دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
کارهایی که باید برای ترک اعتیاد به موبایل انجام دهید!

کارهایی که باید برای ترک اعتیاد به موبایل انجام دهید!

مزایای بیش از اندازه گوشی های هوشمند امروزی موجب شده که افراد بیشتر ساعات خود را با این وسیله بگذرانند. در این مطلب قصد داریم راه های ترک اعتیاد به موبایل را معرفی کنیم.

مسلماً اعتیاد داشتن به هر وسیله ای می تواند میزان بهره وری شما را کاهش  می دهد. نتایج تحقیقات استفاده از تلفن های هوشمند نشان می دهد که افراد در طی روز ۱۵۰ بار گوشی خود را چک می کنند. این حرکات وسواس گونه اعتیاد تلقی می شود و افرادی که چنین ویژگی ایی دارند بهتر است با استفاده از شیوه ها و راه های ترک اعتیاد به موبایل این مشکل را حل نمایند.

روش ها و راه های ترک اعتیاد به موبایل

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که ساعات زیادی از روز را با موبایل می گذرانید و به آن عادت کرده اید بهتر است به دنبال راه های ترک اعتیاد به موبایل باشید، اعتیاد به شبکه های مجازی، اینترنت، و موبایل از جمله مواردی است که مشکلاتی را در زندگی روزمره فرد ایجاد می کند، از این رو آشنایی با شیوه های ترک این نوع وابستگی ها بسیار مهم می باشد.

حذف اپلیکیشن های اعتیاد آور

جیک نپ (طراح سابق Google Ventures) گفته است که:«من همیشه جذب آیفونم می شدم تا اینکه در سال ۲۰۱۲ متوجه شدم که این مسئله بر روی ارتباطم روی بچه ها تاثیر گذاشته است و به همین خاطر تصمیم گرفتم کاری انجام دهم. به همین خاطر اپلیکیشن هایی مانند توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و یوتیوب را حذف کردم. حتی جیمیل و Safari را نیز غیر فعال کردم. با گذشت ۶ سال هنوز به اپلیکیشن های مورد نظر سر نزده ام.» در نتیجه استفاده مدام از اپلیکیش های مختلف باعث اعتیاد به اینترنت و موبایل می شود که باید از آن جلوگیری نمود.

شناسایی نحوه استفاده از گوشی همراه

مایکل زاپا(بنیان گذار Enivisioning Technology) در این باره گفته است:«من برای اینکه متوجه شوم باید چگونه و چه زمانی از گوشی استفاده کنم، گوشی را با یک آیپد مینی تعویض کردم. آیپد مینی دارای تمام ویژگی های آیفون به جز برقراری تماس می باشد و از آیفون بزرگ تر و سنگین تر است. توییتر و اینستاگرام را کنار گذاشته و اکنون محتاطانه از آیفون استفاده می کنم.»

تجربه استفاده از موبایل را ناخوشایند کنید

سارا لورنس(طراح گرافیک) در این زمینه گفته است که:« اپلیکیشنی مانند Moment نصب کنید تا میزان دقیق استفاده از گوشی را به شما نشان دهد. این اپلیکیشن میزان دفعات استفاده از موبایل را نشان و در زمان استفاده بیش از اندازه از موبایل هشدار می دهد. به مدت دو هفته از حالت رنگی صفحه نمایش و دو هفته حالت سیاه و سفید را استفاده کردم. متوجه شدم در زمان صفحه نمایش حالت سیاه و سفید کمتر از گوشی استفاده کرده ام. با این کار توانستم از استفاده های بی مورد گوشی پرهیز کنم.»

نگه داشتن موبایل دور از دسترس

یونی رچمن (سرمایه گذار):«طبق توصیه یک درمانگر تصمیم گرفتم گوشی را از خود دور کنم و در اتاق دیگر بگذارم. این کار اوایل برای من سخت بود و مضطرب می شدم. ابتدا این فواصل ۱۵ دقیقه ای بود اما کم کم افزایش پیدا کرد. در حال حاضر در این زمینه بسیار پیشرفت کرده ام.» دور نگه داشتن گوشی موبایل یکی از بهترین راه های ترک اعتیاد به موبایل است.

قرار دادن تلفن روی حالت پرواز

جان کانورز(مدیر محتوای Fast Company):«اپلیکیشن اینستاگرام را حذف کردم و گوشی را شب ها در حالت پرواز قرار می دادم. پس از مدتی به اصرار دوستان اینستاگرام را نصب کردم اما هنوز شب ها، موبایل را در حالت پرواز می گذارم و یا سایلنت می کنم.»

منبع : آرگا

(Visited 3 times, 1 visits today)