یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
چگونه وسواس خرید زیاد را از بین ببریم؟

چگونه وسواس خرید زیاد را از بین ببریم؟

وسواس خرید شما را به سمت خریدهای چندان و در عین حال غیر ضروری سوق میدهد، بهتر هست این خصلت رفتاری را در خود از بین ببرید. خیلی سخته که در مقابل قفسه های رنگارنگ فروشگاه ها وسوسه نشویم و اختیارمان را از دست ندهیم. فروشگاه داران از ترفندهای بازاریابی هوشمندانه ای بهره گیری میکنند که اکثر اوقات هم جواب میدهد!سبدهای خرید بزرگتر باعث می شوند که تا ۳۷ درصد اکثر خرید کنید.

فروشگاه داران از شیوه های تبلیغاتی خیلی خوبی برای جلب دقت مشتری ها بهره گیری می کنند، این مسئله را به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا برخی فروشگاه ها در همان نگاه اول تاثیر خوبی روی شما می گذارند و برخی افراد فضای کسل کننده و دکوراسیون جالبی ندارند.

اگر هر زمان که به مراکز خرید می روید اکثر از حد نیاز خرید می کنید این مقاله را از دست ندهید. به شما نشان می دهیم که چه طور گول تبلیغات وسوسه کننده را نخورید.

وسواس خرید زیاد را اینگونه از بین ببرید

۱- چرخ های خرید بزرگ

سبدهای خرید بزرگتر باعث می شوند که تا ۳۷ درصد اکثر خرید کنید، سعی کنید به جای چرخ های سبد از سبدهای خرید قابل حمل بهره گیری کنید، وقتی وزن سبد را حمل می کنید کمتر خرید میکنید. وقتی از سبد بهره گیری می کنید بلافاصله که احساس سنگینی را حس کنید یادتان می آید که قرار بوده وسوسه نشوید !

۲- آهنگ های خوشحال

اگر دقت کنید تو کراکز خرید هیچوقت آهنگ های آرام و یا غم انگیز اکران نمیشود، می دونید چرا ؟! چون وقتی شما آهنگ های خوشحال گوش می کنید تا ۱۷ درصد تمایل اکثر برای خرید دارید. اگر فکر میکنید که آهنگ ها روی شما هم تأثیر می گذارند هندزفری را فراموش نکنید.

۳- آینه های وسوسه برانگیز

چند بار تا حالا شده که لباسی را در فروشگاه بپوشید و احساس کنید که خیلی به شما می آید ولی وقتی تو منزل می پوشید تازه عیب هایش را میبینید؟! اگر این اتفاق برایتان افتاده، خودتان را سرزنش نکنید این یکی دیگه از ترفندهای بازاریابی هست! فروشگاه های لباس معمولا از آینه هایی بهره گیری می کنند که شما را کشیده تر نشان بدهد و لباس اکثر به تنتان بشیند! و واضح هست که وقتی خودتان را زیباتر مشاهده نمایید به مقدار بیشتری خرید میکنید! سعی کنید اگر چند آینه در لباس فروشی هست خودتان را در همۀ آنها ورانداز کنید!

۴- مشابه ها
حتما تا حالا با غرفه هایی که مشابه غذاهایی را به شما تعارف میکنند برخورد داشتید و شاید هم تست کرده باشید، تحقیقات نشان داده ۴۰ درصد از افرادی که غذایی ها را تست می کنند بدون اینکه به آنها نیازی داشته باشند انها را میخرند! سعی کنید به غرفه هایی که به انها نیازی ندارید نزدیک نشوید و گرنه مبارزه سختی در پیش رو دارید! سعی کنید به غرفه هایی که به انها نیازی ندارید نزدیک نشوید

۵- تخفیف ها
همه ی ما این تجربه را داشتیم که وقتی درصدهای تخفیفی را دیدیم بدون فکر خرید کردیم. این اتفاق معمولا به این صورت هست که اجناس با تعداد چندان با درصد تخفیف قابل توجهی فروخته می شوند، و با اینکه شاید مقدار خرید اکثر از نیاز یک سال هم باشد به سراغشان می رویم! داشتن فهرست خرید همراه با تعداد مورد نیاز میتواند شما را از این حقه هم در امان نگه دارد!

منبع: تابناک باتو

(Visited 5 times, 1 visits today)