دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
این ۵ سبزی را حتما باید قبل از خوردن بپزید

این ۵ سبزی را حتما باید قبل از خوردن بپزید

اختصاصی چاره چی/ خوردن غذای خام در حال حاضر در حال محبوبیت است. طبق گفته ی طرفداران این نوع غذا، میکروب ها و ویتامین ها اگر غذا را گرم نکنید بهتر حفظ شده اند. گرم کردن غذا گفته شده که بعضی از این میکروب ها و ویتامین ها را می کشد. به همین دلیل است که غذای خام گفته می شود که برای هضم شما و سلامت کلی تان بهتر است. با این حال چند سبزیجات وجود دارد که اصلا نباید خام بخورید. همیشه این سبزیجات را قبل از خوردن بپزید.

کلم بروکلی

می توان کلم بروکلی و باقی خانواده کلم را معمولا خام خورد. متاسفانه، بسیاری از افراد نمی توانند خوردن خام این سبزی را تحمل کنند و احساس بد و گازمانند به آن ها دست می دهد. به همین دلیل بهتر است آن را بپزید.

بادنجان

بادنجان دارای یک ماده سمی است که می تواند جذب کلسیم را کاهش دهد و شما ممکن است دچار درد معده، حالت تهوع، سرگیجه، سردرد و حتی استفراغ شوید. بنابراین بادنجان را همیشه بپزید.

ریواس

نخوردن خام ریواس به دلیل برگ های ان است که سمی هستند. البته می توانید مقدار کم آن را بخورید از آن جا که ریواس خام هم خوشمزه است و هم بسیار سالم است.

سیب زمینی

سیب زمینی در حالت های مختلف خوشمزه است اما بهتر است خام آن را امتحان نکرد. سیب زمینی خام سمی نیستند اما زمانی که نرسیده باشند و به مدت زیاد در معرض نور آفتاب بوده باشند ممکن است که دارای مقدار زیادی سموم باشند.

لوبیا

اگر یک لوبیای خام و گرفته شده از گیاه را بخورید مزه بدی می دهد و علاوه بر مزه بد ممکن است دچار مشکلات معده هم شوید. همیشه لوبیاها را بپزید و بگذارید به مدت ۵ ساعت هم خیس بخورند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsadntricks.co

(Visited 10 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *