چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
۶ عادت اشتباه که موقع خرید در هایپرمارکت‌ها مرتکب می‌شویم

۶ عادت اشتباه که موقع خرید در هایپرمارکت‌ها مرتکب می‌شویم

اختصاصی چاره چی/ مهم نیست که چند بار در هفته به هایپرمارکت می روید یا خریدهای هفته تان را در یک روز انجام می دهید. عادت های بدی وجود دارد که شاید شما هم با آن ها آشنا باشید. چند مورد را در زیر ذکر کرده ایم.

تعادل نادرست

با همه این تخفیف های خوبی که هایپرمارکت ها می گذارند شما شاید فکر کنید که تصمیم درستی می گیرید و دارید ارزان خرید می کنید. اما بیشتر این هایپرمارکت ها محصولات ناسالم چون چیپس و نوشیدنی های مختلف را تخفیف می زنند. به این ترتیب می بینید که سبدتان پر از نوشیدنی ها و خوراکی هایی شده که نیازی هم ندارید. بهتر است محصولاتی را بخرید که فکر می کنید به آن ها نیاز روزانه دارید. محصولاتی چون غلات صبحانه یا کره و پنیر و کره بادام زمینی.

بر اساس بسته خرید می کنید

یعنی به چشمتان اعتماد می کنید و و می بینید یک محصول بسته زیبایی دارد و برند آن هم معروف است پس حتما باید آن  را بخرید. انتخاب خود را بر اساس بسته بندی تنظیم نکنید.

فصلی بخرید

به هایپرمارکت می روید و آن بلوبری های خوشمزه ای را می بینید که مربوط به این فصل نیستند ولی دوست دارید آن ها را بخورید. یا شکلاتی را می بینید که با دیدن آن دهانتان آب می افتد. سعی کنید فصلی خرید کنید و محصولاتی که مربوط به فصل نیستند را کم تر بخرید.

زمان بدی از روز

چرا همیشه وقتی به خرید می روید افراد زیادی در صف جلوی شما هستند؟ احتمالا چون در یک زمان بد به خرید رفته اید. بیشتر افراد خریدهایشان را بعد از کار انجام می دهند اما این کار موجب یک خستگی در ما می شود. ببینید پیک کاری در چه زمان هایی است و سعی کنید در این زمان ها به خرید نروید و یک زمان خلوت را برای خرید کردن انتخاب کنید.

لیست خرید

یکی از عادت های بد دیگر افراد این است که بدون لیست خرید به فروشگاه ها می روند. با این کار ممکن است بعد از خرید به خانه بروید و ببینید که آن محصول مهمی که نیاز داشته اید را نخریده اید. یک گزینه خوب این است که یک لیست از خرید را قبلا در گوشی تان بنویسید.

خرید کردن با شکم خالی

با این کار حالت روحی چندان خوبی نخواهید داشت و حتی ممکن است مقدار زیادی چیپس و پفک هم در فروشگاه بخرید چون گرسنه هستید.

 

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 19 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *