شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
استرس پنهان چیست؟ راه های غلبه بر استرس پنهان کدامند؟

استرس پنهان چیست؟ راه های غلبه بر استرس پنهان کدامند؟

در این مقاله، بعد از تعریف استرس پنهان به روش هایی برای غلبه بر استرس پنهان می پردازیم. این روش ها در بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفته شده اند و نتایج خوبی به همراه داشته اند.

استرس پنهان چیست؟

خیلی مواقع نگرانی و استرس به سراغ می آید اما دلیل آن را نمیدانیم. اینکه منشأ این استرس کجاست سخت پیدا میشود به این حالت استرس پنهان گفته میشود. به منظور غلبه بر استرس پنهان راه های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها از دید روانشناسی مییپردازیم.

استرس پنهان بسیاری از جنبه های زندگی را مورد هدف قرار می دهد. اگر می خواهید زندگی بدون هرج و مرجی داشته باشید و استرس خود را کنترل کنید، از روش های زیر استفاده کنید.

راههای غلبه بر استرس پنهان:

روی تخت بخوابید تا آرام بگیرید

ویلیم مک کراون، رهبر نیروی دریایی آمریکا، به تازگی به فارغ التحصیلان خود گفته است که برای تغییر در استرس پنهان روی تخت هایشان بخوابند.

با این کار، انگیزه و اشتیاق بیشتری برای ادامه کارهایتان را خواهید داشت و استرستان کاهش می یابد

اگر تا به حال این روش را امتحان نکرده اید، سریع تر شروع کنید و تأثیرات چشم گیر آن را مشاهده کنید.

برای غلبه بر استرس پنهان باید همیشه تمیز و مرتب باشید

تمیز کردن و مرتب بودن، کمک می کند تا به خوبی استرس خود را کنترل کنید.

به طور معمول، ۵ دقیقه برای مرتب کردن در روز کافی است که نسبتا زمان کمی است و هر کس به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. نامرتب بودن باعث شلوغی افکار می شود و در نتیجه استرس را افزایش میدهد.

از وسایل الکتریکی در شب استفاده نکنید

استراحت شبانه کلیدی مؤثر برای ذهن خلاق و روشن است. این استراحت نباید با وسایل الکتریکی مثل تلفن همراه و کامپیوتر به هم بخورد.

نگه داشتن تلفن در شب، استرس را افزایش می دهد. بسیاری از سخنرانان و افراد برجسته، این روش را انجام میدهند تا استرس خود را کاهش دهند.

کسانی که این پروسه را انجام می دهند، موفقیت های بیشتری خواهند داشت.

از ماسک اکسیژن استفاده کنید

اگر دچار تنگی نفس هستید، می توانید از ماسک اکسیژن برای کاهش استرس خود استفاده کنید. جالب است بدانید که استفاده از این ماسک برای افراد معمول نیز توصیه می شود.

می توانید برای حل مشکل استرس خود، ۱۰ دقیقه قبل از مراسم از ماسک استفاده کنید. استفاده از این ماسک همانند مدیتیشن بسیار توصیه می شود.

با این روش می توانید با راحتی به کار خود ادامه بدهید. در طول روز می توانید ۲ بار از این ماسک استفاده کنید.

به راحتی می توانید از این ماسک استفاده نمائید و نیازی به وقت اضافه نیست.

مدیریت زمان راه کاهش استرس پنهان است

سعی کنید وقت خود را به خوبی مدیریت کنید. مدیریت نادرست وقت می تواند استرس را افزایش دهد.

اگر احساس می کنید که در روزتان وقت اضافه دارید، زمانتان را به خوبی مدیریت نمی کنید. هر کس دارای قدرتی برای مدیریت و بهینه سازی زمان خود است.

اگر نمی توانید به خوبی زمانتان را مدیریت کنید، با مشاور خود در میان بگذارید و یا از دیگران کمک بخواهید تا برنامه مفیدی برایتان تهیه کنند.
از خواب بیدار شوید و حرکت کنید

انسان ها عادت ندارند تا تمام روز بنشینند و تلویزیون تماشا کنند و یا با کامپیوتر و موبایل کار کنند. بدن و جسم ما طوری طراحی شده است که باید در جنب و جوش باشد.

می توانید از کلاس های یوگا و مدیتیشن برای جنب و جوش استفاده کنید. اگر مهارت ورزشی دارید، آن را تقویت کنید. حتی می توانید با دوستان یا خانواده خود به طبیعت بروید و ورزش کنید.

منبع: ویکی روان

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *