شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
مثل آهن ربا احترام دیگران را جلب کنید!

مثل آهن ربا احترام دیگران را جلب کنید!

به دیگران احترام بگذارید تا با شما نیز همان گونه رفتار کنند، از ایده های خود صحبت کنید و در اعتقادات خود ایستادگی داشته باشید تا بتوانید احترام دیگران را به خودتان جلب کنید. اینکه برای همه مورد احترام باشید و جلب احترام دیگران را به راحتی با رفتارتان انجام دهید در این بخش ۲۲ راه ساده ولی در عین حال مؤثر و فوق العاده پیشنهاد شده است .

بهترین و صحیح ترین راه ها برای جلب احترام دیگران نسبت به خود

۱- احترام بگذارید:

احترام به ۲ روش عمل می کند اگر می خواهید احترام ببینید، باید احترام بگذارید. مردم طوری رفتار می کنند که با آن ها رفتار می شود پس، با همه با احترام رفتار کنید.

۲- به خودتان احترام بگذارید:

اگر به خودتان احترام نگذارید، امیدوار نباشید از دیگران احترام ببینید. پس، خود را به خاطر آنچه هستی دوست داشته باش. عشق و احترام دیگران را خواهید دید.

۳- ثابت قدم باشید:

هرچه می خواهی بگو. افراد عموما به کسانی که در رویکرد خود ثابت قدم هستند اعتماد و اعتقاد دارند. در هر کاری که می گویید ثابت قدم باشید و انجام دهید.

۴- تواضع را تمرین کنید:

بدانید شما بهترین نیستید و همیشه حق ندارید. هر کس به شما چیزی یاد می دهد. فروتنی داشته باشید و بدانید هر فرد چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارد. نقص های خود را بپذیرید، اما به طور مداوم روی کاستی های خود تمرکز کنید. فروتن باشید، اما اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

۵- صادق باشید:

افراد به کسانی احترام می گذارند که صادق و قابل اعتماد هستند.

۶- مثبت گرا باشید:

افراد همیشه جذب مثبت گرایی می شوند. آن ها به مردم خوش بین و دوست دارند اطراف افراد مثبت باشند.

۷- مؤدب باشید:

رفتار خوب همیشه مورد احترام است. پس، دقت کنید آن ها را تمرین کنید.

۸- کمک کنید:

همیشه به افرادی که در حال مبارزه هستند کمک کنید. چه آن ها کمک را قبول کنند یا نکنند اما همیشه به خاطر خواهند داشت که به آنها کمک کردید.

۹- صادق باشید:

از وسوسه انجام کاری که احساس خوبی نداشته و یا خوب به نظر نمی رسد خود داری کنید. صداقت همیشه مورد احترام است.

۱۰- زندگی خود را اولویت بندی کنید:

مهم ترین چیزها را در زندگی خود شناسایی کنید و آن ها را اولویت قرار دهید. افرادی که اولویت شان را می دانند توسط دیگران مورد احترام قرار می گیرند.

۱۱- همیشه یک کد اخلاقی داشته باشید:

چرا ایستاده اید ؟شما واقعا به چه چیزی اعتقاد دارید زمانی که اصول و ارزش های خود را دارید، می دانید چه نوع شخصی می خواهید باشید و از هیچ داوری نترسید.

۱۲- برای چیزی که به آن ایمان دارید ایستادگی کنید:

کسی نباشید که به سادگی با هر چیزی که دیگران می گویند ، بدون فکر موافق باشید مردم به کسانی احترام می گذارند که به آنچه می گویند اعتقاد دارند.

۱۳- از ایده های خود صحبت کنید:

مردم به شما احترام می گذارند وقتی افکار خود را بیان می کنید و از بیان آن نمی ترسید . افراد با عقاید و ایده های قوی توسط دیگران مورد احترام هستند. بنابراین، نظرات خود را بیان کنید و در صورت نیاز ایده ها را به اشتراک بگذارید.

۱۴- برای خود صحبت کنید:

همیشه راحت نیست تا برای خود صحبت کنید بنابراین افرادی که بتوانند صحبت کنند ، با احترام زیاد به دیگران نگاه می کنند. دیپلماتیک بودن خوب است، اما وقتی کسی با شما بدرفتاری می کند و یا از شما سو استفاده می کند ، ساکت نشوید.

۱۵- بایستید:

وقتی بی عدالتی در اطراف خود دیدید مقابل او بایستید. اگر می خواهید احترام بیشتری ببینید، افرادی که توانا نیستند را کمک کنید. از مواجه با آن اجتناب نکنید، اما این کار را با روش محترمانه انجام دهید.

۱۶- پیمان خود را نگه دارید:

تعهدات خود را جدی بگیرید. به وعده ها و تعهدات خود احترام بگذارید. هرگز آن ها را از روی بی علاقگی قبول نکنید. هم چنین سعی کنید وعده های زیادی ندهید زیرا دشوار است همه وعده های خود را نگه دارید.

۱۷- قابل اعتماد باشید:

به روشی رفتار کنید که مردم بتوانند به شما اعتماد کنند و اطمینان حاصل کنند و هرگز اعتماد خود را از دست ندهند. افرادی که قابل اعتمادند همیشه مورد احترام هستند.

۱۸- به زمان به دیگران احترام بگذارید:

به زمان دیگران احترام بگذارید. کسی رو معطل نکنید. به قرار ملاقات دیر نرسید وقت مردم را با صحبت در مورد چیزهای بی اهمیت به هدر ندهید.

۱۹- احساسات خود را کنترل کنید :

صرف نظر از شرایطی که در آن هستید ، باید مطمئن شوید که خونسردی خود را از دست ندهید و به احساسات خود اجازه دهید که کنترل خود را به دست بگیرند. اگر این کار را بکنید، برای دیگران دشوار است که با نور مثبت به شما نگاه کنند.
اگر در محیط استرس زا کار می کنید، استرس می تواند به عنوان محرکی برای از دست دادن خونسردی شما عمل کند. سعی کنید واکنش فوری خود را محدود کنید. همیشه سعی کنید و با مردم در حالت آرام و کنترل شده صحبت کنید.

۲۰- استفاده از کلمه من را تحت نظر داشته باشید :

افراد معمولا تمایل به استفاده از ” من ” دارند وقتی احساس می کنند افرادی که صحبت می کنند قدرتمندتر از آنهاست. زمانی که بیشتر از ” من ” از ” من ” استفاده می کنید ، نشان می دهید که شما قدرتمندتر از فردی هستید که با آن ها صحبت می کنید. این باعث می شود که شما احترام کمتری به دست آورید.

۲۱- فعال باشید:

صبر نکنید تا دیگران به شما راه حل نشان دهند و یا در هنگام مشکل شما را نجات دهند از مهارت و دانش خود برای انجام کارها و حل مسائل استفاده کنید. این عادت را ایجاد کنید که کارها را به تنهایی حل کنید. از مبارزه نترسید.

۲۲- راحتی را کنار بگذارید:

مردم به کسانی احترام می گذارند که ریسک می کنند و با چالش هایی رو به رو هستند.

منبع: نمناک

(Visited 15 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *