به خود بدهد تا مردم کشور کره شمالی بیشتر به فرامین او توجه کنند.

۶- اولین گروه موسیقی پاپ تماماً زن کره شمالی توسط کیم جونگ اون دستچین شده بود

گروه موسیقی Moranbong Band که در کره شمالی محبوب همه هستند. شما باید این گروه موسیقی را دوست داشته باشید حتی اگر صدای آن ها را نشنیده باشید. اما دلیل چیست؟ دلیل این است که اعضای این گروه موسیقی که همگی زن هستند توسط کیم جونگ اون انتخاب شده اند. این گروه موسیقی ۵ نفره برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ تشکیل شده و یکی از آهنگ های معروف آن ها «بیایید یاد بگیریم» (Let’s Learn) نام دارد.

۷- در مدرسه یک بار او را به خاطر داشتن مجله مستهجن تنبیه کردند

شاید زمانی که در یک کشور خارجی و دارای نظام سرمایه داری با نام مستعار درس می خوانید و فرزند رهبر کره شمالی هستید بهترین و منطقی ترین گزینه این باشد تلاش کنید که تا حد امکان جلب توجه نکرده و خود را به دردسر نیندازید. اما کیم جونگ اون زمانی که در مدرسه سوییسی درس می خواهند و در حالی که یک مجله مستهجن در دست داشت در حیاط مدرسه به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین مدرسه تنبیه شد.

۸- کیم جونگ اون به پنیر سوییسی اعتیاد دارد

علاوه بر داشتن مهارت در موسیقی، کیم جونگ اون در دوران که در سوییس اقامت داشت علاقه شدید خود را به یک محصول سوییسی دیگر نیز نشان داد: پنیر مخصوص سوییسی. وی سالانه مقادیر زیادی پنیر سوییسی موسوم به Emmental به کشور وارد می کند تا میل شدیدش به این ماده لبنی چرب و سوراخ دار را ارضا کند. وی هر ساله هزاران دلار صرف خرید پنیر سوییسی برای خود می کند در حالی که اکثر ۲۵ میلیون جمعیت این کشور دچار سوء تغذیه هستند.

منبع: روزیاتو

(Visited 26 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *