جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۵ روش برای خلاص شدن از شر سوسک ها

۵ روش برای خلاص شدن از شر سوسک ها

چراغ آشپزخانه ی تان را روشن می کنید و ناگهان با پاها و آنتن های یک سوسک که آرام بر روی کف پوش آشپزخانه راه می رود مواجه می شوید.

این می تواند به بدترین کابوس زندگی شما تبدیل شود اما این حشرات مزاحم فقط مشمئز کننده نیستند و باعث خشمگین شدن شما نمی شوند بلکه می توانند غذاهایتان را آلوده کنند و باکتری های خطرناکی را به بدنتان منتقل نمایند و در بدترین حالت، حتی ممکن است تلاش های شما برای خلاص شدن از دستشان نیز کارساز نباشد و این موجودات سخت جان بتوانند به راحتی به زندگی خود در آشپزخانه و یا حمامتان ادامه دهند.

خوشبختانه شما می توانید با چند ترفند و وسیله ی ساده از دست آلودگی های این موجودات مزاحم خلاص شوید

  1. مشکل اصلی را جست و جو کرده و به دنبال کمک حرفه ای باشید.

از بین بیش از ۴،۰۰۰ نوع سوسک حمام موجود در جهان، اکثر آمریکایی ها فقط با یک یا دو نوع از آن ها یعنی: سوسک های آلمانی و سوسک های آمریکایی در طول زندگی خود مواجه می شوند. گونه های آلمانی دارای بدنی به رنگ قهوه ای کم رنگ با دو نوار موازی تیره تر در دو طرف بوده و دارای ابعادی کمتر از یک اینچ هستند.

سوسک های آلمانی بال دارند اما به ندرت پرواز می کنند. سوسک های حمام قهوه ای مایل به قرمز آمریکایی کمی بزرگتر هستند و اندازه ی آن ها به چیزی در حدود ۱٫۵ اینچ می رسد. آنها عمدتا در محیط خارج و در فضاهایی مملو از زباله و کودهای گیاهی زندگی می کنند. و اما در درون خانه، سوسک های آمریکایی در مناطق تاریک، گرم و مرطوب مانند حمام، زیرزمین، اتاق لباسشویی، و فضای انباری زندگی می کنند.

از آنجا که این سوسک ها می توانند غذا و آب شما را با باکتری های بیماری زایی مانند ای کولی و باکتری سالمونلا آلوده کنند، وجود آن ها را در فضای خانه تان نادیده نگیرید. اگر شما در تلاشید تا سوسک ها را از بین ببرید یا کشف کنید که از کجا آمده اند، ممکن است لازم باشد تا با متخصصان کنترل آفات تماس بگیرید. آن ها می توانند دقیقا به شما بگویند که با چه مسئله ای رو به رو هستید و راه کنترل وضعیت چیست

  1. آنها را از غذا هایتان دور نگاه دارید.

درست مثل انسان ها، غذا برای زنده ماندن این آفات ضروری است. بر خلاف انسان ها، آن ها می توانند تقریبا از هر چیزی مانند باقیمانده ی غذا، کنسروهای سرباز و حتی خرده غذاهای ریخته شده در آشپزخانه و یا اتاق خواب تغذیه کنند. بنابراین بهتر است کار خود را با تمیز کردن مواد غذایی ریخته شده یا باقی مانده غذاها شروع کنید.

یک جعبه غلات فراموش شده در پشت کابینت یک معدن طلا برای زندگی این سوسک های موذی است. ظرف های شسته نشده بر روی یخچال و یا در سینک می توانند به محل مناسبی برای زاد و ولد و تخم گذاری سوسک ها تبدیل شوند. پس بهتر است کار خود را با چک کردن قسمت پشت کابینت و لوازم خصوصیتان آغاز کنید.

آن ها معمولا در پشت یخچال و فریزر زندگی می کنند، زیرا این قسمت ها محیط گرم و امنی را برایشان به وجود می آورد. معمولا نمی توان قسمت پشت یخچال و فریزر را تمیز کرد، بنابراین معمولا منابع غذایی فراوانی در این قسمت ها برایشان وجود دارد.

  1. محل های زندگی آن ها را از بین ببرید.

علاوه بر غذا، سوسک های حمام به محیطی نیاز دارند که در آن رشد کنند. نکته جالب در مورد آن ها این است که در پشته های کاغذ و جعبه های مقوایی می توانند به راحتی زندگی کنند، بنابراین اتاق ریخت و پاش خود را مرتب کنید تا فضای زندگی آن ها کم و کمتر شود. هر گوشه ای از خانه، آشپزخانه، اتاق خواب و یا حمام را که احتمال می دهید سوسک ها در آن جا زندگی کنند از بین ببرید.

  1. برایشان طعمه بگزارید اما اسپری نزنید.

در حالی که بهداشت خانه جزء کلیدی دور کردن سوسک های حمام است، شما می توانید از برخی از ابزار های دیگر نیز در جنگ خود بر علیه سوسک ها استفاده کنید. گلدشتاین می گوید: “پیازها گزینه ایده آلی برای صاحب خانه ها هستند زیرا استفاده از آنها ساده است. نباید از اسپری های آفت کش در مناطق بزرگ استفاده کنید زیرا سطوح مختلفی مانند سینی های چوبی، لوازم خانگی، و غیره آلوده می شوند. استفاده از طعمه می تواند یک روش پاکیزه تر و راحت تر باشد.

  1. حفره های خالی را پر کنید

سوسک ها می توانند در ترک ها و حتی گوشه های پنجره پنهان شوند و یا در شکاف های داخل و خارج از منزل یا در درزهای درب، شیارهای سرامیک کف و یا ظرفشویی زندگی کنند. اگر صبح که از خواب بیدار می شوید در چارچوب درب منزلتان سوسک ها را مشاهده می کنید باید بدانید که آن ها در شیارهای مختلف موجود در منزلتان زندگی می کنند. چیزهایی را که به خانه ی تان می آورید از قلم نیندازید و آن ها را چک کنید. مواد غذایی و یا مبلمان قدیمی می توانند حاوی تخم سوسک باشند. بنابراین بهتر است با دقت آن ها را بازرسی کنید. سوسک ها کارتن را دوست دارند؛ چرا که کارتن ها محیطی عالی برای پنهان شدن آن ها هستند.

منبع: آلامتو

(Visited 2 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *