شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۷ توصیه باتجربه ها برای داشتن شخصیت قوی و مثبت

۷ توصیه باتجربه ها برای داشتن شخصیت قوی و مثبت

هرکسی دوست دارد در جامعه و خانواده شخصیت قابل احترامی داشته باشد یعنی همان تعریف داشتن بهترین شخصیت ، افراد باتجربه برای رسیدن به این هدف راههای لذت بخش را توصیه می کنند.داشتن شخصیت مثبت

داشتن شخصیت مثبت

نصیحت های بزرگان از جمله مادر بزرگ هایمان بخش زیادی از زندگی مارا دربر گرفته اند و این نصیحت ها از زمان کودکی مان وجود داشته است و همیشه ما فقط به آنها گوش می دهیم ولی خیلی کم پیش می آید که ما به آنها عمل کنیم ، ولی به مرور زمان متوجه این خواهیم شد که حق با آنها بوده و باید به نصیحت آنها عمل می کردیم .

سال هایی که گذرانده است یقینا تجربه هایی را کسب کرده اند که برای هرکسی ممکن است جالب باشد و باید دقت داشته باشید که هر چه از جانب آنها به شما حرفی زده می شود، طی منطق و تجربه ایی که داشته زده شده است و از این جهت ارزشمند خواهد بود.

با این حال هنگامی که ما یاد میگیریم که توصیه ها و نصیحت های مادر بزرگمان را وارد زندگی خود کنیم و در آن اعمال سازیم، راهی برای بهتر دیدن جهان خود می سازیم که این کار بدون کمک بزرگانمان به زودی رخ نمی دهد و از این رو هرکسی زندگی متفاوتی دارد.

یک نکته کلی وجود دارد که این نکته چیزی نیست جز اینکه برای داشتن یک زندگی خوب و بدون استرس باید تمام انرژی های منفی را از زندگی خود حذف کنید تا بهتر بتوانید زندگی کنید و با این تغییر راه شادی را برای خود باز می کنید.

چگونه شخصیت مثبتی داشته باشم؟

۱- در زندگی تان به چیزهای مادی زیاد اهمیت ندهید

گاهی اوقات ما بطور ناخودآگاه، زمان زیادی را برای صرف چیزهای مادی می کنیم که در نهایت هیچ اهمیتی برای ما نخواهند داشت .شاید مادیات بتوانند ما ار تا حدی خوشحال کنند و هیچ کمبودی نداشته باشیم ولی هیچ وقت نمی توانند از تجربیات افراد مهم تر واقع شوند.

۲- برای داشتن شخصیت مثبت در مورد آینده فکر کنید و بیخیال گذشته شوید

صرف نظر از موقعیتی که شما در حال حاضر در آن قرار دارید و یا آنچه که در شروف انجام دادن آن هستید، باید باورد داشته باشید که باعث زیبایی آینده شما خواهد بود و این هم بدانید که همیشه فرصت های زیادی برای رسیدن به اهداف شما وجود دارد و هیچ زمان نباید از رسیدن به هدف خود خسته شوید .

در مورد لحظات بد گذشته خود ، به هیچ وجه فکر نکنید و در صورت یاداوری مجدد آنها ، فورا فکر خود را عوض کنید تا فراموش کنید. هر تجربه ایی که در زندگی تان کسب می کنید می تواند در رشد شما مؤثر باشد ولی برخی از آنها باید برای کل از خاطر شما فراموش شوند.

۳- برای داشتن شخصیت مثبت یاد بگیرید که دید مثبت داشته باشید

آیا شده است که به این فکر کنید که دنیا در تضاد باشما است؟ بطور کل هرچیزی که برای شما اتفاق می افتد، چه خوب و چه بد ، در نهایت باید در شخصیت شما تأثیر داشته باشند که بتوانند شخصیت زندگی شما را تغییر دهند و به بهترین سمت بکشند. زندگی شما را به سمت های مختلفی می کشد ، ولی این که چه کسی تعیین کننده راه است کسی نیست جز خودتان.

۴- زمان را با افرادی که دوست دارید بگذرانید

کار کردن یکی از بخش های مهم زندگی هر شخص می باشد ولی این نباید تماما به مهمترین بخش زندگی شما تبدیل شود. برای رشد صرفه جویی در زمان یکی از مهمترین کارهای ممکن می باشد که متأسفانه ما یک لفظ از آنرا می دانیم ولی هیچ وقت نشده است که آنرا کاملا عملی سازیم . به یاد داشته باشید که اطرافیانتان از جمله خانواده تان و دوستان صمیمی تان در زندگی و پیشرفت شما مؤثر خواهند بود .

۵- برای داشتن شخصیت مثبت از افرادی که مانع شما می شوند جدا شوید

متاسفانه در این عمل شاید کمی افسرده شوید ولی باید قبول کنید که هر کسی نمی تواند دوست ما باشد و همیشه چیزی که ما از اطرافیانمان انتظار داریم اتفاق نمی افتد و اگر دیدید که یکی از دوستانی که مانع پیشرفت شما می شوند را کنار بگذارید تا راحت تر بتوانید زندگی کنید .

درست است که کنترل احساسات کمی کار سخت می باشد ولی باید برای رسیدن به راحتی باید کمی سختی هم کشید ولی این افرادی که بیشتر مانند یک مانع برای ما هستند در عدم پیشرفت ما مانند یک دیوار بتنی می باشند که باید از آن رد شد تا به موفقیت رسید .

۶- زندگی می تواند ساده باشد

وقتی که ما تعهدات زیادی داریم و برای انجام آن باید کار کنیم ، احساس پیچیدگی در زندگی به شما دست می دهد و یک سوال پیش می آید و آن هم این است که چرا زندگی این گونه باید به نظر بیاید؟

همه چیز به نگرش انسان بستگی دارد و باید در حد توانایی هایمان کار کردن را ادامه دهیم تا در شرایط دیگر مجبور نشویم دوباره انجام دهیم. در انجام هر کاری باید سعی داشته باشیم که انضباط در کارهایمان یکی از مهمترین عوامل باشد و همیشه در درجه اول از آن یاد شود .

۷- داشتن ذهنیت مثبت برای شخصیت مثبت

مادر بزرگمان همیشه گفته است که همه چیز در زندگی مان متکی بر نوع نگرش ما بر اطرافمان می باشد . از دشوار بودن راهی که در آن قرار داریم همیشه بدمان می آید ولی جالب است که بدانید همین راه های سخت آینده شما را خواهند ساخت . قبل از شکایت کردن و عصبایت دنبال راه حل باشید تا از پس مشکلاتتان خلاص شوید و همه این ها به ما در فرد اجتماعی بودنمان کمک خواهند کرد .

منبع: نمناک

(Visited 9 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *