سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چرا اینستاگرام بدترین شبکه اجتماعی است؟

چرا اینستاگرام بدترین شبکه اجتماعی است؟

اختصاصی چاره چی/ اینستاگرام بدترین شبکه اجتماعی برای سلامت ذهن و سلامتی کلی است. این جمله بر اساس تحقیق اخیری از ۱۵۰۰ نوجوان و بزرگسال است. در حالی که این شبکه اجتماعی بر پایه عکس است و در آن افراد خودشان را نمایش می دهند و هویتشان را نشان می دهد، این شبکه هم چنین می تواند منبعی برای اظطراب شدید، افسردگی، زورگویی و غیره باشد.

مطالعات اخیر هم نشان داده افرادی که بیشتر از دو ساعت وقت صرف شبکه های اجتماعی می کنند، بیشتر در معرض مشکلات روان شناسی هستند. پست های این شبکه ها هم ممکن است انتظارات غیرواقعی را بنیان بگذارد و احساس کافی نبودن و کاهش عزت نفس را در پی داشته باشد.

بنابراین در شبکه اجتماعی چون اینستاگرام که عکس های شخصی مرکز توجه هستند، اظطراب و ترس از بدن بیشتری وجود دارد. یکی از پاسخ دهنده ها به تحقیق می گوید: «اینستاگرام دخترها و زن ها را موجب می کند که احساس کنند بدنشان به اندازه کافی خوب نیست چرا که مردم فیلترها و ویرایش های زیادی روی عکس هایشان می کنند تا عالی به نظر بیایند.»

به این ترتیب اینستاگرام تبدیل به بدترین شبکه اجتماعی از نظر آسیب های روانی می شود و استفاده از آن باید با احتیاط صورت بگیرد.

مترجم: سید صدرا شریعتی

منبع: time.com

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *