دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
یک تکه گوجه فرنگی را روی صورتتان بمالید و نتیجه را خودتان تجربه کنید

یک تکه گوجه فرنگی را روی صورتتان بمالید و نتیجه را خودتان تجربه کنید

اختصاصی چاره چی/ گوجه فرنگی، از میوه هایی که بسیاری از افراد عاشق آن هستند. این میوه در سالاد، در ساندویچ یا در پیتزا خوشمزه هستند. گوجه فرنگی ها از نظر ماده غذایی هم بسیار سالم هستند. اما تا به حال با فواید آن برای پوست تان آشنا بوده اید؟

گوجه فرنگی دارای ویتامین های بسیاری است. ویتامین A، B6، C و K. این ویتامین ها به پوست تان تغذیه می رساند و کمک می کند که حفره های پوستی، کوچک کنند. خاصیت اسیدی گوجه می تواند تعادل PH پوست تان را رغم بزند تا در نهایت حفره هایتان تمیز شوند. گوجه ها دارای سالیسیلیک اسید هم هستند، آنزیمی که در کرم ها و شوینده های بسیاری برای مبارزه با آکنه ها استفاده می شود. بنابراین، گوجه فرنگی یک بخش مهم برای روتین نگهداری از سلامت پوست است که می تواند صورتتان را تمیز کند و زشتی های صورت را کاهش دهد.

دور روش برای استفاده از گوجه فرنگی برای پوست وجود دارد:

  • تکه های گوجه فرنگی: این ساده ترین و سریع ترین روش است. شما باید گوجه فرنگی را برش بزنید و برش را روی صورتتان بمالید. به آرامی آب آن را به روی صورتتان با حرکات دورانی بمالید. سپس ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورتتان را با  آب سرد بشورید.
  • ماسک صورت: اگر زمان بیشتری داشته باشید، می توانید برای خودتان یک ماسک صورت درست کنید. گوجه خالص را با دو قاشق ماست ترکیب کنید. ماسک را روی صورت بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید باشد و سپس بشورید. این ترکیب بسیار نرم است بنابراین باید روزانه مصرف کنید و به صورت روزانه هم بسازید که مواد تازه باشند.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: tipsandtricksc.co

(Visited 42 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *