دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
این ۵ غذا را نباید در فریزر بگذارید

این ۵ غذا را نباید در فریزر بگذارید

اختصاصی چاره چی/ فریزر یکی از مهم ترین ابزارهای آشپزخانه است و برای انبار کردن غذا بسیار مفید است. زمانی که غذا یخ زده است شما می توانید آن را برای مدت بیشتری نگهداری کنید اگر که به سادگی آن را در فریزر نگهداری کنید. اما آیا می دانستید که غذاهایی وجود دارند که شما نباید آن ها را در فریزر نکه دارید؟ این غذاها در زیر ذکر شده اند.

  • تخم مرغ: بسیاری از محصولات غذایی زمانی که یخ بزنند حجم خود را از دست می دهند. برعکس این اتفاق برای تخم مرغ رخ می دهد. تخم مرغ زمانی که دمای اطرافش زیر چند درجه خاص بیاید منفجر می شود. اگر به هر دلیلی نیاز دارید که تخم مرغ را در فریزر بگذارید اول پوست آن بشکنید.
  • پنیر: پنیر خوب یخ می زند اما احتمالا بافت خود را از دست می دهد، شکننده می شود بریدن آن باعث می شود که کل پنیر از هم بپاشد.
  • برنج: شاید تا الان خودتان هم بدانید که با گذاشتن برنج در یخچال مزه  آن چندان خوب نمی شود. این موضوع برای فریزر بدتر است و با گذاشتن برنج در فریزر، برنج بی مزه می شود.
  • مایونز: سس های خامه ای مثل مایونز خوب یخ نمی زنند. خامه دوست ندارد که یخ بزند و مایونز شما هم مزه خود را با یخ زدن از دست می دهد.
  • سیب زمینی: سیب زمینی پخته نشده ای که یخ شده دیگر مزه خودش را نمی دهد و نمی توان از آن برای پخت و پز استفاده کرد.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricks.co

(Visited 27 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *