دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
با اين ترفند از خودرو خود در مقابل دزدها محافظت کنید

با اين ترفند از خودرو خود در مقابل دزدها محافظت کنید

اختصاصی چاره چی/ بسیاری از خودروهای جدید ویژگی های جالبی دارند. سیستم روشن شدن بدون کلید ماشین یکی از این ویژگی ها است که می توانید خودرو خود را بدون استفاده از کلید روشن کنید. اما دزدهای ماشین یک راه برای سواستفاده از این ویژگی پیدا کرده اند.

سیستم بدون کلید با یک اتصال وایرلس کار می کند. این اتصال تنها زمانی کار می کند که شما در دو متری ماشین باشید. در غیر این صورت اتصالی برقرار نمی شود. متاسفانه دزدهای ماشین یک راه برای هک کردن این سیگنال پیدا کرده اند. آن ها نیازی به تکنولوژی پیشرفته ای ندارند.

این دزدها از یک بهبوددهنده سیگنال استفاده می کنند تا اتصال بین ماشین و کلید را بهبود دهند. البته باز هم باید نزدیک ماشین باشید اما آن قدر فاصله دارید که نتوانید خودتان ماشین را باز کنید.  برای مثال کلید ماشین در خانه تان است و ماشین جلوی در خانه پارک شده است. دزدها با این بهبوددهنده، سیگنال بین ماشین و کلید شما را تقویت می کنند و به این صورت با این که شما در کنار در ماشین نیستید اما در خودرو باز می شود.

حالا چه کار کنیم؟

راحت ترین و ارزان ترین راه این است که کلیدهای خود را در ورق های آلومینیومی بپیچید قبل از این که در جیب یا کیفتان بخواهید بگذارید. با این کار در سیگنال ارسالی اختلال ایجاد می شود. هم چنین می توانید یک کیف پول فلزی خاص بخرید که سیگنال ها را بلاک می کند. یک کار دیگر هم این است که کلیدهای خود را موقعی که در خانه هستید در فریزر بگذارید. اگر با هیچ کدام از این راه ها راحت نیستید می توانید از تولیدکننده خودرو بخواهید که این ویژگی  را از ماشینتان حذف کند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 3 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *